Обмеження при безготівковому розрахунку для торговців

11.01.2024
365

Податківці надали роз’яснення: «Які обмеження встановлені вимогами Закону України «Про платіжні послуги» торговцям при здійсненні безготівкових розрахунків (у т. ч. числі з використанням електронних платіжних засобів)?» 

Не будемо повторюватися. Про те, кому потрібен платіжний термінал у 2024 році та яка відповідальність за його незастосування, читайте тут

Нагадуємо, запровадження обов’язку застосування POS-терміналів відповідно до кількості населення у 2024 – 2025 роках не стосується торговців – ФОП – єдинників 1 групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити POS-термінали з 01.01.2026 р., незалежно від кількості населення. 

Однак, відповідно до ст. 38 Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 р. № 1591-IX  (далі – Закон № 1591) торговцям забороняється

  • у будь-який спосіб обмежувати право держателя електронного платіжного засобу (далі – ЕПЗ) обирати для здійснення розрахунків будь-який ЕПЗ платіжних систем відповідно до ч. двадцять восьмої ст. 38 Закону № 1591;
  • встановлювати будь-яку додаткову (супровідну) плату під час здійснення оплати за продані ними товари (надані послуги) з використанням ЕПЗ, платіжних застосунків або платіжних пристроїв, у т. ч. плату за використання певного ЕПЗ, платіжного застосунку або платіжного пристрою;
  • встановлювати різні ціни на ті самі товари чи послуги у разі здійснення розрахунку за них у безготівковій формі порівняно з розрахунком готівковими коштами.

При цьому, торговці мають право заохочувати покупця до використання певного електронного платіжного засобу для здійснення розрахунків. 

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.02.

Інші новини

01.02.2024
При переході в онлайн у ЗЕТ-звіті не відображається сума розрахункових операцій
Що робити у разі створення в режимі офлайн фіскального чека, якщо при переході в режим онлайн у ЗЕТ-звіті не відображається сума розрахункових операцій по цьому чеку?
Детальніше
06.12.2022
Оплата за товар кредитними коштами: що з РРО/ПРРО?
Чи застосовується РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій за товари, оплата за які відбувається запозиченими (кредитними) коштами, отриманими внаслідок оформлення кредиту в...
Детальніше
11.10.2021
ПРРО Cashalot інтегрований із USAP.ONLINE
Розробники ПРРО Cashalot не зупиняються на місці в напрямку не тільки впровадження нових функціональностей, а й нових інтеграційних рішень. Приємна новина для користувачів платформ...
Детальніше
15.08.2022
Проведення розрахунків через касу або РРО: скільки ПН складати?
Законодавчо не заборонено складати окремі ПН при проведенні протягом дня розрахунків через касу/РРО/ПРРО або через банківську установу чи платіжний пристрій. Деталі - у нашому мате...
Детальніше
01.09.2023
Відсутні обов’язкові реквізити фіскального чека: відповідальність
Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чека, в якому відсутні обов’язкові реквізити, в т. ч. акцизний податок?
Детальніше
Cashälot
в ефірі