POS-термінали у ПРРО Cashalot

09.06.2022
368

Важливою умовою для зручного ведення бізнесу та якісного надання послуг і продажу товарів є наявність можливості розрахунку платіжною карткою. Користувачі програмного РРО Cashalot можуть здійснювати розрахунки банківською карткою з використанням різних POS-терміналів: ПриватБанк, Printec, а зараз і Ощадбанк. 


Навіщо бізнесу POS-термінал?

Це інструмент, який робить розрахункові операції простішими, забезпечуючи вимоги українського законодавства та потреби покупців у наявності готівкового та безготівкового розрахунку. POS-термінали найчастіше використовують: ресторани, бари, кафе, кондитерські, супермаркети, роздрібні магазини та ін. 

Крім того, відповідно до законодавства України, суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і, відповідно до Закону використовують РРО, обов’язково мають приймати спеціальні платіжні засоби (платіжні картки, смартфон або аксесуари з підтримкою NFC) для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) в населених пунктах чисельністю від 25 тис. осіб (постанова КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.2010 р. № 878).

Водночас кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50% кількості РРО, а за наявності одного РРО у суб’єкта господарювання, він зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.


Хто може не приймати платіжні картки?

Від обов’язкового приймання платіжних карток звільнили (п. 2 Постанови № 878):

  • заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема, особовий склад ЗСУ та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств;
  • підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. м (крім автозаправних станцій);
  • СГ, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.


Чи впливає воєнний стан на використання платіжних засобів?

Так, впливає. Відповідно до пп. 80.2.3 Податкового кодексу України підставою для проведення фактичної перевірки є письмове звернення покупця (споживача) про порушення платником податків порядку проведення розрахункових операцій, зокрема, і відсутність можливості розрахуватися карткою за товари (послуги). За відмову від проведення таких розрахунків передбачена відповідальність – максимальний штраф (за повторне порушення протягом року) – 8,5 тис. грн. Детальніше про це – у матеріалі.

Важливо! До припинення або скасування воєнного стану цей штраф не буде застосовуватися, крім порушень під час продажу підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби, пальне). Тобто, якщо ви продаєте підакцизні товари та не маєте платіжного термінала, вас можуть оштрафувати за результатами фактичної перевірки.


POS-термінал Ощадбанку в Cashalot

Cashalot дбає про своїх користувачів і забезпечує виконання норм чинного законодавства. Ми постійно працюємо над оновленнями, які можуть полегшити роботу нашим клієнтам. Тож, вже зараз ми раді поділитися ще одним оновленням — кількість POS-терміналів, які можна застосовувати для еквайрингу, під’єднавши у нашому ПРРО, поповнився ще одним – POS-терміналом Ощадбанку.

Так, у програмному РРО Cashalot реалізовано можливість використання POS-терміналів Ощадбанку під час оплати товарів/послуг карткою. Зараз POS-термінал Ощадбанку інтегрується з касовою системою. Так, наші користувачі можуть обирати той POS-термінал, який вважають найкращим для свого бізнесу. 

Як під’єднати POS-термінал Ощадбанку до пристрою, на якому встановлено Cashalot та про всі необхідні налаштування для початку роботи з новим POS-терміналом — читайте у нашій покроковій інструкції: POS-термінал Ощадбанк.

Також у ПРРО Cashalot ви можете працювати із POS-терміналами ПриватБанку та прошивкою компанії Printec. Детальна інструкція з налаштування POS-термінала ПриватБанку тут. Більше інформації про POS-термінали Printec у Cashalot читайте за посиланням

Детально про новий Закон про платіжні послуги, який набуває чинності з 01.08.2022 року, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та у нашому Telegram-каналі.

Продовжуємо працювати для вас! Слідкуйте за нашими публікаціями та будьте в курсі всіх важливих новин для вашого бізнесу!

Інші новини

24.05.2022
Статистика по чекам продажу - аналізуємо разом із Cashalot
Модуль Аналітика від Cashalot містить такий розділ, як Статистика по чекам продажу. Про те, як працює цей розділ, його можливості - розглянемо у нашому матеріалі.
Детальніше
15.06.2022
Аналізуйте дані Z-звітів легко та зручно з Cashalot
Модуль «Аналітика» у програмному РРО Cashalot створений аналізувати стан продажів, швидко приймати важливі рішення, збільшувати прибутки та безперервно дбати про своїх клієнтів
Детальніше
28.07.2021
Нове інтеграційне рішення: “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS”. Конфігурації BAS та 1C:Підприємство, в яких інтегровано ПРРО Cashalot
Інтеграційне рішення, що поєднує функціонал ПРРО Cashalot із розрахунково-обліковою системою BAS, має назву “Драйвер ПРРО Cashalot для BAS” та входить до офіційних конфігурацій BAS...
Детальніше
10.08.2022
Як здійснювати розрахунки в режимі офлайн під час воєнного стану?
Законодавчо визначено, що на період відсутності зв’язку між ПРРО та ФСКО проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із ство...
Детальніше
26.07.2022
Корисний функціонал Cashalot 2022: бек-офіс
В Cashalot протягом 2022 року стрімко додавалися нові можливості до кабінету користувача, які спрощують роботу та додають більше корисних фішок вашій касі. Пропонуємо розглянути д...
Детальніше