Ліміт каси: у яких випадках можна змінювати?

02.09.2022
785

Ліміт залишку готівки в касі або ліміт каси - граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня. Ці вимоги визначені пп. 16 п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого Постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі - Положення № 148).

Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та ліміту каси встановлено розд. V Положення №148.

Установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) можуть переглядатися:

  • у зв’язку із змінами законодавства України;
  • або за наявності відповідних обставин (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).

Документи (нормативно-правові акти, внутрішні документи (розрахунки) установи/підприємства, затверджені (підписані) керівником або уповноваженою ним особою), на підставі яких переглянуто ліміт каси, строки здавання готівкової виручки (готівки), додаються до відповідних наказів (розпоряджень), договорів банківського рахунку установи/підприємства.

Про це нагадали податківці ДПС у Львівській області.

Зазначимо, що ліміт каси та строки здавання готівки встановлюють установи/підприємства (в т. ч. небанківські установи), виходячи з власних потреб прискорення обігу готівки та своєчасного її надходження до кас банків (п. 14 розд. ІІ Положення № 148).

Важливо! ФОПи ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюють.

Звертаємо увагу! В Cashalot реалізовано можливість налаштування залишку готівки, що може залишатися у касі в кінці зміни. 

Щоб налаштувати залишок готівки в касі в межах встановленого ліміту, у розділі Всі каси оберіть господарську одиницю, далі натисніть кнопку Налаштування та оберіть Налаштування залишку готівки в касі (рис.1)

https://lh4.googleusercontent.com/nOi9A1oiNfYhfZ5fWp52SiWjeC1j5W2J1JstHJwLzR6IINHUYFB0yRfeVjtrhMySX0sF15dKTaBQN5Vx4qsuhzG-048Ykx7-tdC_hfb4GTgASq4UDhySzZqMIaKYtEZh5vl3W9C8PcNnZ4lBN3EiR7KUAhIGmsmsOtpG_6ivIJ4f4ox4Bt8g0Ibznw

Рис. 1

Для встановлення Ліміту залишку готівки необхідно обрати ПРРО та у полі Ліміт залишку готівки в касі, грн ввести максимальну суму готівки, що повинна залишатися у касі після закриття зміни, для збереження налаштування натиснути кнопку Зберегти (рис.2)

https://lh6.googleusercontent.com/cbFtj-NV8A57qDd9wl6X98LNuBfn_18-Ku4qJu11i_RazXLJi7GIKnV7QrBlG45CHqlIav3U5913Wyo4cfWWeiI8X5CwGF-d1kzrNIORkb_OuFA7BsVjoEjXDzIrNJcYIVM9AXczIJS55lyvWpWLDpTdWOP2Tj4W5xzUvZad-IyPqCQLPpc5z5OQXQ

Рис. 2

Після збереження налаштування у ПРРО буде здійснюватися контроль щодо суми залишку готівки в касі на кінець зміни у межах встановленого ліміту та при закритті зміни операція Службова видача буде виконуватися на суму готівки, що перевищує встановлений ліміт. Після закриття зміни сума залишку готівки зберігається у ПРРО та переноситься до наступної зміни при її відкритті із виконанням операції Службове внесення.

Важливо! Завантаження та оновлення налаштувань виконується під час відкриття зміни на ПРРО.

Інші новини

20.12.2021
ПРРО Cashalot інтегровано до облікової системи ENOT
Лінійка інтеграційних рішень ПРРО Cashalot з обліковими системами стала ще більшою. Програмна каса Cashalot до новорічних свят приготувала подарунок усім закладам сфери PET.
Детальніше
17.10.2022
Створюємо періодичний звіт в ПРРО Cashalot
Продовжуємо розглядати корисний функціонал ПРРО Сashalot. Наразі зупинимось на створенні періодичних звітів. Для чого вони – розкажемо та покажемо наочно.
Детальніше
15.08.2022
Проведення розрахунків через касу або РРО: скільки ПН складати?
Законодавчо не заборонено складати окремі ПН при проведенні протягом дня розрахунків через касу/РРО/ПРРО або через банківську установу чи платіжний пристрій. Деталі - у нашому мате...
Детальніше
13.10.2022
Створення звіту про реалізовані товари в Cashаlot
В ПРРО Cashӓlot можна створювати звіт про реалізовані товари. Для чого він потрібен та як його сформувати - розкажемо у статті.
Детальніше
15.06.2022
Аналізуйте дані Z-звітів легко та зручно з Cashalot
Модуль «Аналітика» у програмному РРО Cashalot створений аналізувати стан продажів, швидко приймати важливі рішення, збільшувати прибутки та безперервно дбати про своїх клієнтів
Детальніше