Чи скасовувати реєстрацію ПРРО у разі зміни виробника або ГО?

11.07.2024
1405

У разі зміни, зокрема, найменування або адреси господарської одиниці, де використовується програмний реєстратор розрахункових операцій (далі - ПРРО), здійснюється перереєстрація ПРРО.  

Для перереєстрації подається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі - Заява № 1-ПРРО) з позначкою «Перереєстрація» (п. 8 розд. ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі - Порядок № 317). 

Нагадаємо, що перереєстрація ПРРО здійснюється у порядку та строки, встановлені для реєстрації. 

Відсутність інформації щодо ГО, вказаної у Заяві № 1-ПРРО (ідентифікатор форми - J/F1316605), про яку суб’єкт господарювання мав повідомити контролюючий орган як про об’єкт оподаткування або об’єкт, пов’язаний з оподаткуванням або через який провадиться діяльність (далі - об’єкти оподаткування), відповідно до вимог та у порядку згідно з п. 63.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, або наявність відомостей про те, що відповідний об’єкт є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання, є підставою для відмови в реєстрації/перереєстрації ПРРО

ПРРО може застосовуватись лише в тій ГО, дані про яку внесені до Реєстру ПРРО (п. 2 розд. IV Порядку № 317). 

У розд. 3 «Дані щодо господарської одиниці» Заяви № 1-ПРРО зазначаються

  • ідентифікатор об’єкта оподаткування; 
  • код території;  
  • назва господарської одиниці;  
  • адреса розміщення господарської одиниці, які заповнюються згідно з даними повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі - Повідомлення № 20-ОПП). 

Відповідно до п. 2 розд. II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 назва та адреса господарської одиниці є обов’язковими реквізитами фіскального чека. 

Зверніть увагу! Першоджерелом даних для Повідомлення № 20-ОПП є правовстановлювальні документи, на підставі яких у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування та які є актуальними на дату його подання. Відомості щодо господарської одиниці в реєстраційній заяві, зокрема, для перереєстрації ПРРО, та у фіскальному чеку мають відповідати відомостям, зазначеним у Повідомленні № 20-ОПП

При цьому, фіскальний номер ПРРО не змінюється у разі його перереєстрації та зберігається за ПРРО до дати його скасування. Зміна ПРРО не залежно від їх виробників та/або зміна господарської одиниці не потребують скасування реєстрації ПРРО. 

Таке роз'яснення надали податківці у ДПС у Житомирській області. 

Інші новини

07.03.2024
Скасування реєстрації РРО у разі переходу на ПРРО
Чи необхідно скасовувати реєстрацію РРО, у разі коли СГ планує перейти на використання ПРРО?
Детальніше
06.09.2022
Мінфін вніс зміни до порядків реєстрації та застосування РРО та ПРРО
Внесено зміни до порядків реєстрації та застосування РРО та ПРРО.
Детальніше
26.09.2022
Неможливо закрити зміну та сформувати денний звіт на несправному ПРРО: дії суб’єкта господарювання у Кабінеті Cashalot
Припустимо, Ви встановили несправність ПРРО і не можете закрити зміну та сформувати Z-звіт. Залежно від її виду, суб’єкт господарювання має здійснити ряд дій.
Детальніше
20.01.2025
Щодо розрахунків у безготівковій формі та чи можна встановлювати різні ціни на товар за готівку і безготівку
Податківці нагадали, які торгівці повинні з 1 січня 2025 року забезпечити можливості розрахунків у безготівковій формі та про те, що заборонено торгівцям.
Детальніше
Cashälot
в ефірі