Програмний РРО Cashalot святкує два роки

18.08.2022
789

Програмні РРО в Україні активно функціонують вже два роки. За цей час змінилися як ПРРО, так і ставлення бізнесу до колись маловідомої технології. Сьогодні програмний РРО — це не просто програмка для реєстрації чеків у ДПС, це справжній помічник кожного підприємця, який дбає про свій бізнес та цінує свій час. Тож, пропонуємо дізнатися більше про можливості ПРРО у 2022 році на прикладі Cashalot.

Короткий екскурс в 2020

1 серпня 2020 року в Україні запрацювали програмні РРО. Тоді, лише за перший тиждень реалізації нової системи, за інформацією Мінцифри, скористалися понад 140 суб’єктів господарювання. Абревіатура ПРРО була для багатьох чимось новим, частково незрозумілим, але дуже привабливим рішенням. Для частини підприємців у 2020-2021 роках реєстрація фіскальних операцій стає обов'язковою, і вони постають перед вибором: використовувати дороговартісний, але добре відомий класичний РРО, або звернути увагу на інноваційний та економічно вигідніший продукт, яким безперечно став програмний РРО. І хоч програмний РРО тоді був для багатьох малознайомим рішенням, його переваги суттєво випереджали можливості класичних касових апаратів.

Переваги, які надає ПРРО своїм користувачам: 

 • економічно вигідна альтернатива класичним касовим апаратам — за узагальненими розрахунками економія складала близько 75% від витрат на класичний касовий апарат;
 • швидка реєстрація каси у онлайн-режимі — від моменту покупки ліцензії на ПРРО до старту повноцінної роботи проходить не більше однієї доби;
 • гарантує автоматичну формування та відправку Z-звітів до ДПС;
 • надає можливість кожному підприємцеві обирати будь-який девайс для ведення каси (смартфон, планшет, ноутбук, ПК);
 • створює змогу, за потреби, працювати там, де зручно, якщо бізнес не прив’язаний до конкретного місця;
 • забезпечує різні форми полат для покупців та кілька варіантів відправки чека (на імейл, через СМС чи за допомогою QR-коду);
 • не потребує послуг еквайру, адже всі чеки відразу фіскалізуються безпосередньо у  ДПС;
 • жодних витрат за обслуговування, зокрема, ремонт і сервіс;
 • та основне, жодних бюрократичних процедур під час реєстрації РРО, адже програмний РРО можна зареєструвати онлайн за декілька годин.

Програмні РРО сьогодні

З 1 січня 2022 року використання РРО/ПРРО стає обов’язковим для всіх ФОП ІІ - ІV групи, що працюють у сфері торгівлі. Впровадження цих норм і стало основним двигуном у розвитку нових продуктів та сервісів, що з ними пов’язані. У 2022 році, на прикладі Cashalot, можна побачити наскільки стрімко зросла як популярність ПРРО серед бізнесу, так і можливості самої програми. Так, за липень 2022 року наші користувачі зареєстрували понад 5 млн фіскальних чеків, що дорівнює кількості чеків за весь 2021 рік.

Якщо з виходом ПРРО бізнес отримував зручну касу для видачі та реєстрації чеків у ДПС, що дозволяла легко та зручно здійснювати розрахункові операції, то зараз Cashalot — це повноцінний помічник підприємця. 

По-перше, ПРРО Cashalot у 2022 році під’єднав найпопулярніші українські платіжні системи: Portmone, Monobank та LiqPay. Переваги цих платіжних систем для бізнесу очевидні: 

 • це завжди вдале рішення для  інтернет-магазинів, адже надсилати рахунки покупцям можна просто на імейл або у будь-який месенджер;
 • можливо використовувати як альтернативу традиційних pos-терміналів;
 • доступна безплатна відправка рахунків покупцям на імейл або через QR-код;
 • зручно для торгівлі офлайн — можна просто надсилати рахунки на імейл або надавати покупцям QR-код для сканування та підтвердження оплати;
 • доступна оплата для покупців у будь-який зручний способіб просто зі смартфона.

