Штрих-коди товарів у чеку: як це реалізовано в ПРРО Cashalot?

13.09.2022
53

Cashalot прагне вдосконалюватися у всьому. Також наша головна мета, щоб користувачам було легко працювати з програмою.

Цього разу зосередимось на такому реквізиті чеку, як цифрове значення штрихового коду, або простіше - штрих-коді. Дізнайтесь, коли штрих-код повинен відображатися у фіскальному чеку, а коли - ні, і як це зробити у ПРРО Cashalot.

Нагадаємо, що штриховий код товару, сформований у відповідності до стандартів системи GS1 - це комбінація вертикальних смуг і цифр (розташування яких регламентовані певними правилами), що представляє собою той чи інший товар у закодованому вигляді. Код дозволяє швидко і точно зчитати інформацію про товар за допомогою електронного пристрою – сканера штрих-кодів (рис. 1).

Рис. 1

Ось такий штрих-код ми бачимо на всіх товарах, які купуємо.

Штрих-код товарів у чеку є одним із обов'язкових реквізитів. Це визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 (із змінами, внесеними наказами Мінфіну від 18.06.2020 р. № 306 та від 08.06.2021 р. № 329), (далі - Положення № 13).

Так, п. 2 розд. ІІ Положення № 13 встановлено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 (додаток 1) має містити обов’язкові реквізити, зокрема, цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення - за бажанням платника) (рядок 8).

Водночас, наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 20.08.2002 р. №255 затверджено Положення про штрихове кодування товарів (далі - Положення №255). Так, п. 5 Положенням № 255 передбачено, що обов’язковому маркуванню штриховими кодами GS1 підлягають, зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби, лікарські засоби та інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачено законодавством України. Маркування харчових продуктів штриховими кодами здійснюється в порядку, визначеному Кабміном.

Тобто норми законодавства, що передбачають програмування штрихового коду товару у фіскальному касовому чеку носять рекомендаційний характер. За бажанням суб’єкт господарювання може запрограмувати штриховий код товару разом з обов’язковими реквізитами розрахункового документу, передбаченими вимогами Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

У ПРРО Cashalot цифрове значення штрих-коду товарів у друкованій формі фіскальних чеків відображається за умови зазначення у Картці номенклатури цифрового значення штрих-коду товару у відповідному полі (рис. 2).

Рис. 2

Після реєстрації чеку із товаром, для якого зазначено штрих-код у Картці номенклатури, у фіскальному чеку буде відображатись реквізит “Штрих-код товару” та цифрове значення разом із іншими обов’язковими реквізитами (рис. 3).

Рис. 3

Про новий та корисний функціонал ПРРО Cashalot читайте у Блозі та на нашому телеграм каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

24.05.2022
Статистика по чекам продажу - аналізуємо разом із Cashalot
Модуль Аналітика від Cashalot містить такий розділ, як Статистика по чекам продажу. Про те, як працює цей розділ, його можливості - розглянемо у нашому матеріалі.
Детальніше
28.07.2021
Нове інтеграційне рішення: “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS”. Конфігурації BAS та 1C:Підприємство, в яких інтегровано ПРРО Cashalot
Інтеграційне рішення, що поєднує функціонал ПРРО Cashalot із розрахунково-обліковою системою BAS, має назву “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS” та входить до офіційних конфігурацій BAS...
Детальніше
06.06.2022
POS-термінал Ощадбанк
Для здійснення розрахунків банківською карткою з використанням POS-термінала Ощадбанк необхідно під’єднати POS-термінал до пристрою, на якому встановлено ПРРО Cashӓlot
Детальніше
15.08.2022
Проведення розрахунків через касу або РРО: скільки ПН складати?
Законодавчо не заборонено складати окремі ПН при проведенні протягом дня розрахунків через касу/РРО/ПРРО або через банківську установу чи платіжний пристрій. Деталі - у нашому мате...
Детальніше
25.08.2022
Документи, які повинні зберігатися на місці проведення розрахунків із застосуванням РРО та ПРРО
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій, зобов’язані на місці проведення розрахунків тримати певний перелік документів. Докладніше у н...
Детальніше