Застосування РРО/ПРРО у разі здійснення посередницьких послуг

20.11.2023
1234

ФОП - платники єдиного податку, які надають послуги за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами незалежно від обсягу доходу зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності застосовувати РРО та/або ПРРО з видачею в обов’язковому порядку розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків. 

Зверніть увагу! Через РРО/ПРРО проводиться уся сума коштів, отримана за такими договорами, тобто як сума вартості товарів (робіт, послуг) так і сума отриманої винагороди повіреного (агента). 

Нагадуємо, доходом платника єдиного податку для ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 Податковим кодексом України (далі - ПКУ). 

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). 

Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - ВРУ) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані РРО/ПРРО за наданням відповідних розрахункових документів. 

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. 

Важливо! РРО/ПРРО не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (ФОП), які не застосовують РРО/ПРРО відповідно до ПКУ (п. 6 ст. 9 Закону № 265). 

При цьому, РРО/ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи (п. 296.10 ПКУ).

Інші новини

20.12.2021
ПРРО Cashalot інтегровано до облікової системи ENOT
Лінійка інтеграційних рішень ПРРО Cashalot з обліковими системами стала ще більшою. Програмна каса Cashalot до новорічних свят приготувала подарунок усім закладам сфери PET.
Детальніше
17.10.2022
Створюємо періодичний звіт в ПРРО Cashalot
Продовжуємо розглядати корисний функціонал ПРРО Сashalot. Наразі зупинимось на створенні періодичних звітів. Для чого вони – розкажемо та покажемо наочно.
Детальніше
11.04.2023
Чи вважається автомат з продажу товарів (послуг) РРО?
РРО - це пристрій або програмно-технічний комплекс, а от чи може автомат з продажу (товарів) вважатися реєстратором розрахунковим операцій?
Детальніше
20.12.2024
Змінюється форма чека: чи варто хвилюватися?
Бізнес стурбований новиною щодо зміни форми розрахункового документа, адже нова форма чека, як зафіксовано в наказі, буде застосовуватись вже з 01.01.2025 р.
Детальніше
10.05.2024
Якщо на одній ГО два ПРРО: чи можна їх використовувати одночасно одним касиром?
Чи може СГ зареєструвати та використовувати на одній ГО два ПРРО та себе вказати як касир?
Детальніше
Cashälot
в ефірі