Нагадаємо, використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) і програмних РРО (далі - ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регламентується Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) та іншими підзаконними актами, ухваленими для його реалізації.
Суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції (готівкові та/або безготівкові) під час продажу товарів або наданні послуг, зобов’язані проводити такі операції через зареєстровані РРО/ПРРО, з обов’язковим створенням фіскального чека.
Щодо реєстрації РРО/ПРРО
Реєстрація РРО здійснюється на підставі заяви за ф. № 1-РРО, а ПРРО – за ф. № 1-ПРРО відповідно до:
- Порядку, затвердженого наказом Мінфіну № 547 від 14.06.2016 (для РРО);
- Порядку, затвердженого наказом Мінфіну № 317 від 23.06.2020 (для ПРРО).
Важливо! РРО або ПРРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, яка:
- зазначена в реєстраційному посвідченні (РРО);
- внесена до реєстру ПРРО (для ПРРО).
Щодо форми фіскального чеку і господарської одиниці
Форма і зміст чеку визначені Положенням № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13).
Одним із обов’язкових реквізитів фіскального чека є «назва господарської одиниці», що:
- зазначається у правовстановлювальних документах;
- відповідає довіднику «Типи об’єктів оподаткування»;
- подається до ДПС (заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП).
Форма № 20-ОПП – джерело даних
Першоджерелом даних для Заяви № 20-ОПП є правовстановлювальні документи, на підставі яких у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування та які є актуальними на дату його подання.
У формі № 20-ОПП, зокрема, зазначається у:
- графі 3 - «Тип об’єкта оподаткування», дані заповнюються відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на вебпорталі ДПС.
- графі 4 - «Найменування об’єкта оподаткування», дані заповнюються у разі наявності назви об’єкта оподаткування та з метою додаткового уточнення інформації про такий об’єкт.
Отже, якщо суб’єкт господарювання здійснює продаж товарів через мережу Інтернет, то у заявах № 1-РРО/№ 1-ПРРО потрібно зазначати назву господарської одиниці, яка відповідає найменуванню об’єкта оподаткування, що, зокрема, може містити ознаку дистанційної торгівлі та/або будь-яку іншу додаткову інформацію (комерційне найменування, власну назву тощо).
Таке роз'яснення надано на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія, 109.10.
У ПРРО Cashalot від Linkos Group користувачі можуть легко заповнити та подати заяву на реєстрацію ПРРО (ф. № 1-ПРРО) та заяву про об’єкти оподаткування (ф. № 20-ОПП).
При цьому фіскальний чек ПРРО Cashalot матиме такий вигляд: