Щодо реєстрації чеків без зазначення даних про товар чи послугу

30.08.2023
1727

На практиці зустрічаються випадки, коли касир формує фіскальний чек без зазначення даних про товар чи послугу, так званий «нульовий» чек. Зокрема деякі касири формують такий чек при відкритті зміни, щоб впевнитись, що РРО/ПРРО працює. У цій статті з’ясуємо, чи можна так робити згідно із нормами законодавства та чи буде зареєстровано такий чек. 

Вимоги до форми та змісту розрахункового документа визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 року № 13 (далі - Положення № 13). 

Згідно з п. 3 розд. І Положення № 13 у разі відсутності у розрахунковому документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий. 

При цьому, назва товару (послуги) є одним з обов’язкових реквізитів фіскального чека, яка зазначається в рядку 10.  

Тобто, фіскальний чек, у якому відсутні дані про товар чи послугу («нульовий» чек), не відповідає затвердженим вимогам до форми та змісту розрахункового документа, які  визначені Положенням № 13.  

Крім того, у нормативно-правових актах щодо застосування ПРРО відсутні вимоги щодо формування та реєстрації «нульових» чеків на фіскальному сервері контролюючого органу. 

Отже, формування та реєстрація на ФСКО фіскальних чеків без зазначення даних про товар чи послугу («нульових» чеків) може вважатись порушенням вимог Положення №13 та нормативно-правових актів, що регулюють застосування ПРРО. 

Інші новини

11.04.2023
Несвоєчасне закриття зміни і формування щоденних Z-звітів через повітряну тривогу
Щодо можливого несвоєчасного закриття зміни і формування щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) через форс-мажорні обставини (повітряну тривогу, відсутність світла т...
Детальніше
05.01.2024
Інтернет-магазин та РРО/ПРРО: штрафи за виявлені порушення
При черговій перевірці інтернет-магазину виявлено порушення законодавства щодо застосування РРО/ПРРО. Які штрафи?
Детальніше
17.04.2024
Повернення товарів при відправці за допомогою служб доставки
Протягом якого терміну та на підставі якого документа потрібно провести через РРО/ПРРО операцію повернення товарів у випадку неотримання або відмови від товарів покупцем, при відпр...
Детальніше
08.07.2022
Аналітика по реалізованим товарам
Продовжуємо ділитися своїми порадами щодо легкої роботи з ПРРО Cashalot. Цей матеріал присвячуємо розділу, який допоможе проаналізувати реалізацію товарів по групам у розрізі сум т...
Детальніше
11.10.2022
Cashalot у смартфоні — ваш найзручніший ПРРО
Мобільний застосунок ПРРО Cashalot — це сучасне, зручне та легке рішення для фіскалізації розрахункових операції, що стане оптимальним варіантом для використання пересувними касами...
Детальніше
Cashälot
в ефірі