Використання ПРРО при реалізації пального: чи можливо?

05.04.2023
654

Нагадуємо нашим читачам, що термін «пальне» наведений у пп. 14.1.141-1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані:

  • проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Поряд з цим, згідно з абз. другим п. 1 статті 3 Закону № 265 використання ПРРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.

Про це інформує ДПСУ.

Про операції, при здійсненні яких СГ мають право не застосовувати РРО/ПРРО, читайте у Блозі Cashalot та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

09.06.2023
Які дії СГ у разі несправності ПРРО, а саме неможливо закрити зміну та сформувати ЗЕТ-звіт?
Податківці повідомили, як діяти у разі несправності програмного реєстратора розрахункових операцій.
Детальніше
09.11.2022
Способи отримання фіскального чека покупцем за оплачені товари через ПРРО
Як покупець може отримати фіскальний чек за оплачені товари, послуги через програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО)?
Детальніше
27.06.2023
Розрахунки на суму понад 50000 грн: чи можна відобразити одночасно в готівковій та в безготівковій формі?
Чи можливо проведення розрахункової операції при розрахунку з фізособою через РРО на суму понад 50000 грн з відображенням її в одному розрахунковому документі одночасно в готівкові...
Детальніше
02.10.2023
«Склад» від Cashalot: які зміни очікують користувачів?
Щоб забезпечити якісну консультацію і подальшу розробку ми маємо запровадити ціну за користування модулем. Тож, вже з 1 грудня ми вводимо акційну пропозицію — всього 1200 грн на рі...
Детальніше
Cashälot
в ефірі