Програма Cashalot — надійне рішення для продажів за відсутності світла та інтернету

19.11.2024
1623

Зважаючи на ситуацію у країні, коли електроенергія вдома і на роботі часто відсутня, чимало українських підприємств зіштовхнулися з проблемою контролю своїх продажів і проведення оплат. Програмна каса Cashalot — чи не єдиний на ринку України програмний РРО, який має повноцінний офлайн-режим, тобто може виконувати всі функції абсолютно без наявності світла й інтернету.

Офлайн-режим в ПРРО

Багато програмних кас заявляють про офлайн-режим, маючи на увазі можливість працювати, якщо зник зв’язок із сервером ДПС — ФСКО. В такому випадку на вашій стороні світло є, каса відкривається через браузер і чеки можуть бути зареєстровані в офлайн-режимі ПРРО і коли з’являється інтернет-зв’язок із сервером ДПС, чеки відправляються на ФСКО.

Однак по своїй суті це частковий офлайн-режим, бо каса може працювати лише за наявності світла й інтернету в касира, в іншому ж випадку робота зупиняється. Адже браузер без інтернету не відкрити, і навіть мобільні застосунки кас, які працюють за схемою веб-ПРРО, теж не функціонують без інтернет-з’єднання.

Як працює ПРРО Cashalot за відсутності світла й інтернету?

Cashalot — це десктопне рішення, тобто встановлюється на девайс — комп’ютер/планшет/смартфон, як повноцінна програма. За відсутності світла й інтернету у користувача програма працює без перебоїв, дозволяючи проводити продаж товарів і реєструвати чеки в офлайн-режимі. Це якраз і є повноцінним офлайн-режимом програмної каси, коли вона може працювати, не тільки втративши зв’язок із ФСКО, а і взагалі без наявності інтернет-мережі. Цей принцип реалізований і в мобільному застосунку Cashalot, який зараз є вкрай необхідним для різних ситуацій, які потребують і мобільності, і можливості зареєструвати чеки, коли немає інтернет-зв’язку.

Що потрібно зробити підприємцю, щоб реєструвати чеки в офлайн-режимі?

Користувач програмної каси Cashalot сам визначає, чи хоче він використовувати офлайн-режим. У налаштуваннях потрібно лише проставити цю опцію. Усе інше зробить програма автоматично: перейде в офлайн-роботу, повернеться в онлайн. Для підприємця/касира це відбувається без додаткових дій із його боку.

Процедура проведення розрахункових операцій та видачі чеків без електрики за допомогою Cashalot

У програмній касі Cashalot є інтерфейс для роботи касира, який окрім того, що формує чек, відповідно до законодавства України, відправляє його на реєстрацію до ФСКО — фіскального серверу контролюючого органу (ДПС) — фіскалізацію. Для касира онлайн- і офлайн-режими особливо нічим не відрізняються. Каса повідомляє, що переходить в офлайн-режим і сама згодом повертається в онлайн, коли з’являється інтернет-мережа (у випадку її попередньої відсутності), або зв’язок із сервером ФСКО (у випадку відсутності зв’язку на стороні ДПС).

Як відбувається фіскалізація та що буде з чеками, сформованими в офлайн-режимі під час відсутності інтернету та електроенергії — розказуємо далі.

Як проводиться фіскалізація? Після того, як касир сформував чек, робота програми виглядає наступним чином: на файл xml накладається електронний підпис касира, формується локальний номер чеку, відправляється чек на ФСКО, йому надається фіскальний номер і відправляється назад. Потім касир передає чек покупцеві у друкованому або електронному вигляді, наприклад, як посилання на фіскальний чек.

Що відбувається, якщо ФСКО недоступний? Якщо немає зв’язку із сервером ДПС, відповідно до законодавства, передбачена робота програмної каси в офлайн-режимі — можливість реєстрації фіскальних чеків за відсутності зв’язку із ФСКО. Програмою формується документ початку офлайн-сесії, який тимчасово зберігається у базі даних. Цей документ містить ланцюжок непереданих на сервер ДПС чеків, фіскальні номери (до слова, у такому випадку їх формує сам ПРРО), службові внесення/видачі, відкриття зміни і Z-звіт, повернення товару тощо. Тобто фактично всі операції можна проводити і в офлайні. Документ офлайн-сесії — весь ланцюжок операцій — передається до ФСКО у той момент, коли програма розуміє, що є стабільний зв’язок із сервером: робиться кілька запитів кожну хвилину, і в разі вдалої відповіді сервера відбувається перехід в онлайн-режим.

Для людини, яка працює із касою, цей процес не потребує жодного залучення чи контролю, бо він налаштований у програмі Cashalot і відбувається автоматично.

Відповідно до законодавства, офлайн-сесія може тривати не більше 36 годин безперервно, потім блокується можливість реєструвати чеки. Сумарно може виходити 168 годин за один календарний місяць роботи каси в офлайн — це максимальний ліміт офлайну, після чого блокується режим офлайн у ПРРО. Ці обмеження теж можна виставляти автоматично, щоб бути впевненим у дотриманні закону. На сьогоднішній день в умовах воєнного стану в Україні ці обмеження зняті і перебувати в офлайн-режимі можна стільки, скільки того потребує ваш бізнес. Тим не менш, для зручності користувачів Cashalot в програмі є лічильник, який показує тривалість офлайн-режиму, можна подивитися як довго ви перебуваєте в офлайні та скільки чеків очікують на відправку до ДПС. Також, якщо офлайн-режим триватиме понад 36 годин, колір повідомлення зміниться на червоний. Це дійсно зручно!

Оскільки програмна каса Cashalot — це десктоп-рішення, у нього є значна перевага перед конкурентами, а саме наявність повноцінного офлайн-режиму, зокрема і в мобільному застосунку. Тобто Cashalot працює не тільки, коли немає зв'язку із ФСКО, а коли немає інтернет-зв'язку у продавця: виконує весь перелік операцій, зберігає їх у своїй базі даних і наприкінці відправляє документ у ДПС. Спробуйте ПРРО Cashalot — і на власному досвіді переконаєтеся у всіх перевагах нашого продукту.

Придбати

Інші новини

24.05.2023
Обставини непереборної сили: як підтвердити знищення товарів?
Дію обставин непереборної сили засвідчує Торгово-промислова палата України.
Детальніше
13.09.2022
Застосування РРО/ПРРО в період воєнного стану
В умовах воєнного стану суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю товарами/послугами, як і раніше, повинні застосовувати РРО/ПРРО.
Детальніше
16.05.2023
Відображення в чеках РРО/ПРРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД
ДПСУ звертає увагу на необхідності відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів, у тому числі відображення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Детальніше
28.10.2022
Розрахунки із застосуванням РРО/ ПРРО: чи діє готівкове обмеження?
Чи поширюється обмеження граничної суми готівкового розрахунку, встановлене у розмірі 10000 грн/ 50000 грн, на розрахунки, які здійснюються платниками податків із застосуванням реє...
Детальніше
08.12.2023
Доплата за ліцензію на торгівлю в роздріб алкоголем: особливості
Про доплату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у разі збільшення кількості РРО у місці торгівлі – від податківців.
Детальніше
Cashälot
в ефірі