Вийшло оновлення Кабінету Cashalot та ПРРО Cashӓlot 03.10.2022

20.10.2022
168

Для нас надзвичайно важливо, аби користувачі Cashalot були в курсі змін у програмі. Повідомляємо, що вийшло чергове оновлення Кабінету Cashalot та ПРРО Cashalot (версія 1.00.047).

Кабінет Cashalot

Налаштовуйте можливість продажу без попереднього заповнення картки номенклатури

У Кабінеті користувача Cashalot реалізовано можливість налаштувати продаж товарів/послуг без створення картки номенклатури.

У розділі Всі каси – Налаштування додано пункт Продаж без картки номенклатури та по вільній ціні.

Для налаштування продажу без збереження товару/послуги у довіднику Номенклатура необхідно обрати назву господарської одиниці та ПРРО, для яких повинна бути доступна функція. Для кожного обраного ПРРО можна налаштувати параметри роботи:

 • Продаж без створення картки номенклатури – під час додавання у чек товарів/послуг за назвою, що відсутні у довіднику Номенклатура, буде з'являтися вікно для введення додаткових реквізитів, які відображаються у фіскальному чеку: Найменування, Ціна, грн, ставка ПДВ та Літера, ставка Акцизного податку та Літера, Код УКТЗЕД, Код ДКПП;
 • Без запиту додаткових реквізитів – додавання у чек товару/послуг за назвою, що відсутні у довіднику Номенклатура, без зазначення додаткових реквізитів. Вікно запиту додаткових реквізитів відображатись не буде. Опція доступна тільки після встановлення налаштування Продаж без створення картки номенклатури.

Налаштовуйте продаж та/або повернення за вільною ціною у розділі Всі каси

Зверніть увагу!

Налаштування продажу/повернення за вільною ціною (відмінною від вказаної у довіднику Номенклатура) перенесено у розділ Всі каси – Налаштування.

Тепер можна налаштовувати продаж/повернення товарів для кожного ПРРО окремо.

Налаштування продажу/повернення за вільною ціною, що були встановлені у попередніх версіях програми, автоматично будуть перенесені у розділ Всі каси.

Робота з касою (версія 1.00.047)

Продавайте товари швидко та зручно

Реалізовано можливість додавання у чек товару/послуги без попереднього створення картки номенклатури. Касир може додати у чек товар/послугу за назвою та вручну вказати значення ціни, кількості товару/послуги, знижку (за потреби).

Функція доступна при роботі з ПРРО, для яких виконано відповідні налаштування у розділі Всі каси – Налаштування – Продаж без картки номенклатури та по вільній ціні у Кабінеті користувача Cashalot.

Для додавання товару/послуги у чек без збереження картки номенклатури у вікні формування чека введіть назву товару/послуги та натисніть кнопку Додати без створення картки номенклатури.

Далі, залежно від налаштувань, виконаних у Кабінеті користувача Cashalot:

 • у вікні, що відкриється, заповніть додаткові реквізити товару/послуги, необхідні для формування фіскального чека: Найменування, Ціна, грн, ставка ПДВ та Літера, ставка Акцизного податку та Літера, Код УКТЗЕД, Код ДКПП. Введіть потрібну кількість у полі К-ть, у колонках Знижка, грн або Знижка, % за потреби введіть значення знижки

або

 • якщо у Кабінеті користувача Cashalot активовано опцію Без запиту додаткових реквізитів, у рядку доданого у чек товару/послуги введіть тільки кількість, ціну та значення знижки (за потреби) без зазначення додаткових реквізитів.

Доданий таким чином товар/послуга не зберігається у довіднику Номенклатура.

Заповнюйте картки номенклатури швидше

Реалізовано автоматичне заповнення поля Група у картці нової номенклатури значенням, що було обране у фільтрі Група довідника Номенклатура.

Переглядайте ціну та одиницю виміру при додаванні товарів у чек

У список товарів, що відкривається під час пошуку товарів у вікні формування чека, додано інформацію про ціну та одиницю виміру товарів.

Зазначайте кількість повернення правильно

При формуванні видаткового чека додано контроль кількості номенклатурної позиції, що повертається. У графі К-ть видаткового чека неможливо ввести значення, що перевищує кількість номенклатурної позиції у фіскальному чеку продажу.

Ми прагнемо до досконалості:

 1. Змінено формат імені файлу при виконанні експорту Звіту про реалізовані товари. У разі формування звіту за один день ім’я файлу матиме формат: «Звіт про реалізовані товари (надані послуги) за ДД.ММ.РРРР.xlsx». При формуванні звіту за період файл зберігатиметься з іменем: «Звіт про реалізовані товари (надані послуги) за період з ДД.ММ.РРРР по ДД.ММ.РРРР.xlsx», де ДД.ММ.РРРР – день місяць та рік.
 2. Змінено формат імені файлу при експорті Історії операцій, у разі обрання інтервалу За весь період. У ім’я файлу додаватимуться дати реєстрації першого та останнього чека з переліку всіх чеків, що зберігаються у реєстрі.
 3. У реєстрі Історія операцій для фільтра Розширений пошук – Користувач додано значення Всі користувачі. Значення Всі користувачі встановлено за замовчуванням.
 4. Відкориговано розрахунок загальної суми знижки у Звіті про реалізовані товари для товарів, що реалізовані за способом оплати Передоплата та Післяплата.
 5. Додано відображення реквізиту Касир та прізвища, ім’я, по батькові касира на друкованих формах службових чеків: Службове внесення та Службова видача.
 6. Реалізовано відображення ПІБ Старшого касира, який зареєстрував операцію, у разі, якщо зміна у касі була відкрита іншим касиром.
 7. Для користувача, авторизованого з КЕП Старшого касира, реалізовано можливість входу у зміну, що була відкрита іншим користувачем.
 8. На друкованих формах Z-звіту та Х-звіту змінено назву реквізиту Загальний підсумок розрахункових операцій на Загальна сума.
 9. При закритті зміни у вікні Службової видачі реалізовано можливість редагування суми службової видачі, якщо сума готівки в касі більше заданого Ліміту залишку готівки в касі.
 10. Додано попередження про формування видаткового чека на основі фіскального чека продажу, за яким раніше вже здійснювалось повернення товару.

Доопрацьовано Драйвер для BAS, а також API з СОМ інтерфейсом:

 1. Реалізовано відображення значення параметру Без ПДВ у фіскальному чеку, який був сформований засобами API COM та драйвера Cashalot для BAS.
 2. Реалізовано валідацію чека по xsd перед відправкою на реєстрацію в ФСКО.
 3. Реалізовано можливість вимикати запит на оновлення програми за допомогою параметру NOAUTOUPDATE в драйвері Cashalot для BAS.
Cashälot
в ефірі