Щодо змін до Держреєстру РРО

19.10.2022
224

ДПС повідомила про численні звернення від виробників, постачальників та користувачів класичної касової техніки, після внесення до Держреєстру РРО приміток щодо окремих версій внутрішнього програмного забезпечення моделей РРО.

Основним меседжем прийнятих змін є інформування суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі про недоцільність подальшого використання таких РРО та попередження їх про можливе придбання невідповідної касової техніки.

Для розуміння користувачами РРО причин внесення таких змін слід зазначити наступне. Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затверджене постановою КМУ від 29.08.2002 р. № 1315, прийняте на виконання вимог ст. 12 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) з метою:

  • застосування в Україні РРО, що випускаються серійно, відповідають установленим вимогам і пройшли державну сертифікацію – як інформації для платників податків;
  • виведення з експлуатації РРО, що не відповідають вимогам нормативних документів – як інформації для контролюючих органів.

Також з 01.01.2022 р. у СГ, які здійснюють роздрібний продаж алкогольних напоїв, з’явився обов’язок відображати у фіскальних касових чеках (далі – ФКЧ) цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).

Відсутність реквізитів марок акцизного податку у ФКЧ, які формуються РРО та програмними РРО, при продажу алкогольних напоїв призводить до формування невідповідних розрахункових документів, за що до СГ можуть бути застосовані фінсанкції відповідно до вимог п. 1 ст. 17 Закону № 265.

Відповідно до протоколу засідання Технічної комісії від 22.12.2021 р. № 55 у Держреєстрі РРО наявна низка моделей РРО, які неспроможні виконувати вимоги Закону № 265, тому внесення змін до Держреєстру РРО наказом ДПС від 28.07.2022 р. № 489 (далі – Наказ № 489) стало вимушеним рішенням.

Водночас, внесені Наказом № 489 зміни до Держреєстру РРО:

  • не змінюють сферу застосування РРО;
  • не можуть стати причиною порушення права платника податків використовувати РРО, в межах сфер призначення, підтверджених випробуваннями касової техніки, навіть без врахування додаткового інформування, запровадженого Наказом № 489, як запобіжника від вчинення порушень СГ прямих норм законодавства;
  • не створюють умов для скасування реєстрації РРО, що вже знаходяться в експлуатації;
  • не можуть стати причиною для відмови підрозділами ДПС у можливості отримання ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями платникам податків, які використовують РРО, версії програмного забезпечення яких отримали додаткові відмітки після прийняття Наказу № 489.

Однак, у разі забезпечення відображення всіх необхідних реквізитів розрахункових документів, у т. ч. і серії та номеру марок акцизного податку, саме по собі використання РРО, щодо яких в Держреєстрі РРО містяться певні застереження чи примітки, не може стати причиною нарахування штрафних (фінансових) санкцій.

Про це повідомила ДПС.

Інші новини

22.03.2023
Як скасувати реєстрацію РРО, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях
Яким чином здійснюється скасування реєстрації РРО, що знаходяться на територіях, які тимчасово окуповані або на яких ведуться бойові дії?
Детальніше
23.02.2023
Чи має право СГ використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю?
Суб’єкт господарювання має право використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів. Я...
Детальніше
29.07.2022
Фіскальний чек від кур’єра: чи необхідно видати чек у разі продажу товару з доставкою?
СГ, які здійснюють реалізацію товарів та послуг за готівковий розрахунок, зобов’язані застосовувати РРО чи ПРРО, а в окремих випадках КОРО та розрахункові книжки.
Детальніше
26.08.2022
Зберігання коштів у сейфі поруч з РРО та/або ПРРО: чи можливе?
Чи можна частину готівки зберігати у сейфі, якщо немає можливості всю суму тримати в ящику РРО або ПРРО?
Детальніше
28.07.2021
Нове інтеграційне рішення: “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS”. Конфігурації BAS та 1C:Підприємство, в яких інтегровано ПРРО Cashalot
Інтеграційне рішення, що поєднує функціонал ПРРО Cashalot із розрахунково-обліковою системою BAS, має назву “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS” та входить до офіційних конфігурацій BAS...
Детальніше