Де взяти КЕП для програмних РРО та як їх зареєструвати у ДПС?

31.05.2021
383

Останнім часом ми спостерігаємо активне впровадження продуктів цифрової економіки. Це електронний документообіг, електронний підпис, електронні ключі, продукти, створені на технології блокчейн, — криптовалюта, токени.

Зупинимось більш детально на електронному підписі. Цифровий електронний підпис, або КЕП (кваліфікований електронний підпис), має великий попит серед юридичних і фізичних осіб.

КЕП має однакову юридичну силу із власноручним підписом на паперовому носії, згідно із законом України від 05.10.2017 «Про електронні довірчі послуги». КЕП базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Сертифікат КЕП, у роботі із програмним РРО, бізнес та ФОП використовують для:

  • контролю роботи кожного касира при використанні типу КЕП «Уповноважена особа»;
  • подачі Z-звітів до податкової (подача автоматична при закритті зміни);
  • обміну електронними первинними документами із вашими контрагентами.

КЕП для програмного РРО можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Наприклад, у партнера ПРРО Cashalot — ЦСК «Україна».


Чому потрібно обрати ЦСК «Україна»?


ЦСК «Україна» є кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК), що входить до електронного реєстру чинних сертифікатів відкритих ключів.

ЦСК «Україна» має розгалужену партнерську мережу по всій Україні, що видала понад 6,5 млн сертифікатів.

Вартість отримання КЕП уповноваженої особи або печатки підприємства у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «ЦСК Україна» на рік — становить 166 грн, на 2 роки — 331 грн.

Кількість компаній, що почали у 2020 році користуватись електронним документообігом, збільшилась на 40% у порівнянні з 2019 роком.

Згідно з даними Міністерства цифрової трансформації України за 2020 рік, кількість юридичних та фізичних осіб, яким був виданий КЕП, зросла на 69%: 4,3 млн КЕП видано українцям у 2019 році, а в 2020 — 7,2 млн КЕП.


Послідовність дій при отриманні КЕП


Для отримання КЕП у партнера ПРРО Cashalot — ЦСК «Україна» — необхідно виконати два простих кроки:

1) на сайті uakey.com.ua в розділі «КЕП для ПРРО» сформувати рахунок та оплатити його;

2) зібрати комплект документів, перелік яких наведено на сайті, та звернутись до пункту обслуговування користувачів.

Отримати можна КЕП двох типів:

I «Уповноваженої особи»;

II «Печатки підприємства».

Різниця між ними в тому, що при використанні КЕП «Уповноваженої особи» потрібно отримувати КЕП для кожного касира.

Якщо ж отримати «Печатку підприємства», — то з нею може працювати необмежена кількість касирів позмінно на одній касі.

Зареєструвати КЕП касирів на фіскальному сервері ДПС можна за допомогою форми J 1391801 або F 1391801.

У разі, якщо ваше підприємство використовує програму для подачі звітності до контролюючих органів M.E.Doc, здійснити реєстрацію електронного підпису уповноваженої особи та/або печатки для РРО можна просто у цій програмі за інструкцією

В ПРРО Cashalot потрібно обрати «Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа», яка є в розділі «Документи» та підрозділі «Інші продукти компанії».

При внесенні сертифіката відповідальної особи обов'язково необхідно зазначити «Тип підпису» — це може бути касир або старший касир. Ці типи мають різні повноваження. Наприклад, старший касир може замість касира закрити його зміну, якщо касир за якихось обставин не може це зробити самостійно.

У випадку, коли необхідно анулювати підпис касира чи електронної печатки, що використовувався для фіскалізації, необхідно буде у цьому Повідомленні у полі «Тип підпису» вказати «Припинення роботи». Насолоджуйтесь зручністю роботи із програмним РРО Cashalot для ФОПів та великого бізнесу!

Про переваги ПРРО над класичним РРО та його інноваційність — читайте у нашій статті «Чому програмний РРО вигідніший за касові апарати»

Інші новини

31.08.2022
Зміни по ГО за ф. 20-ОПП: як подати ф. № 1-ПРРО?
Розглянемо алгоритм дій при зміні інформації по господарській одиниці за ф. № 20-ОПП. Як потім подати форму № 1-ПРРО і врахувати усі особливості?
Детальніше
28.07.2021
Нове інтеграційне рішення: “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS”. Конфігурації BAS та 1C:Підприємство, в яких інтегровано ПРРО Cashalot
Інтеграційне рішення, що поєднує функціонал ПРРО Cashalot із розрахунково-обліковою системою BAS, має назву “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS” та входить до офіційних конфігурацій BAS...
Детальніше
11.10.2021
ПРРО Cashalot інтегрований із USAP.ONLINE
Розробники ПРРО Cashalot не зупиняються на місці в напрямку не тільки впровадження нових функціональностей, а й нових інтеграційних рішень. Приємна новина для користувачів платформ...
Детальніше
04.07.2022
Торгівля продовольчими товарами ФОП-єдинником через вендингові автомати: що з РРО/ ПРРО?
Чи необхідно ФОП-єдиннику, який здійснює продаж продовольчих товарів та/або напоїв (непідакцизних товарів) за допомогою торгівельних автоматів (вендингових автоматів), застосовуват...
Детальніше
16.05.2022
Аналітика від Cashalot — дієва допомога для бізнесу
Cashalot пропонує дієвий інструмент для підприємців, який забезпечує здійснення всіх необхідних засобів щодо контролю за важливими бізнес-показниками. У матеріалі докладно розкажем...
Детальніше