Скасування реєстрації РРО: у яких випадках це можливо?

25.09.2023
1518

Нагадаємо, реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО.  

Це передбачено вимогами п. 1 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій»від 14.06.2016 № 547

Це відбувається у випадках, коли: 

  • суб'єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО; 
  • вичерпано строк служби РРО, вказаний у реєстрі екземплярів РРО або у паспорті (формулярі) РРО, який не включений до такого реєстру та був зареєстрований у контролюючому органі до створення такого реєстру; 
  • закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО; 
  • РРО застосовується не за сферою застосування, визначеною Державним реєстром РРО; 
  • виявлено невідповідність модифікації, конструкції та/або версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, включених до Державного реєстру РРО; 
  • установчі документи суб'єкта господарювання згідно із судовим рішенням визнано недійсними; 
  • наявне судове рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання - банкрута; 
  • наявне судове рішення щодо припинення суб'єкта господарювання, що не пов'язане з банкрутством; 
  • суб'єкт господарювання – фізична особа – підприємець померла, а також у разі оголошення такої особи померлою, визнання недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності; 
  • в контролюючих органах наявні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо державної реєстрації припинення суб'єкта господарювання; 
  • викрадено РРО; 
  • змінено власника РРО; 
  • щодо господарської одиниці, де використовується РРО, суб’єкт господарювання повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган як про закритий або такий, що не експлуатується суб’єктом господарювання; 
  • суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився. 

Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області. 

Нагадаємо, для скасування РРО необхідно спочатку розпломбувати РРО в центрі сервісного обслуговування (з яким укладено договір про технічне обслуговування та ремонт). Потім подати заяву про скасування РРО до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО за встановленою формою № 4-РРО (ідентифікатор форми - J1313605). Також із заявою про скасування РРО подається реєстраційне посвідчення РРО.   

Крім того, у заяві необхідно зазначити спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО (форма № 6-РРО) - поштою або безпосередньо в контролюючому органі, або її копії (електронною поштою) в Електронному кабінеті. 

Про те, як скасувати реєстрацію РРО, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі

Інші новини

28.05.2021
Чому програмний РРО вигідніший за касові апарати
Електронний облік розрахункових операцій набагато вигіднішій для ведення бізнесу. Такого висновку дійшов український уряд влітку 2018 року. І була проанонсована реформа сфери РРО.
Детальніше
26.04.2023
До уваги платників податків, які у своїй діяльності використовують РРО
Чи встановлені обмеження розрахунків готівкою між фізособами та ФОП, які в своїй діяльності використовують РРО?
Детальніше
11.09.2023
Чи має право підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО та/або ПРРО?
Якщо підприємство не має можливості зберігати всю суму готівкових коштів у ящику РРО та/або окремих моделей ПРРО, то частину готівки можна зберігати в сейфі, але за певних умов.
Детальніше
22.03.2023
Як скасувати реєстрацію РРО, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях
Яким чином здійснюється скасування реєстрації РРО, що знаходяться на територіях, які тимчасово окуповані або на яких ведуться бойові дії?
Детальніше
20.02.2023
Про особливості законодавства у сфері розрахункових операцій - роз'яснює ДПСУ
Податківці надали роз'яснення щодо використання РРО та обов’язку забезпечити обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари.
Детальніше
Cashälot
в ефірі