Усе частіше українці надають перевагу розрахунку банківською карткою, адже це набагато швидше і зручніше. Із банківською карткою ви також почуватиметеся у безпеці, адже можете відстежувати операції та отримуватимете сповіщення про трансакції. На додаток, є можливість здійснювати онлайн-покупки, проводити міжнародні платежі, отримувати бонуси та кешбек. Своєю чергою, підприємці також розуміють усі переваги безконтактної оплати, оскільки щороку вона приносить їм все більше клієнтів та прибутку.
Чому кожному українському підприємцю варто знати більше про еквайринг, а також як працює еквайринг у ПРРО Cashalot — дізнавайтеся далі у нашому матеріалі.
Що таке еквайринг?
Еквайрингом називають технологію, завдяки якій бізнес може приймати безготівкові платежі за допомогою банківських карт в онлайні, або за товари чи послуги безпосередньо в точках продажу. Таким чином, за допомогою еквайрингу ви можете зручно й безпечно розраховувати своїх покупців і заразом збільшити обсяги продажів та лояльність клієнтів.
Головним інструментом еквайрингу є POS-термінал (NFC-термінал). Цей пристрій завжди пов'язаний із банком за допомогою інтернет-з'єднання.
Щоб скористатися POS-терміналом при оплаті, потрібно виконати декілька простих кроків:
- прикласти, провести або вставити картку у термінал;
- термінал сканує інформацію;
- банк підтверджує розрахункову операцію;
- ви отримуєте чек, який вказує на успішне закінчення процесу.
Процес еквайрингу триває декілька секунд, за умови якщо інтернет-з'єднання стабільне.
Торговці зобов’язані надати можливість покупцям оплачувати товари з використанням банківських карток:
З 2023 року — у містах, де чисельність населення понад 25 000 осіб;
З 2024 року — у містах, де чисельність населення понад 5 000 осіб;
З 2025 року — всі, окрім ФОП 1-ї групи.
Переваги еквайрингу
Завдяки еквайрингу ви зможете підвищити свої продажі та лояльність клієнтів, адже, пропонуючи зручний спосіб оплати, ви отримаєте більше клієнтів. Заразом вдасться знизити витрати на інкасацію, оскільки еквайринг забезпечує ефективне управління готівковими коштами. Ви також почуватиметесь у безпеці, оскільки еквайринг зменшує ризик отримати фальшиві купюри.
Види еквайрингу
Можна виділити три види еквайрингу: торговий, мобільний та інтернет-еквайринг.
Торговий еквайринг дозволяє клієнтам розраховуватися картками в точках продажу, де вони купують товари або послуги при фізичному відвідуванні. Для цього використовуються банківські POS-термінали або спеціальні POS-пристрої з можливістю під’єднання еквайрингу і ПРРО. Розглянемо в чому між ними різниця. Банківські POS-термінали ви можете взяти в оренду безосередньо в банку з уже налаштованим на ньому еквайрингом. Банки пропонують як класичні NFC-термінали так і Android термінали 3-в-1, на який ви можете ще встановити програмну касу Cashalot, серед них Castles Saturn 1000 від Printec, Verifone X990 від SSI, AXIUM DX8000 від Ingenico.
Для торгового еквайрингу також можна використовувати спеціальні Android-пристрої з можливістю під’єднання еквайрингу і ПРРО. Їх ви можете придбати у постачальників і самостійно встановити застосунок банку для прийому платежів і програмну касу Cashalot. Це лінійка POS-пристроїв від iMin, Viki SE 5-в-1, розумна каса “Afina” від POS Vector, V2s від Sunmi тощо. Перелік таких терміналів постійно розширюється завдяки інтеграціям ПРРО Cashalot.
Мобільний еквайринг є сучасним способом обробки платежів, який дозволяє продавцю приймати платежі за допомогою мобільних платіжних додатків. У ПРРО Cashalot підтримується технологія Tap-To-Phone для приймання оплат із використанням NFC-модуля у смартфоні. Таким чином, ваш смартфон перетворюється на безконтактний термінал для приймання платежів. Програмну касу Cashalot інтегровано з мобільними застосунками від ПриватБанку, àбанку, monobank. У мобільному еквайринзі також можлива оплата за QR-кодом. Так, продавець може приймати платежі без використання традиційних POS-терміналів, генеруючи власний унікальний QR-код на покупку. У ПРРО Cashalot підтримується робота з платіжними сервісами рlata by mono від monobank, LiqPay, WayForPay.
Інтернет-еквайринг — рішення, яке дозволяє онлайн-магазинам, додаткам, месенджерам та соціальним мережам приймати платежі картками. Це безпечний та швидкий спосіб проведення розрахункових операцій. Замість традиційного POS-термінала використовується спеціалізована платіжна сторінка для обробки платежів. Для інтернет-еквайрингу в ПРРО Cashalot є можливість обрати серед трьох рішень: рlata by mono від monobank, LiqPay, WayForPay.
Працюючи у ПРРО Cashalot, ви можете користуватися еквайрингом таких банків та платіжних систем, як Raiffaisen Bank, monobank, Ощадбанк, ПриватБанк, Sense Bank, ПУМБ, МTB Bank, àбанк, Укрексімбанк, Altbank, LiqPay, WayForPay.
Як під’єднати еквайринг у ПРРО?
Спершу усвідомте свої потреби й оберіть вид еквайрингу: торговий, мобільний чи інтернет-еквайринг. Щоб зробити правильний вибір, подумайте, де і як ви найчастіше здійснюєте продажі. Далі варто обрати платіжного оператора з еквайрингу. Наприклад, банк або платіжну систему. Обираючи оператора, звертайте увагу на комісію, умови договору, якість обслуговування та відгуки інших клієнтів. Після вибору платіжного оператора проходить укладення договору. У ньому вказуються умови співпраці, включно з комісіями, термінами перерахування коштів та іншими важливими деталями. Після того, як ви встановите необхідне обладнання та програмне забезпечення для еквайрингу, зможете налаштувати у програмній касі під’єднання відповідного еквайрингу і почати приймати платежі від своїх клієнтів. Обирайте функціонал еквайрингу в ПРРО Cashalot і будьте успішними у своїй роботі!
Тепер ви знаєте більше про еквайринг у ПРРО Cashalot, тож настав час зробити свій бізнес більш зручним для клієнтів. Не пропустіть жодної оплати і дозвольте своїм клієнтам платити так, як їм хочеться. Почніть приймати платежі картками вже сьогодні — і швидко помітите успіхи власного бізнесу!
Cashalot завжди з вами і дбає про вашу комфортну роботу. Щоб отримати консультацію, технічну підтримку або придбати ПРРО Cashalot заходьте за посиланням.
Наші контакти
Відділ продажу
+38 044 344 07 44
+38 067 344 07 44
Техпідтримка
+38 044 201 06 46
+38 067 201 06 46
Відділ по роботі з корпоративними клієнтами
+38 044 334 47 07