Використання платіжного сервісу Monobank

04.07.2022
1934

Для використання платіжного сервісу Monobank на ПРРО необхідно попередньо виконати відповідні налаштування у розділі Мій бізнес – Налаштування – Налаштування платіжного сервісу Monobank у Кабінеті Cashӓlot.

Перед налаштуванням перевірте чи відкрито у вас рахунок у Monobank та чи підключено послуги еквайрингу.

Форма оплати за допомогою платіжного сервісу Monobank призначена для формування, реєстрації та друку фіскальних чеків по товарам, які були оплачені клієнтом (покупцем) через інтернет-еквайринг. За допомогою сервісу формується посилання на рахунок, який клієнт може оплатити банківською карткою через QR-код або, перейшовши за посиланням, яке можна відправити клієнту на електронну адресу або у SMS-повідомленні. Клієнт може оплатити рахунок безпосередньо при формуванні чека, або згодом, але до закінчення терміну дії рахунку, що визначається у налаштуваннях розділу Мій бізнес – Налаштування – Налаштування платіжного сервісу Monobank.

Щоб мати можливість відправити посиланням на рахунок у SMS-повідомленні або на електронну адресу, необхідно виконати відповідні налаштування:

  • для відправки SMS-повідомлень -  у Кабінеті Cashӓlot у розділі Мій бізнес – Налаштування відправки чека в SMS;
  • для відправки посилання на електронну адресу - на ПРРО у розділі Налаштування – Загальні налаштування – Налаштування пошти.

За допомогою платіжного сервісу Monobank можна здійснювати як оплату придбаних товарів/послуг, так і повернення коштів покупцям при формуванні та реєстрації видаткового чека.

Оплата товарів за допомогою платіжного сервісу Monobank

1. Додайте у чек товари у області розрахункових даних, на панелі праворуч, натисніть кнопку Monobank:2. У області розрахункових даних з'явиться інформація про суму чека та знижку (за наявності). У разі потреби, додайте коментар (виводиться на друкованій формі чека). Натисніть кнопку Провести оплату:3. У разі потреби, у вікні, що відкриється, заповніть поля для формування рахунку платіжної системи: електронну пошту клієнта, номер мобільного телефону клієнта та призначення платежу. 

Якщо посилання на оплату рахунку необхідно відправити на електронну пошту клієнта, заповніть поле Електронна адреса. Для відправки посилання на електронну адресу на ПРРО повинні бути виконані необхідні налаштування у розділі Налаштування – Загальні налаштування – Налаштування пошти.

Якщо заповнено поле Номер телефону та виконані необхідні налаштування у Кабінеті Cashӓlot у розділі Мій бізнес – Налаштування відправки чека в SMS, посилання для оплати рахунку буде відправлене клієнту у SMS-повідомленні на вказаний номер мобільного телефону.


Якщо відправляти посилання не потрібно, поля Електронна адреса та Номер телефону можна залишити пустими.

Натисніть кнопку ОК.

4. Якщо у вікні Виставлення рахунку через Monobank та для ПРРО виконані налаштування для відправки електронної пошти, посилання на сформований рахунок буде відправлено на вказану електронну адресу клієнта. Якщо налаштування для відправки пошти відсутні, відкриється вікно повідомлення:


Для продовження натисніть кнопку ОК:

5. Відкриється вікно, що містить QR-код, після сканування якого клієнт може перейти на сторінку оплати рахунку. Посилання на сторінку оплати можна скопіювати у буфер обміну, натиснувши кнопку Копіювати посилання.


Дочекайтесь поки клієнт здійснить оплату рахунку у платіжному сервісі Monobank. Закрийте вікно з QR-кодом, натиснувши "Х".

Якщо клієнт планує оплатити рахунок згодом, виконайте кроки описані у розділі Зберігання чеків до оплати рахунку у платіжному сервісі Monobank.

Важливо, рахунок повинен бути сплачений до закінчення терміну, що визначається у налаштуваннях розділу Мій бізнес – Налаштування – Налаштування платіжного сервісу Monobank. 

6. Після того як клієнт здійснив оплату, відбудеться передача чека до ФСКО та отримання фіскального номера чека. Область розрахункових даних по чеку змінить вигляд:


Зберігання чеків до оплати рахунку у платіжному сервісі Monobank

1. Додайте у чек товари та проведіть оплату за допомогою платіжного сервісу Monobank, як описано у розділі Оплата товарів за допомогою платіжного сервісу Monobank.

2. Якщо рахунок у платіжній системі не сплачено, після закриття вікна з QR-кодом, з'явиться вікно повідомлення:


Для продовження натисніть ОК.

3. Вікно формування чека набуде вигляду:


Перевірити, чи оплачено рахунок можна, натиснувши кнопку Перевірити статус рахунку. Якщо рахунок вже сплачено, відбудеться передача чека до ФСКО та отримання фіскального номера чека. У разі якщо оплата відсутня, після натискання кнопки відкриється вікно повідомлення "Відсутнє підтвердження про оплату рахунку".


3. Якщо клієнт планує сплатити рахунок за кілька годин або днів, збережіть чек у реєстрі Відкладені чеки. Натисніть кнопку Відкласти чек. У повідомленні, що відкриється, натисніть Відкласти чек:


3. Чек буде збережено та переміщено у реєстр Відкладені чеки. ПРРО буде готовий для створення наступного чека.

Щоб фіскалізувати чек, який очікує оплати рахунку:

1. Перейдіть у реєстр Операції - Відкладені чеки та знайдіть чек, що очікує оплати рахунку у платіжній системі.

2. Натисніть іконку Перевірити стан рахунку :


3. У разі, якщо рахунок вже сплачено, статус оплати у рядку чека зміниться на Рахунок оплачено:Якщо оплата відсутня, відкриється вікно повідомлення "Відсутнє підтвердження про оплату рахунку".


4. Виконайте фіскалізацію чека. Натисніть 2 рази лівою кнопкою миші у рядку чека, відкриється Головне робоче вікно Касира з даними обраного чека:


Для фіскалізації чека натисніть Зареєструвати чек у ДПС. 

Інструкція - Налаштування платіжного сервісу Monobank
Інструкція - Повернення коштів за допомогою платіжного сервісу Monobank

Інші статті

pos-термінал
Термінал у смартфоні від Абанк
У мобільному застосунку Cashalot доступна функція «Термінал у смартфоні від Абанк», яка дає змогу використовувати вбудований в мобільний пристрій NFC модуль для приймання платіжних...
Детальніше
еквайринг
Підключення та використання платіжного сервісу WayForPay
Для того, щоб налаштувати можливість приймати платежі від своїх клієнтів за допомогою платіжного сервісу WayForPay, в кабінеті користувача Cashalot перейдіть у розділ Мій бізнес, о...
Детальніше
еквайринг
QR-каса plata by mono (еквайринг від monobank) в Cashalot
У програмному РРО Cashalot реалізовано можливість приймати оплату за допомогою QR-каси Monobank.
Детальніше
еквайринг
Налаштування декількох мерчантів
Якщо ви користуєтесь POS-терміналом від ПриватБанкау, у якому доступно для використання декілька мерчантів, у ПРРО Cashalot ви можете виконати налаштування так, щоб у момент провед...
Детальніше
еквайринг
Налаштування платіжного сервісу Monobank
У розділі можна налаштувати використання платіжного сервісу Monobank для обраних господарських одиниць. Функція доступна на ПРРО, що належать до господарських одиниць, для яких вик...
Детальніше
Cashälot
в ефірі