Додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним: як внести зміни щодо РРО?

23.02.2024
1252

Нагадуємо, що  роздрібна торгівля, зокрема, пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у т. ч. іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у т. ч. їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. Це передбачено ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-BP

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій. 

При зміні відомостей, зазначених у виданій СГ (у т. ч. іноземному, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання (у т. ч. іноземного, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) та/або зміною типу акціонерного товариства), суб’єкт господарювання зобов’язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою

Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви СГ (у т. ч. іноземного, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) протягом 3 робочих днів видає суб’єкту господарювання (у т. ч. іноземному, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. 

Законом № 481 не встановлено окремих вимог до заяви та пакета документів, які подаються для внесення змін щодо РРО, через який здійснюється реалізація пального, зазначених у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. 

Тому, для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО) необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням

  • адреси місця торгівлі; 
  • переліку РРО, ПРРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; 
  • реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі; 
  • фіскальні номери ПРРО, дату початку їх обліку в контролюючих органах; 
  • документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком). 

Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом 3 робочих днів видає суб’єкту господарювання переоформлену ліцензію з урахуванням змін

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством. 

При цьому, відповідно до абз. одинадцятого ч. другої ст. 17 Закону № 481 у разі роздрібної торгівлі, зокрема, пальним через РРО (КОРО), не зазначені у ліцензії, до СГ (у т. ч. іноземних, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200% вартості реалізованої через такі РРО (КОРО) продукції, але не менше 10000 грн.

Про це інформує Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Інші новини

02.09.2021
Як зареєструвати ПРРО?
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі.
Детальніше
30.05.2023
Штрафи за порушення порядку використання РРО та ПРРО планують повернути з 1 липня
З 01.07.2023 року планують відновити штрафи, в тому числі за незастосування РРО/ПРРО.
Детальніше
12.06.2023
Як отримати інформацію про «Реєстраційний номер екземпляра РРО»?
Де СГ може отримати інформацію про «Реєстраційний номер екземпляра РРО», якщо в період дії воєнного стану обмежено доступ до публічних електронних реєстрів?
Детальніше
26.12.2022
Оплата за неотриманий товар карткою, а повернення коштів – готівкою: чи можливо?
Чи має право СГ повернути кошти готівкою за неотриманий товар (ненадану послугу), якщо оплата проводилася через РРО з використанням банківської платіжної картки (POS-терміналу)?
Детальніше
16.03.2023
Чи можна запрограмувати ПРРО при відкритій зміні?
Чи закривати робочу зміну в ПРРО, щоб здійснити програмування цін, найменування товарів, та обліку їх кількості?
Детальніше
Cashälot
в ефірі