Коли можна не застосовувати РРО/ПРРО Інтернет-магазинам?

04.11.2022
1597

Нагадаємо нашим читачам, що використання РРО та/або програмних РРО в Інтернет-магазинах залежить від того, у якій формі проводяться грошові операції: безготівковій чи готівковій.

При цьому, податківці роз’яснюють: може скластися хибне враження, що це питання для Інтернет-магазинів неактуальне, адже зазвичай оплата проходить без передачі готівки з рук у руки, але це не так.

Коли покупці розраховуються за товар з використанням LiqPay, Portmone, WayForPay або будь-якого іншого сервісу онлайн-оплати – цей розрахунок не вважається безготівковим, а значить застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.

Також це стосується і звичайних переводів на номер платіжної картки з іншої картки. Окрім того, без РРО не обійтись, якщо у вашого Інтернет-магазину є кур’єрська служба, яка передає товар та приймає оплату.

Інтернет-магазин не зобов’язаний використовувати РРО/ПРРО, коли грошові операції проводяться лише у безготівковій формі:

  1. Товар оплачується переводом з розрахункового рахунку покупця на розрахунковий рахунок Інтернет-магазину. Наприклад, оплата через номер IBAN.
  2. Товар оплачується через касу банку, переводом на розрахунковий рахунок магазину. Незважаючи на використання готівки, така операція вважається безготівковою.
  3. Товар оплачується через банківський термінал самообслуговування. Такі термінали можна часто зустріти у відділеннях банку та за їх межами. Не варто плутати з POS-терміналами, які обслуговуються касирами.
  4. Якщо товар передає кур’єр поштової служби й сам приймає оплату, фіскальний чек видає він.
  5. Відсутнє місце здійснення розрахунку. Якщо Інтернет-магазин займається продажем товарів або послуг, які передаються покупцю через Інтернет, РРО не застосовується. Це можуть бути послуги зі створення дизайну, продаж програм або додатків тощо.

Але, якщо ви створите, наприклад, макет банеру, а потім роздрукуєте його та передасте покупцю – застосування РРО є обов’язковим.

В усіх інших випадках, коли розрахункові операції не вважаються безготівковими, РРО/ПРРО обов’язкове.

Роз’яснення розміщено на сайті ГУ ДПС у Полтавській області.

 

 

Інші новини

12.12.2022
Аварійне відключення світла протягом війни: чи буде відповідальність за нестворення Z-звітів?
Чи передбачена відповідальність до СГ за нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів на РРО/ПРРО з причини потенційного/аварійного відключення електроенергії у період дії...
Детальніше
22.08.2023
Розрахунки тільки за безготівку: що зі службовою видачею та службовим внесенням?
Чи необхідно проводити через РРО та/або ПРРО операції «службове внесення» або «службова видача», якщо розрахунки здійснюються лише в безготівковій формі (із застосуванням ЕПЗ, плат...
Детальніше
22.06.2023
СГ має магазин та кафетерій в одній будівлі, але різних приміщеннях: скільки ліцензій на торгівлю алкоголем отримувати?
Чи потрібно отримувати окремі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який має магазин та кафетерій (буфет, ресторан тощо), що знаходяться в одній будівлі, але в ок...
Детальніше
11.11.2021
Аналітика від Cashalot. З нами Ваш Сash завжди буде LOT!
В Cashalot з`явився новий розділ Аналітика! Тепер у Вас є інструмент, який забезпечить стабільне зростання Вашого бізнесу! Гайда дізнаватися, що ж там за інструмент!
Детальніше
28.07.2021
Нове інтеграційне рішення: “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS”. Конфігурації BAS та 1C:Підприємство, в яких інтегровано ПРРО Cashalot
Інтеграційне рішення, що поєднує функціонал ПРРО Cashalot із розрахунково-обліковою системою BAS.
Детальніше
Cashälot
в ефірі