В попередньому нашому матеріалі ми розповідали про модуль Аналітика від Cashalot. Про його можливості, функціонал та дієву допомогу для бізнесу.
У цьому матеріалі ми детальніше зупинимося на одному із п'яти розділів модуля Аналітики - Статистика по чекам продажу.
Для чого призначений цей розділ?
Даний розділ забезпечить підприємця інформацією про години активності покупців по кожній точці продажу, пікові навантаження, завантаженість продавців. А також надасть можливість переглянути інформацію про величину чеків, проаналізувати кількість чеків, їх суми по днях і годинах, відстежити величину середнього чека за обраний період.
Отже, розпочинаємо детальне знайомство з розділом Статистика по чекам продажу.
На головній сторінці Кабінету користувача Cashalot (докладніше про Кабінет Cashalot читайте тут) оберіть модуль Аналітика, натиснувши . Після цього з'явиться робоче вікно модуля, яке відображає основні показники діяльності суб'єкта господарювання, а також розділи модуля, нас наразі цікавить розділ - Статистика по чекам продажу (рис. 1).
Рис. 1
Для роботи із розділом Статистика по чекам продажу оберіть даний розділ та натисніть кнопкою миші, щоб відкрити його. Після його відкриття на головному екрані з'являться панелі: Фільтрів, Діаграм і Таблиць даних (рис. 2).
Рис. 2
По черзі будемо розглядати, як працює кожна із зазначених панелей.
Панель Фільтрів
Відповідно до встановлених параметрів на панелі фільтрів здійснюється відбір даних для аналізу та відображення на панелі діаграм і у таблиці. Для цього вибіркового аналізу необхідно на панелі Фільтрів обрати відповідні параметри. По замовчуванню, у фільтрі встановлено значення по всім параметрам та у періоді 7 днів від поточної дати.
Так, можна зробити вибір за:
господарською одиницею, в якій було створено чек (рис. 2.1.);
Рис. 2.1
ПРРО, зазначивши фіскальний номер ПРРО (рис. 2.2);
Рис. 2.2.
періодом, який аналізується (рис. 2.3);
Рис. 2.3
способом оплати, який можна обрати із переліку (рис. 2.4);
Рис. 2.4
видом оплати, за переліком (рис. 2.5.)
Рис. 2.5
касиром, який працював з ПРРО (рис. 2.6)
Рис. 2.6.
Для вибору значень у цих полях необхідно натиснути елемент та у списку, що відкриється, встановити позначки біля потрібних значень або обрати усі.
Обрані параметри будуть відображені окремим рядком (рис. 3).
Рис. 3
Для видалення окремого параметра, необхідно натиснути елемент (видаляються всі значення параметра). Щоб відмінити усі обрані значення параметрів у фільтрі, необхідно натиснути .
Панель Діаграм
Для відображення даних на панелі Діаграм згідно з обраними параметрами необхідно натиснути кнопку . У результаті дії на панелі Діаграм будуть відображені дані про величину чеків, кількість чеків по днях і годинах та дані по середньому чеку (рис. 4).
Рис. 4
Дані про величину чеків допоможуть оцінити кількість покупців, що витрачають кошти у заданих діапазонах (великі, середні, малі та дрібні чеки). Для перегляду додаткових даних наведіть курсор миші на діаграму. Дані Діаграми наведені у відсотковому значенні з відображенням кількості таких чеків у діапазоні (рис. 4.1).
Рис. 4.1.
Кількість чеків по днях і годинах відображає інформацію про зростання та спад активності покупців. Для детального перегляду діаграми Кількість чеків по днях і годинах натисніть посилання Всі дати (рис. 4.2):
Рис. 4.2.
Дані можна переглядати та аналізувати у режимі Дні або Години, натиснувши відповідну кнопку . При перегляді діаграми у режимі Години можна обрати дату, за яку необхідно переглянути дані (рис. 4.3).
Рис. 4.3
На стовпчиках діаграми відображається кількість фіскальних чеків, зареєстрованих на певну дату або годину. Навівши курсор на стовпчик діаграми, можна переглянути суму, на яку зареєстровано фіскальні чеки.
Рис. 4.4
Також інформацію щодо кількості чеків по днях і годинах можна відсортувати від найменшої кількості до більшої і в зворотньому порядку (рис. 4.5).