Видача коштів через РРО та/або ПРРО у разі повернення товару або скасування помилково проведеної суми

02.11.2022
2290

Нагадаємо нашим читачам, що порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Так, п. 2 ст. 3 Закону № 265 визначено обов’язок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.

Пунктом 7 глави III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок № 547), визначено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

При цьому забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

У ПРРО проведення операції “сторно” у зв’язку з помилково проведеною розрахунковою операцією передбачено п. 8 розд. IV Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. №317, згідно якого помилкова розрахункова операція у ПРРО скасовується шляхом наступної реєстрації операції «сторно» на фіскальному сервері, тобто до моменту реєстрації наступного розрахункового документа таким ПРРО.

Пунктом 8 глави III Порядку № 547 встановлено, що якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн., матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

У ПРРО Cashalot у розділі Касові документи реалізовано можливість сформувати Акт про видачу коштів (далі - Акт), у якому інформація щодо розрахункової операції буде автоматично заповнюватися на основі видаткового чека за зазначеним фіскальним номером (рис. 1).

https://lh5.googleusercontent.com/iYugrwtuBgMBcbjRwksLP6xODsyCUDM1k46idUkW92ntkeMIWtoj_BLL-dU9XMHoTsECUVA0By56ajIsjCn-053jOciYYUCOGWxZOQ-K5qYlpWQ72BsqeknobK8DMKWHLWThkoHSxwchxYdCBFJgZBhfJH95y_2U7JccwLYIvi0avhrol5f-VAc

Рис. 1

Сформований Акт у ПРРО Cashalot можна роздрукувати, за необхідності,  експортувати у форматі .pdf не закриваючи електронну картку Акта. У друкованій формі Акта буде відображатися уся зазначена інформація (рис.2).

https://lh4.googleusercontent.com/deONTeslngAQBIFjWoxEmoOOS-j4Y7qtvM0736oeI6r4U1NIqo8l2sadVu7Y5CPw94OHzSGgIFn1IY_HR3HsavHb2_SBZSdJAbGK_gYJ4f7eSAxoEVgHyOE_1VyYVGj5b6EMhocTKHUvstGsPXMi2_i56QNvMXw0ip6unDMk0D7Mlxk6TiAS118

Рис. 2

Також у ПРРО Cashalot є можливість сформувати Акти про скасування помилково проведеної через ПРРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо) (рис. 3). 

https://lh5.googleusercontent.com/hNhPPRgwkAz4e55ytB-6L8v6YsCjKRrV8pE6nfCcLNLYJcBU516f6pfpDJFs0YujRBODoK6pexizNF1mtv3kc5njgraJ5QyfKfsX4baGc0jYLUaU_ufdD4MogcNjEBk1evc7P7wxEf1ppTihpzXiDLJNOGC22Q5olFne2LKSGNf9STpPlXVVYkk

Рис. 3

Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО та/або ПРРО суми розрахунку, помилкової форми оплати зберігаються протягом трьох років. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки.

У ПРРО Cashalot сформовані та збережені Акти можна у будь-який момент переглянути у розділі Касові документи і, за необхідності, також роздрукувати чи експортувати у форматі .pdf  (рис.4).

https://lh4.googleusercontent.com/eR4PeNYEI8Fmm8yo6mP7pshEBV3V_ur3z2NW0J1AcjXrU1lWwgEti1NI4j0LUbUa6lcGIfZ9phwdL8fJNYqto27cNxNvLoc_NA2t8XqEgDzf1Jwl1LjA1i4LIT_JaPi_H2_TkZXjLlJxwxu5E0mkkw29a1Wdv77GPBAxcokVVoJKnJ4Os_KiPWw

Рис. 4

Більше матеріалів про застосування ПРРО читайте у Блозі Cashalot та на також на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

08.03.2023
Про особливості визначення першого та наступного порушення при неналежному застосуванні РРО/ПРРО
На СГ покладається обов’язок застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні кожної розрахункової операції. А які особливості застосування відповідальності при виявлених порушеннях?
Детальніше
31.10.2022
Робоча зміна ПРРО не закрита, але згенеровано новий КЕП: що робити СГ?
У разі незакриття робочої зміни для роботи з ПРРО за новим ідентифікатором ключа необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого кл...
Детальніше
05.03.2021
ПРРОфіт для бізнесу — програмний РРО замість традиційних кас
ПРРОфіт для бізнесу — програмний РРО замість традиційних кас
Детальніше
29.11.2023
Модуль «Склад»: що нового і корисного зʼявилось для користувачів?
«Склад» — модуль у програмному РРО Cashalot, який створений для зручного обліку товарних запасів. За короткий час свого функціювання він вже встиг стати незамінним помічником для б...
Детальніше
11.09.2023
Чи має право підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО та/або ПРРО?
Якщо підприємство не має можливості зберігати всю суму готівкових коштів у ящику РРО та/або окремих моделей ПРРО, то частину готівки можна зберігати в сейфі, але за певних умов.
Детальніше
Cashälot
в ефірі