Ліміт каси: у яких випадках можна змінювати?

02.09.2022
3100

Ліміт залишку готівки в касі або ліміт каси - граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня. Ці вимоги визначені пп. 16 п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі - Положення № 148).

Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та ліміту каси встановлено розд. V Положення №148.

Установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) можуть переглядатися:

  • у зв’язку із змінами законодавства України;
  • або за наявності відповідних обставин (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).

Документи (нормативно-правові акти, внутрішні документи (розрахунки) установи/підприємства, затверджені (підписані) керівником або уповноваженою ним особою), на підставі яких переглянуто ліміт каси, строки здавання готівкової виручки (готівки), додаються до відповідних наказів (розпоряджень), договорів банківського рахунку установи/підприємства.

Про це нагадали податківці ДПС у Львівській області.

Зазначимо, що ліміт каси та строки здавання готівки встановлюють установи/підприємства (в т. ч. небанківські установи), виходячи з власних потреб прискорення обігу готівки та своєчасного її надходження до кас банків (п. 14 розд. ІІ Положення № 148).

Важливо! ФОПи ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюють.

Звертаємо увагу! В Cashalot реалізовано можливість налаштування залишку готівки, що може залишатися у касі в кінці зміни. 

Щоб налаштувати залишок готівки в касі в межах встановленого ліміту, у розділі Всі каси оберіть господарську одиницю, далі натисніть кнопку Налаштування та оберіть Налаштування залишку готівки в касі (рис.1)

https://lh4.googleusercontent.com/nOi9A1oiNfYhfZ5fWp52SiWjeC1j5W2J1JstHJwLzR6IINHUYFB0yRfeVjtrhMySX0sF15dKTaBQN5Vx4qsuhzG-048Ykx7-tdC_hfb4GTgASq4UDhySzZqMIaKYtEZh5vl3W9C8PcNnZ4lBN3EiR7KUAhIGmsmsOtpG_6ivIJ4f4ox4Bt8g0Ibznw

Рис. 1

Для встановлення Ліміту залишку готівки необхідно обрати ПРРО та у полі Ліміт залишку готівки в касі, грн ввести максимальну суму готівки, що повинна залишатися у касі після закриття зміни, для збереження налаштування натиснути кнопку Зберегти (рис.2)

https://lh6.googleusercontent.com/cbFtj-NV8A57qDd9wl6X98LNuBfn_18-Ku4qJu11i_RazXLJi7GIKnV7QrBlG45CHqlIav3U5913Wyo4cfWWeiI8X5CwGF-d1kzrNIORkb_OuFA7BsVjoEjXDzIrNJcYIVM9AXczIJS55lyvWpWLDpTdWOP2Tj4W5xzUvZad-IyPqCQLPpc5z5OQXQ

Рис. 2

Після збереження налаштування у ПРРО буде здійснюватися контроль щодо суми залишку готівки в касі на кінець зміни у межах встановленого ліміту та при закритті зміни операція Службова видача буде виконуватися на суму готівки, що перевищує встановлений ліміт. Після закриття зміни сума залишку готівки зберігається у ПРРО та переноситься до наступної зміни при її відкритті із виконанням операції Службове внесення.

Важливо! Завантаження та оновлення налаштувань виконується під час відкриття зміни на ПРРО.

Інші новини

07.02.2024
Інтернет-еквайринг у ПРРО Cashalot: зручне приймання онлайн-платежів
Cashalot — функціональний програмний РРО, який допомагає українським підприємцям вести облік розрахункових операцій та відповідати вимогам законодавства. Однією з корисних функцій...
Детальніше
11.10.2021
ПРРО Cashalot інтегрований із USAP.ONLINE
Розробники ПРРО Cashalot не зупиняються на місці в напрямку не тільки впровадження нових функціональностей, а й нових інтеграційних рішень. Приємна новина для користувачів платформ...
Детальніше
13.09.2022
Штрих-коди товарів у чеку: як це реалізовано в ПРРО Cashalot?
Дізнайтесь, коли штрих-код повинен відображатися у фіскальному чеку, а коли - ні, і які можливості роботи зі штрих-кодом є у Cashalot.
Детальніше
04.07.2022
Торгівля продовольчими товарами ФОП-єдинником через вендингові автомати: що з РРО/ ПРРО?
Чи необхідно ФОП-єдиннику, який здійснює продаж продовольчих товарів та/або напоїв (непідакцизних товарів) за допомогою торгівельних автоматів (вендингових автоматів), застосовуват...
Детальніше
08.03.2023
Про особливості визначення першого та наступного порушення при неналежному застосуванні РРО/ПРРО
На СГ покладається обов’язок застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні кожної розрахункової операції. А які особливості застосування відповідальності при виявлених порушеннях?
Детальніше
Cashälot
в ефірі