Ліміт каси: у яких випадках можна змінювати?

02.09.2022
1581

Ліміт залишку готівки в касі або ліміт каси - граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня. Ці вимоги визначені пп. 16 п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі - Положення № 148).

Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та ліміту каси встановлено розд. V Положення №148.

Установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) можуть переглядатися:

  • у зв’язку із змінами законодавства України;
  • або за наявності відповідних обставин (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).

Документи (нормативно-правові акти, внутрішні документи (розрахунки) установи/підприємства, затверджені (підписані) керівником або уповноваженою ним особою), на підставі яких переглянуто ліміт каси, строки здавання готівкової виручки (готівки), додаються до відповідних наказів (розпоряджень), договорів банківського рахунку установи/підприємства.

Про це нагадали податківці ДПС у Львівській області.

Зазначимо, що ліміт каси та строки здавання готівки встановлюють установи/підприємства (в т. ч. небанківські установи), виходячи з власних потреб прискорення обігу готівки та своєчасного її надходження до кас банків (п. 14 розд. ІІ Положення № 148).

Важливо! ФОПи ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюють.

Звертаємо увагу! В Cashalot реалізовано можливість налаштування залишку готівки, що може залишатися у касі в кінці зміни. 

Щоб налаштувати залишок готівки в касі в межах встановленого ліміту, у розділі Всі каси оберіть господарську одиницю, далі натисніть кнопку Налаштування та оберіть Налаштування залишку готівки в касі (рис.1)

https://lh4.googleusercontent.com/nOi9A1oiNfYhfZ5fWp52SiWjeC1j5W2J1JstHJwLzR6IINHUYFB0yRfeVjtrhMySX0sF15dKTaBQN5Vx4qsuhzG-048Ykx7-tdC_hfb4GTgASq4UDhySzZqMIaKYtEZh5vl3W9C8PcNnZ4lBN3EiR7KUAhIGmsmsOtpG_6ivIJ4f4ox4Bt8g0Ibznw

Рис. 1

Для встановлення Ліміту залишку готівки необхідно обрати ПРРО та у полі Ліміт залишку готівки в касі, грн ввести максимальну суму готівки, що повинна залишатися у касі після закриття зміни, для збереження налаштування натиснути кнопку Зберегти (рис.2)

https://lh6.googleusercontent.com/cbFtj-NV8A57qDd9wl6X98LNuBfn_18-Ku4qJu11i_RazXLJi7GIKnV7QrBlG45CHqlIav3U5913Wyo4cfWWeiI8X5CwGF-d1kzrNIORkb_OuFA7BsVjoEjXDzIrNJcYIVM9AXczIJS55lyvWpWLDpTdWOP2Tj4W5xzUvZad-IyPqCQLPpc5z5OQXQ

Рис. 2

Після збереження налаштування у ПРРО буде здійснюватися контроль щодо суми залишку готівки в касі на кінець зміни у межах встановленого ліміту та при закритті зміни операція Службова видача буде виконуватися на суму готівки, що перевищує встановлений ліміт. Після закриття зміни сума залишку готівки зберігається у ПРРО та переноситься до наступної зміни при її відкритті із виконанням операції Службове внесення.

Важливо! Завантаження та оновлення налаштувань виконується під час відкриття зміни на ПРРО.

Інші новини

15.11.2022
Два роки ПРРО: зміни та тенденції розвитку
Якщо ще два роки тому ПРРО для більшості був маловідомою технологічною новинкою, то сьогодні це справжній надійний помічник кожного підприємця, який прагне зробити свій бізнес біль...
Детальніше
02.11.2022
Видача коштів через РРО та/або ПРРО у разі повернення товару або скасування помилково проведеної суми
Яким чином через РРО та/або ПРРО здійснюється видача коштів у разі повернення товару або скасування помилково проведеної суми?
Детальніше
03.05.2023
Чи є підставою для проведення перевірки неподання СГ звітності про використання РРО/ПРРО?
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених п. 80.2 ПКУ.
Детальніше
06.09.2022
Мінфін вніс зміни до порядків реєстрації та застосування РРО та ПРРО
Внесено зміни до порядків реєстрації та застосування РРО та ПРРО.
Детальніше
09.06.2022
POS-термінали у ПРРО Cashalot
Користувачі програмного РРО Cashalot можуть здійснювати розрахунки банківською карткою з використанням різних POS-терміналів: ПриватБанк, Printec, а зараз і Ощадбанк.
Детальніше