Штрих-коди товарів у чеку: як це реалізовано в ПРРО Cashalot?

13.09.2022
5107

Cashalot прагне вдосконалюватися у всьому. Також наша головна мета, щоб користувачам було легко працювати з програмою.

Цього разу зосередимось на такому реквізиті чеку, як цифрове значення штрихового коду, або простіше - штрих-коді. Дізнайтесь, коли штрих-код повинен відображатися у фіскальному чеку, а коли - ні, і як це зробити у ПРРО Cashalot.

Нагадаємо, що штриховий код товару, сформований у відповідності до стандартів системи GS1 - це комбінація вертикальних смуг і цифр (розташування яких регламентовані певними правилами), що представляє собою той чи інший товар у закодованому вигляді. Код дозволяє швидко і точно зчитати інформацію про товар за допомогою електронного пристрою – сканера штрих-кодів (рис. 1).

Рис. 1

Ось такий штрих-код ми бачимо на всіх товарах, які купуємо.

Штрих-код товарів у чеку є одним із обов'язкових реквізитів. Це визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 (із змінами, внесеними наказами Мінфіну від 18.06.2020 р. № 306 та від 08.06.2021 р. № 329), (далі - Положення № 13).

Так, п. 2 розд. ІІ Положення № 13 встановлено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 (додаток 1) має містити обов’язкові реквізити, зокрема, цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення - за бажанням платника) (рядок 8).

Водночас, наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 20.08.2002 р. №255 затверджено Положення про штрихове кодування товарів (далі - Положення №255). Так, п. 5 Положенням № 255 передбачено, що обов’язковому маркуванню штриховими кодами GS1 підлягають, зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби, лікарські засоби та інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачено законодавством України. Маркування харчових продуктів штриховими кодами здійснюється в порядку, визначеному Кабміном.

Тобто норми законодавства, що передбачають програмування штрихового коду товару у фіскальному касовому чеку носять рекомендаційний характер. За бажанням суб’єкт господарювання може запрограмувати штриховий код товару разом з обов’язковими реквізитами розрахункового документу, передбаченими вимогами Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

У ПРРО Cashalot цифрове значення штрих-коду товарів у друкованій формі фіскальних чеків відображається за умови зазначення у Картці номенклатури цифрового значення штрих-коду товару у відповідному полі (рис. 2).

Рис. 2

Після реєстрації чеку із товаром, для якого зазначено штрих-код у Картці номенклатури, у фіскальному чеку буде відображатись реквізит “Штрих-код товару” та цифрове значення разом із іншими обов’язковими реквізитами (рис. 3).

Рис. 3

Про новий та корисний функціонал ПРРО Cashalot читайте у Блозі та на нашому телеграм каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

09.01.2025
Застосування РРО та/або ПРРО у сфері організації та проведення азартних ігор - зміни з 30.12.2024
Чи застосовувати РРО/ПРРО під час здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор?
Детальніше
18.03.2024
Дії касира, якщо при здійсненні входу ПРРО відмовляє у вході та повідомляє про відкриту зміну на іншому ПРРО
При здійсненні входу ПРРО відмовляє у вході та повідомляє про відкриту зміну на іншому ПРРО, якщо ПЗ одночасно встановлено на два окремі пристрої: що робити касиру?
Детальніше
20.06.2023
Підакцизні товари: які товари, та за якими кодами до них відносяться?
Підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.
Детальніше
07.05.2025
Що зазначається у рядку 9 фіскального чека при продажу коктейлів, виготовлених з алкогольних напоїв?
Що зазначається у рядку 9 фіскального чека при продажу коктейлів, виготовлених з алкогольних напоїв?
Детальніше
Cashälot
в ефірі