Обмеження при безготівковому розрахунку для торговців

11.01.2024
1012

Податківці надали роз’яснення: «Які обмеження встановлені вимогами Закону України «Про платіжні послуги» торговцям при здійсненні безготівкових розрахунків (у т. ч. числі з використанням електронних платіжних засобів)?» 

Не будемо повторюватися. Про те, кому потрібен платіжний термінал у 2024 році та яка відповідальність за його незастосування, читайте тут

Нагадуємо, запровадження обов’язку застосування POS-терміналів відповідно до кількості населення у 2024 – 2025 роках не стосується торговців – ФОП – єдинників 1 групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть встановити POS-термінали з 01.01.2026 р., незалежно від кількості населення. 

Однак, відповідно до ст. 38 Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 р. № 1591-IX  (далі – Закон № 1591) торговцям забороняється

  • у будь-який спосіб обмежувати право держателя електронного платіжного засобу (далі – ЕПЗ) обирати для здійснення розрахунків будь-який ЕПЗ платіжних систем відповідно до ч. двадцять восьмої ст. 38 Закону № 1591;
  • встановлювати будь-яку додаткову (супровідну) плату під час здійснення оплати за продані ними товари (надані послуги) з використанням ЕПЗ, платіжних застосунків або платіжних пристроїв, у т. ч. плату за використання певного ЕПЗ, платіжного застосунку або платіжного пристрою;
  • встановлювати різні ціни на ті самі товари чи послуги у разі здійснення розрахунку за них у безготівковій формі порівняно з розрахунком готівковими коштами.

При цьому, торговці мають право заохочувати покупця до використання певного електронного платіжного засобу для здійснення розрахунків. 

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.02.

Інші новини

10.01.2025
Штрафи з 01.01.2025 р. за торгівлю алкоголем в місцях, не визначених для торгівлі такими товарами
Чи застосовуються штрафні санкції до СГ, які на підставі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями здійснюють торгівлю алкогольними напоями (в т. ч. пивом) в кіосках, пал...
Детальніше
16.05.2023
Відображення в чеках РРО/ПРРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД
ДПСУ звертає увагу на необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, у тому числі відображення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Детальніше
30.09.2024
Як заповнюється податкова накладна за щоденними підсумками операцій якщо в роботі РРО/ПРРО стався збій?
В роботі РРО стався збій, у зв’язку з чим у фіскальних чеках та Зет-звітах не нараховані суми ПДВ: що в такому випадку зазначати в податковій накладній?
Детальніше
03.05.2023
Чи є підставою для проведення перевірки неподання СГ звітності про використання РРО/ПРРО?
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених п. 80.2 ПКУ.
Детальніше
02.09.2021
Як зареєструвати ПРРО?
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі.
Детальніше
Cashälot
в ефірі