Коли можна не застосовувати РРО/ПРРО Інтернет-магазинам?

04.11.2022
878

Нагадаємо нашим читачам, що використання РРО та/або програмних РРО в Інтернет-магазинах залежить від того, у якій формі проводяться грошові операції: безготівковій чи готівковій.

При цьому, податківці роз’яснюють: може скластися хибне враження, що це питання для Інтернет-магазинів неактуальне, адже зазвичай оплата проходить без передачі готівки з рук у руки, але це не так.

Коли покупці розраховуються за товар з використанням LiqPay, Portmone, WayForPay або будь-якого іншого сервісу онлайн-оплати – цей розрахунок не вважається безготівковим, а значить застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.

Також це стосується і звичайних переводів на номер платіжної картки з іншої картки. Окрім того, без РРО не обійтись, якщо у вашого Інтернет-магазину є кур’єрська служба, яка передає товар та приймає оплату.

Інтернет-магазин не зобов’язаний використовувати РРО/ПРРО, коли грошові операції проводяться лише у безготівковій формі:

  1. Товар оплачується переводом з розрахункового рахунку покупця на розрахунковий рахунок Інтернет-магазину. Наприклад, оплата через номер IBAN.
  2. Товар оплачується через касу банку, переводом на розрахунковий рахунок магазину. Незважаючи на використання готівки, така операція вважається безготівковою.
  3. Товар оплачується через банківський термінал самообслуговування. Такі термінали можна часто зустріти у відділеннях банку та за їх межами. Не варто плутати з POS-терміналами, які обслуговуються касирами.
  4. Якщо товар передає кур’єр поштової служби й сам приймає оплату, фіскальний чек видає він.
  5. Відсутнє місце здійснення розрахунку. Якщо Інтернет-магазин займається продажем товарів або послуг, які передаються покупцю через Інтернет, РРО не застосовується. Це можуть бути послуги зі створення дизайну, продаж програм або додатків тощо.

Але, якщо ви створите, наприклад, макет банеру, а потім роздрукуєте його та передасте покупцю – застосування РРО є обов’язковим.

В усіх інших випадках, коли розрахункові операції не вважаються безготівковими, РРО/ПРРО обов’язкове.

Роз’яснення розміщено на сайті ГУ ДПС у Полтавській області.

 

 

Інші новини

09.06.2022
POS-термінали у ПРРО Cashalot
Користувачі програмного РРО Cashalot можуть здійснювати розрахунки банківською карткою з використанням різних POS-терміналів: ПриватБанк, Printec, а зараз і Ощадбанк.
Детальніше
31.05.2022
Статистика по чеках повернення: аналізуємо разом із Cashalot
Продовжуємо знайомити користувачів Cashalot з функціоналом та інструментами модуля «Аналітика». Цього разу ділимось інформацією про розділ «Статистика по чеках повернення».
Детальніше
19.03.2024
Повітряна тривога: як закрити зміну в РРО?
У разі оголошення повітряної тривоги, працівники магазину зобов’язані припинити реалізацію товарів (послуг) та покинути магазин (торговий зал).
Детальніше
13.09.2022
Застосування РРО/ПРРО в період воєнного стану
В умовах воєнного стану суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю товарами/послугами, як і раніше, повинні застосовувати РРО/ПРРО.
Детальніше
16.05.2022
Аналітика від Cashalot — дієва допомога для бізнесу
Cashalot пропонує дієвий інструмент для підприємців, який забезпечує здійснення всіх необхідних засобів щодо контролю за важливими бізнес-показниками. У матеріалі докладно розкажем...
Детальніше
Cashälot
в ефірі