По-друге, серед сили-силенної оновлень, що вийшли за останні два роки, однією із особливо корисних для бізнесу, стала “Аналітика” в Cashalot. Усі користувачі Cashalot мають змогу безоплатно, перебуваючи у будь-якій точці нашої країни чи світу, у своєму особистому кабінеті, відстежувати всі показники, аналізувати інформацію, вчасно приймати управлінські рішення та користуватися іншими корисними функціями. Зокрема “Аналітика” дає змогу детально дізнаватися:

 • статистику по чеках продажу, що забезпечить підприємця інформацією про години активності покупців по кожній точці продажу, пікові навантаження, завантаженість продавців;
 • статистику по чеках повернення та дізнатися кількість зареєстрованих видаткових чеків та суми повернень, дані про величину чеків повернення, відстежувати величину середнього чека повернення за обраний період, ГО, касу, касира та формі оплати;
 • переглядати  Z-звіти та аналізувати дані у розрізі продажу та повернення за обраний період, ГО та формами оплати;
 • за допомогою аналітики по реалізованих товарах, проаналізувати реалізацію товарів за групами за будь-який період та дізнатися, яка частка виручки припадає на певну групу товарів, касу, касира, ГО і т.д.
 • проаналізувати інформацію щодо касових змін, зокрема: дату та час відкриття/закриття зміни у ПРРО, касира, стан зміни (відкрита чи закрита), суми продажів та повернення у розрізі видів оплати, суми службового внесення та видачі.

Користування “Аналітикою” в Cashalot безоплатне для усіх клієнтів ПРРО Cashalot. Більше інформації про корисний функціонал для вашої каси Cashalot читайте у попередньому матеріалі

По-третє — на початку 2022 року у Cashalot з’явився зручний мобільний застосунок Cashalot для користувачів Android. 

З його допомогою касир просто у смартфоні або планшеті може здійснювати такі касові операції:

 • відкриття/закриття зміни;
 • службове внесення/службова видача;
 • продаж товару з наявної номенклатури;
 • використання сканера штрих-кодів;
 • вибір форми розрахунку;
 • формування та реєстрація чеків;
 • формування X та Z-звіту;
 • друк чеків.

Більше інформації про мобільний застосунок Cashalot читайте у нашому матеріалі.

Робота з ПРРО під час воєнного стану

Звісно ж військова агресія росії проти України внесла свої корективи і в роботу користувачів ПРРО. Часто працювати та вести торгівлю було просто небезпечно, а подекуди і фізично неможливо. Держава зробила крок на зустріч бізнесу, та повністю відмінила всі штрафні санкції, що пов’язані з використанням РРО/ПРРО. І бізнес це почув, він не став взагалі відмовлятися від фіскалізації і відходити в тінь, а навпаки почав свідомо виконувати всі норми законів, таким чином підтримуючи економіку нашої країни.

Звісно ж зараз робота над удосконаленням програмного РРО Cashalot триває і з появою кожного оновлення користувачі програми отримують все більше нових можливостей для своєї каси і зручної роботи з розрахунками.

Тож, якщо ви ще не спробували програмний РРО, або тільки обираєте зручний варіант для свого бізнесу, звертайтесь до наших фахівців за безплатною консультацією та оберіть найкращий ПРРО: 

+38 (044) 344 07 44
+38 (067) 344 07 44

Інші новини

03.05.2023
Чи є підставою для проведення перевірки неподання СГ звітності про використання РРО/ПРРО?
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених п. 80.2 ПКУ.
Детальніше
10.06.2024
Що потрібно знати про програмні РРО від Linkos Group і чому вони необхідні сучасним бізнесам — розповіли на IT-конференції Форсайт 2.4
На бізнес-конференції Форсайт 2.4 від Linkos Group керівник відділу супроводу корпоративних клієнтів ПРРО Олексій Коновалов розповів, чому бізнес переходить на програмні каси наві...
Детальніше
15.03.2024
Кого перевірять в першу чергу щодо застосування РРО?
Д. Гетманцев назвав деякі критерії потенційно ризикових платників, до кого в першу чергу прийдуть перевіряючі щодо виконання Закону про РРО.
Детальніше
19.10.2022
Щодо змін до Держреєстру РРО
Чи може бути причиною нарахування штрафів наявність певних застережень чи приміток в Держреєстрі РРО при використанні таких РРО?
Детальніше
18.01.2024
Чи штрафують продавця за відсутність розмінної монети?
Чи передбачена відповідальність СГ за невидачу та/або не забезпечення видачі споживачу розмінної монети?
Детальніше
Cashälot
в ефірі