Чи ведеться журнал використання РРО з торгівлі валютними цінностями?

08.02.2024
40

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі затверджено наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547 (далі – Порядок). Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх представників, які здійснюють операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. 

Наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 (далі – наказ № 317), який набрав чинності з 01 серпня 2020 року, внесені зміни до Порядку, зокрема, виключено обов’язок суб’єкта господарювання щодо реєстрації та застосування журналу використання реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. 

Отже, податківці звертають увагу, що з 01.08.2020 суб’єкти господарювання не зобов’язані реєструвати та вести журнал використання реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Водночас, суб’єкт господарювання за власним бажанням може продовжувати вести зареєстрований до дати набрання чинності наказом № 317 журнал до моменту його закінчення чи скасування його реєстрації або вести такий журнал для внутрішнього обліку операцій з торгівлі валютними цінностями. 

Про це зазначено на сайті ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Інші новини

18.04.2023
Пересувна торгівля: чи потрібен РРО/ПРРО?
Чи застосовують ФОП - єдинники 1-4 груп РРО/ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі через засоби пересувної торгівельної мережі, що розташовані за межами стаціонарних приміщень?
Детальніше
26.09.2022
Неможливо закрити зміну та сформувати денний звіт на несправному ПРРО: дії суб’єкта господарювання у Кабінеті Cashalot
Припустимо, Ви встановили несправність ПРРО і не можете закрити зміну та сформувати Z-звіт. Залежно від її виду, суб’єкт господарювання має здійснити ряд дій.
Детальніше
27.06.2023
Розрахунки на суму понад 50000 грн: чи можна відобразити одночасно в готівковій та в безготівковій формі?
Чи можливо проведення розрахункової операції при розрахунку з фізособою через РРО на суму понад 50000 грн з відображенням її в одному розрахунковому документі одночасно в готівкові...
Детальніше
03.05.2023
Чи є підставою для проведення перевірки неподання СГ звітності про використання РРО/ПРРО?
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених п. 80.2 ПКУ.
Детальніше
27.10.2022
Як працювати з ПРРО у випадку відсутності електроенергії?
Що робити під час роботи на РРО/ПРРО у разі відключення світла? Чи є особливості протягом дії воєнного стану?
Детальніше
Cashälot
в ефірі