Фіскальний чек РРО/ПРРО іноземною мовою: чи можна?

24.01.2024
117

Відповідно до ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. 

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом. 

Функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя регулюється Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 р. № 2704-VIII (далі – Закон № 2704) на всій території України. 

У преамбулі Закону № 2704 зазначено, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 р. № 10-рп/99, українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами держвлади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом. 

Згідно з ст. 1 Закону № 2704 єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. 

Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Це визначено ч. першою ст. 30 Закону № 2704

Підприємства, установи та організації всіх форм власності, ФОПи, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених ч. третьою ст. 30 Закону № 2704), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у т. ч. через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою.

Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами (ч. друга ст. 30 Закону № 2704). 

Згідно з ч. третьою ст. 30 Закону № 2704 на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін. 

Отже, суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати програмування РРО/ПРРО та видавати споживачу фіскальний чек на українській мові. 

Водночас, під час програмування в РРО/ПРРО обов’язкових реквізитів фіскального чека поряд з українською мовою можна використовувати іноземну мову, текст якої буде дублювати інформацію зазначену українською мовою. 

Всі розрахункові, первинні, бухгалтерські та облікові документи мають бути складенні державною мовою. При цьому, внесення до них додаткової інформації, в т. ч. дублювання інформації зазначеної в таких документах іноземною мовою, не заборонено. 

Відсутність обов’язкових реквізитів державною мовою буде призводити до порушення вимог законодавства України. 

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.10

Інші новини

07.06.2023
Щодо ведення обліку товарних запасів платниками єдиного податку
ФОП, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі, при продажу товарів (наданні послуг) зобов'язані вести облік товарних запасів і здійснювати продаж л...
Детальніше
10.01.2023
ПРРО Cashalot для вашого бізнесу: інтеграція
Інтеграція дає можливість нашим клієнтам продовжувати зручно працювати у звичній програмі! Як? Дуже просто — ви і далі працюєте, як і звикли, у вашій улюбленій обліковці, до якої і...
Детальніше
16.05.2023
Відображення в чеках РРО/ПРРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД
ДПСУ звертає увагу на необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, у тому числі відображення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Детальніше
16.03.2023
Чи можна запрограмувати ПРРО при відкритій зміні?
Чи закривати робочу зміну в ПРРО, щоб здійснити програмування цін, найменування товарів, та обліку їх кількості?
Детальніше
15.05.2023
Накладено фінсанкції щодо застосування РРО: чи буде адмінвідповідальність?
Чи передбачена адміністративна відповідальність у разі застосування ДПС фінсанкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону про РРО?
Детальніше
Cashälot
в ефірі