Щодо змін до Держреєстру РРО

19.10.2022
706

ДПС повідомила про численні звернення від виробників, постачальників та користувачів класичної касової техніки, після внесення до Держреєстру РРО приміток щодо окремих версій внутрішнього програмного забезпечення моделей РРО.

Основним меседжем прийнятих змін є інформування суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі про недоцільність подальшого використання таких РРО та попередження їх про можливе придбання невідповідної касової техніки.

Для розуміння користувачами РРО причин внесення таких змін слід зазначити наступне. Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затверджене постановою КМУ від 29.08.2002 р. № 1315, прийняте на виконання вимог ст. 12 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) з метою:

  • застосування в Україні РРО, що випускаються серійно, відповідають установленим вимогам і пройшли державну сертифікацію – як інформації для платників податків;
  • виведення з експлуатації РРО, що не відповідають вимогам нормативних документів – як інформації для контролюючих органів.

Також з 01.01.2022 р. у СГ, які здійснюють роздрібний продаж алкогольних напоїв, з’явився обов’язок відображати у фіскальних касових чеках (далі – ФКЧ) цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).

Відсутність реквізитів марок акцизного податку у ФКЧ, які формуються РРО та програмними РРО, при продажу алкогольних напоїв призводить до формування невідповідних розрахункових документів, за що до СГ можуть бути застосовані фінсанкції відповідно до вимог п. 1 ст. 17 Закону № 265.

Відповідно до протоколу засідання Технічної комісії від 22.12.2021 р. № 55 у Держреєстрі РРО наявна низка моделей РРО, які неспроможні виконувати вимоги Закону № 265, тому внесення змін до Держреєстру РРО наказом ДПС від 28.07.2022 р. № 489 (далі – Наказ № 489) стало вимушеним рішенням.

Водночас, внесені Наказом № 489 зміни до Держреєстру РРО:

  • не змінюють сферу застосування РРО;
  • не можуть стати причиною порушення права платника податків використовувати РРО, в межах сфер призначення, підтверджених випробуваннями касової техніки, навіть без врахування додаткового інформування, запровадженого Наказом № 489, як запобіжника від вчинення порушень СГ прямих норм законодавства;
  • не створюють умов для скасування реєстрації РРО, що вже знаходяться в експлуатації;
  • не можуть стати причиною для відмови підрозділами ДПС у можливості отримання ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями платникам податків, які використовують РРО, версії програмного забезпечення яких отримали додаткові відмітки після прийняття Наказу № 489.

Однак, у разі забезпечення відображення всіх необхідних реквізитів розрахункових документів, у т. ч. і серії та номеру марок акцизного податку, саме по собі використання РРО, щодо яких в Держреєстрі РРО містяться певні застереження чи примітки, не може стати причиною нарахування штрафних (фінансових) санкцій.

Про це повідомила ДПС.

Інші новини

21.03.2023
Поновлення втраченого реєстраційного посвідчення РРО
Як діяти СГ у разі втрати реєстраційного посвідчення? Докладніше - у нашому матеріалі.
Детальніше
20.10.2022
Щодо необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів
ДПС вкотре звертає увагу на необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, особливо в частині використання режиму програмування підакцизних товарів із заз...
Детальніше
31.10.2022
Робоча зміна ПРРО не закрита, але згенеровано новий КЕП: що робити СГ?
У разі незакриття робочої зміни для роботи з ПРРО за новим ідентифікатором ключа необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого кл...
Детальніше
13.09.2022
Штрих-коди товарів у чеку: як це реалізовано в ПРРО Cashalot?
Дізнайтесь, коли штрих-код повинен відображатися у фіскальному чеку, а коли - ні, і які можливості роботи зі штрих-кодом є у Cashalot.
Детальніше
16.05.2023
Відображення в чеках РРО/ПРРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД
ДПСУ звертає увагу на необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, у тому числі відображення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Детальніше
Cashälot
в ефірі