Щодо реєстрації чеків без зазначення даних про товар чи послугу

30.08.2023
364

На практиці зустрічаються випадки, коли касир формує фіскальний чек без зазначення даних про товар чи послугу, так званий «нульовий» чек. Зокрема деякі касири формують такий чек при відкритті зміни, щоб впевнитись, що РРО/ПРРО працює. У цій статті з’ясуємо, чи можна так робити згідно із нормами законодавства та чи буде зареєстровано такий чек. 

Вимоги до форми та змісту розрахункового документа визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 року № 13 (далі - Положення № 13). 

Згідно з п. 3 розд. І Положення № 13 у разі відсутності у розрахунковому документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий. 

При цьому, назва товару (послуги) є одним з обов’язкових реквізитів фіскального чека, яка зазначається в рядку 10.  

Тобто, фіскальний чек, у якому відсутні дані про товар чи послугу («нульовий» чек), не відповідає затвердженим вимогам до форми та змісту розрахункового документа, які  визначені Положенням № 13.  

Крім того, у нормативно-правових актах щодо застосування ПРРО відсутні вимоги щодо формування та реєстрації «нульових» чеків на фіскальному сервері контролюючого органу. 

Отже, формування та реєстрація на ФСКО фіскальних чеків без зазначення даних про товар чи послугу («нульових» чеків) може вважатись порушенням вимог Положення №13 та нормативно-правових актів, що регулюють застосування ПРРО. 

Інші новини

06.12.2022
Оплата за товар кредитними коштами: що з РРО/ПРРО?
Чи застосовується РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій за товари, оплата за які відбувається запозиченими (кредитними) коштами, отриманими внаслідок оформлення кредиту в...
Детальніше
05.07.2022
Інтеграція Cashalot із Monobank — нові можливості для ПРРО
Ми в Cashalot продовжуємо працювати і допомагати українському бізнесу. Так, відтепер у програмному РРО Cashalot доступна інтеграція із Monobank.
Детальніше
14.06.2023
Чи є обмеження у СГ самостійно створювати ПРРО та використовувати його у своїй діяльності?
Законом № 265 не встановлено обмежень щодо виробників ПРРО. Суб’єкт господарювання може розробити власний ПРРО для власних чи комерційних потреб, однак функціонал такого ПРРО повин...
Детальніше
23.02.2023
Чи має право СГ використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю?
Суб’єкт господарювання має право використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів. Я...
Детальніше
16.01.2023
Оновлено Держреєстр РРО
10.01.2023 року опубліковано оновлений Держреєстр РРО
Детальніше
Cashälot
в ефірі