Розрахунки із застосуванням РРО/ ПРРО: чи діє готівкове обмеження?

28.10.2022
1097

Готівкові розрахунки/розрахунки готівкою – платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізосіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна. Це визначено пп. 5 п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій, затвердженого постановою Правління НБУ 29.12.2017 р. № 148 (далі – Положення № 148).

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами (п. 6 розд. ІІ Положення № 148):

1) між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн включно;

2) з фізособами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн включно.

Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків з фізособами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки.

https://lh3.googleusercontent.com/jVpDN1q79rcoGEPDKxjm6t02qCpqP68by_asbGvp3qX64ixwOnIJtCaCyrq4RVRd3LX0Pr2xerql39iVjY0isca8BYFudcI7gj_TxQKdYABCw3P1QlsX-J0czdTaWiHGn9v7tEU3zgUTf9_yjWu0iE0L7wuKZ5Mevm_ENSMY0sDoSOG9yLlsM_DiJMjjvA Кількість суб’єктів господарювання та фізосіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, встановлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою платіжного інструмента.

Отже, обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 10000 (50000) грн поширюється на розрахунки між суб’єктами господарювання та між фізособою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), які здійснюються платниками податків із застосуванням РРО (розрахункових книжок).

Про це інформує Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Зверніть увагу! Ці обмеження діють і для програмних РРО.

Інші новини

24.05.2022
Статистика по чекам продажу - аналізуємо разом із Cashalot
Модуль Аналітика від Cashalot містить такий розділ, як Статистика по чекам продажу. Про те, як працює цей розділ, його можливості - розглянемо у нашому матеріалі.
Детальніше
11.11.2021
Аналітика від Cashalot. З нами Ваш Сash завжди буде LOT!
В Cashalot з`явився новий розділ Аналітика! Тепер у Вас є інструмент, який забезпечить стабільне зростання Вашого бізнесу! Гайда дізнаватися, що ж там за інструмент!
Детальніше
15.11.2023
Інтеграція Cashalot із «Новою поштою»
У програмному РРО Cashalot реалізовано можливість реєстрації чеків після отримання посилки покупцем на «Новій пошті». Так, завдяки інтеграції, користувачі Cashalot можуть зручно ре...
Детальніше
06.10.2023
Відмова у реєстрації ПРРО: коли можлива?
У яких випадках контролюючий орган відмовляє в реєстрації ПРРО? Це передбачено п. 6 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахунков...
Детальніше
Cashälot
в ефірі