Зміни по ГО за ф. 20-ОПП: як подати ф. № 1-ПРРО?

31.08.2022
85

Як відомо, всі об’єкти оподаткування мають бути зареєстрованими в контролюючому органі. Тобто, торгові площадки, кафе, ресторани та інші об’єкти провадження господарської діяльності підлягають реєстрації в ДПС за формою 20-ОПП (Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність; далі – ф. № 20-ОПП).

Зміна відомостей у формі № 20-ОПП

Часто після реєстрації господарської одиниці відбувається зміна інформації про об’єкт оподаткування, наприклад:

зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, закінчення дії договору оренди або його розірвання.

У разі зміни відомостей платнику податків необхідно подати до ДПС повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулись зміни. Така інформація надається протягом 10 робочих днів до ДПС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Нагадуємо, що подати форму № 20-ОПП зручно через кабінет Сashalot.

Для цього в розділі Мій бізнес оберіть суб’єкта господарювання, по якому буде подаватися ця форма. Далі перейдіть в розділ Документи, натисніть на Новий документ та оберіть 20-ОПП (рис. 1).

https://lh4.googleusercontent.com/ZzYhkzl2wKP7WF__SGD966HHjkCYEzHgW48fbhZb4KvpdEncQ9uah4h-WLYo21RMH2BhUZn-LdvYrEiSRhqfCEE_41FE-xNPDsdBsoTUF9P-3P93iDQL2YgGEtpVA7W0V0cCKF7TsfXDzu7Ps1CKGf8

Рис. 1

У документі, що відкриється, заповніть всі необхідні поля, підсвічені жовтим кольором.

Зверніть увагу! Розділи 1 та 2 ф. № 20-ОПП заповнюються автоматично.

При заповненні повідомлення за ф. № 20-ОПП з виправленою інформацією у графі 2 Відомостей про об’єкти оподаткування платником податків зазначається код ознаки надання інформації – 3 (рис. 2).

https://lh5.googleusercontent.com/-VUCn0siBhTzzQR_xcTnlG_rQs0Iekh7p6LiSwctsh0FzwqgNB0_V9yjke0D0qhy96Rwjxwb3fKMXcJnGK-1jKzKmDf9CgGO1NIC5sAVn27MzXsHN_jOHoEvEkAMq_BveWDoc6livotWqTTFtJJPoBwm5TdHVWXma0E4Um6fJh_GBFjhUFeoUM6lZQ

Рис. 2

Що у формі № 1-ПРРО?

Відповідно до п. 8 розд. ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317 (далі – Порядок), для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F1316604) з позначкою «Перереєстрація».

Для внесення змін у дані про ПРРО (крім перереєстрації) подається Заява за ф. № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F1316604), згідно з п. 9 розд. ІІ Порядку.

Подати ф. № 1-ПРРО також зручно через кабінет Сashalot (рис. 3).

https://lh6.googleusercontent.com/s-9ejGfCUPE9Tc0uF7ih9oT6Tzwl6Ad_M8rDtY2UJA7SFreZaD52AplGpQd0eEh5UnFbiXbbPA79gW-3CSDFCNYDEY7AxYAWTa9mwyKoDJovEm8nKdBX9RbfRnk_51damVpVxuuQRinEokIUtPgpsQ1DgJXpm3oWPneXsegyPIL9E-rS_QlsjInRqg

Рис. 3

При цьому, при заповненні форми ставиться відповідна позначка у рядку 1 розд. 1 «Дія» «Перереєстрація» або «Зміни (крім перереєстрації)» (рис. 4).

https://lh4.googleusercontent.com/QdISBI7tTU_yUP3hP7heUEaPKEcCdYZvAxQ30mkt-t8K4s8bJxPVSV1IlhoNdviS4cGRICEtJgxOZE6_parAqqUR7KEnRiXmml7tr_WOwg1QiSY1Ik3TAo6eLUW6aB_kSqHZhznrA2Kn5tYlPDXlMR9ioXWOToEmUAJpxXb_YINJS0yA7QICTbw12g

Рис. 4

Пунктом 10 розд. II Порядку № 317 передбачено, що перереєстрація та внесення змін у дані про ПРРО здійснюється у порядку та строки, встановлені для реєстрації, тобто:

  • у день отримання Заяви – якщо Заява надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного) дня;
  • не пізніше наступного робочого дня – якщо Заява надійшла після 16.00 робочого (операційного) дня.

Заява за ф. № 1-ПРРО про проведення перереєстрації або внесення змін  подається суб’єктом господарювання за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому ПРРО згідно з розд. V Порядку.

Якщо отримали квитанцію з помилкою «Адреса розміщення ГО не відповідає реєстраційним даним», але вказана адреса співпадає з ф. № 20-ОПП?

СГ має повторно подати реєстраційну заяву за ф. № 1-ПРРО (J/F1316604).

Але для забезпечення повної відповідності адреси місцезнаходження ГО необхідно в приватній частині Електронного кабінету в розд. «Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування» у графі «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» скопіювати адресу та вставити її в реєстраційну заяву за ф. № 1-ПРРО.

Діяльність у заздалегідь невизначеному місці: що у ф. № 1-ПРРО?

Якщо на момент подання заяви за ф. № 1-ПРРО відбулися зміни щодо об’єкта оподаткування, на який як на ГО реєструється ПРРО, то суб’єкт господарювання, подає повідомлення за ф. 20-ОПП зі змінами, після чого подає реєстраційну заяву за ф. № 1-ПРРО.

Отже, при реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання в графі «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» розд. 3 реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО зазначає дані про ГО, де буде використовуватись ПРРО, про яку він повідомляє ДПС відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу України.

Якщо місце проживання ФОП є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то такий підприємець має подати ф. № 20-ОПП, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване ПРРО («ЗІР», категорія 109.20).

Сподіваємось, що Ви знайшли відповіді на свої запитання. Плідної та легкої роботи з Cashalot.

Інші новини

15.06.2022
Аналізуйте дані Z-звітів легко та зручно з Cashalot
Модуль «Аналітика» у програмному РРО Cashalot створений аналізувати стан продажів, швидко приймати важливі рішення, збільшувати прибутки та безперервно дбати про своїх клієнтів
Детальніше
04.07.2022
Торгівля продовольчими товарами ФОП-єдинником через вендингові автомати: що з РРО/ ПРРО?
Чи необхідно ФОП-єдиннику, який здійснює продаж продовольчих товарів та/або напоїв (непідакцизних товарів) за допомогою торгівельних автоматів (вендингових автоматів), застосовуват...
Детальніше
01.11.2021
Робота з POS-терміналами у ПРРО Cashalot: розширення можливостей
Розширена лінійка POS-терміналів, що можуть бути підключені до ПРРО Cashalot. Відтепер можна під'єднати POS-термінали із прошивкою компанії Printec. Це можна зробити, здійснивши ле...
Детальніше
09.06.2022
POS-термінали у ПРРО Cashalot
Користувачі програмного РРО Cashalot можуть здійснювати розрахунки банківською карткою з використанням різних POS-терміналів: ПриватБанк, Printec, а зараз і Ощадбанк.
Детальніше
06.06.2022
POS-термінал Ощадбанк
Для здійснення розрахунків банківською карткою з використанням POS-термінала Ощадбанк необхідно під’єднати POS-термінал до пристрою, на якому встановлено ПРРО Cashӓlot
Детальніше