Як здійснювати розрахунки в режимі офлайн під час воєнного стану?

10.08.2022
523

На період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій (далі - ПРРО) та фіскальним сервером контролюючого органу (далі - ФСКО) проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. Він може тривати не більше 36 годин поспіль, зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих ФСКО.

Ці вимоги визначені абз. 3 ст. 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР  (далі - Закон № 265).

Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих ФСКО, не більше 168 годин протягом календарного місяця (абз. 4 ст. 5 Закону № 265).

Водночас, Законом України щодо дії норм на період дії воєнного стану від 15.03.2022 р. № 2120-IХ внесено зміни до Закону № 265.

Так, згідно з п. 13 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265 на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили:

  • проведення розрахункових операцій, що здійснюються в режимі офлайн та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих ФСКО, можуть здійснюватися з перевищенням строків, встановлених абз. 3-4 ст. 5 Закону № 265;
  • зупинено дію абз. 7 ст. 5 Закону № 265.

Таке роз'яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 109.02.

Про те, що відбувається з ПРРО у разі скасування ГО, та чи є визначений строк експлуатації для РРО, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

Інші новини

19.10.2022
Щодо змін до Держреєстру РРО
Чи може бути причиною нарахування штрафів наявність певних застережень чи приміток в Держреєстрі РРО при використанні таких РРО?
Детальніше
15.06.2022
Аналізуйте дані Z-звітів легко та зручно з Cashalot
Модуль «Аналітика» у програмному РРО Cashalot створений аналізувати стан продажів, швидко приймати важливі рішення, збільшувати прибутки та безперервно дбати про своїх клієнтів
Детальніше
26.12.2023
Як працюватиме технічна підтримка Cashalot на свята?
Плануєте працювати у період новорічних свят? Тоді рекомендуємо ознайомитись завчасно із графіком роботи технічної підтримки програмної каси Cashalot у святкові та передсвяткові дні...
Детальніше
13.02.2024
При застосуванні РРО/ПРРО – чи поширюються готівкові обмеження?
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних пос...
Детальніше
27.11.2023
Що робити, коли закінчується строк служби РРО?
Для скасування реєстрації РРО, визначені строки експлуатації якого закінчилися, суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву за формою № 4-РРО.
Детальніше
Cashälot
в ефірі