На практиці зустрічаються випадки, коли касир формує фіскальний чек без зазначення даних про товар чи послугу, так званий «нульовий» чек. Зокрема деякі касири формують такий чек при відкритті зміни, щоб впевнитись, що РРО/ПРРО працює. У цій статті з’ясуємо, чи можна так робити згідно із нормами законодавства та чи буде зареєстровано такий чек.
Вимоги до форми та змісту розрахункового документа визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 року № 13 (далі - Положення № 13).
Згідно з п. 3 розд. І Положення № 13 у разі відсутності у розрахунковому документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.
При цьому, назва товару (послуги) є одним з обов’язкових реквізитів фіскального чека, яка зазначається в рядку 10.
Тобто, фіскальний чек, у якому відсутні дані про товар чи послугу («нульовий» чек), не відповідає затвердженим вимогам до форми та змісту розрахункового документа, які визначені Положенням № 13.
Крім того, у нормативно-правових актах щодо застосування ПРРО відсутні вимоги щодо формування та реєстрації «нульових» чеків на фіскальному сервері контролюючого органу.
Отже, формування та реєстрація на ФСКО фіскальних чеків без зазначення даних про товар чи послугу («нульових» чеків) може вважатись порушенням вимог Положення №13 та нормативно-правових актів, що регулюють застосування ПРРО.