Інструкція з використання драйвера POS-термінала Cashälot для BAS

28.11.2023
2407

Опис інтерфейсу драйвера POS-термінала Cashälot для BAS

(компоненти CashalotPOSTerminalDrv32.dll / CashalotPOSTerminalDrv64.dll)

Драйвер POS-термінала Cashӓlot для BAS  - це окремий механізм, який призначений для можливості використання підключеного пристрою POS-терміналу в програмі Cashalot під час прийому оплат платіжними картками використовуючи Драйвер Cashalot для BAS. Для роботи використовуються бібліотеки CashalotPOSTerminalDrv32.dll та CashalotPOSTerminalDrv64.dll, які розміщені в кореневому каталозі ПРРО Cashӓlot у вигляді архів-файла.

В конфігураторі BAS для драйвера еквайрингового термінала вказуються методи, призначені для розробки драйверів обладнання, що підключається. Ці методи відправляють запити і отримують відповіді від драйвера CashalotPOSTerminalDrv.

Можливість використання драйвера POS-термінала Cashӓlot для BAS доступна в конфігураціях:

 • BAS Малий бізнес (Small company) PROF (1.6.15.1)
 • BAS Управління торгівлею (Trade management) (3.2.23.2)
 • BAS Роздрібна торгівля (Retail)  (2.2.12.1)
 • BAS ERP (Enterprise resource planning) (2.1.23.2)
 • BAS Комплексне управління підприємством (Integrated enterprise management) (2.1.23.2)

Перед початком роботи з драйвером POS-термінала Cashӓlot для BAS потрібно:

 • Перевірити актуальність встановленої версії Cashalot. Мінімальна допустима версія для можливості роботи з драйвером POS-термінала Cashӓlot для BAS - 01.00.072.
 • Перевірити версію CashaLotApiDrv і, якщо вона буде нижчою за 1.7, оновити драйвер. Перевірку версії можливо здійснити відкривши налаштування обладнання фіскального реєстратора Cashalot в BAS.


   
 • Виконати налаштування пристрою POS-терміналу в Cashalot - розділ «Налаштування - Додаткове обладнання - POS-термінали», обравши необхідний тип конфігурації з випадаючого списка. Перевірити з’єднання та зберегти виконані налаштування.
   
 • Виконати встановлення драйвера POS-термінала Cashӓlot для BAS в розділі «Обладнання для підключення - Еквайрингові термінали - Драйвери обладнання - Створити».
 • В розділі  «Обладнання для підключення» створити обладнання еквайрингового терміналу, обравши в якості драйвера обладнання CashalotPOSTerminalDrv

Режими роботи драйвера POS-термінала

Для конфігурацій BAS, в яких не реалізована передача реквізитів POS-термінала при проведенні чека продажу/повернення в Драйвер Cashalot для BAS, доступний режим Емулятор, який не потребує додаткових налаштувань в самій конфігурації. При використанні такого режиму роботи драйвера POS-термінала, транзакція  на терміналі відбувається в момент виконання фіскалізації чека. Для налаштування режиму Емулятор необхідно встановити позначку «Режим емулятор» в обладанні еквайрингового терміналу Cashalot та «Використовувати POS термінал Cashalot при фіскалізації» в обладнанні фіскального реєстратора Cashalot.

Для конфігурацій BAS, в яких реалізована обробка та передача реквізитів POS-термінала при проведенні чека продажу/повернення в Драйвер Cashalot для BAS, процедура транзакції на POS-терміналі відбувається окремо від операції фіскалізації. Для використання такого режиму роботи необхідно деактивувати позначки «Режим емулятор» та «Використовувати POS термінал Cashalot при фіскалізації» в налаштуваннях обладнання Cashalot.

Встановлення драйвера POS-термінала для BAS

Для додавання драйвера POS-термінала в BAS необхідно перейти до розділу «Обладнання для підключення - Еквайрингові термінали - Драйвери обладнання» та натиснути на кнопку «Створити». У вікні, що відкриється, натиснути на кнопку «Функції - Завантажити файл драйвера».

У відкритому вікні файлового провідника перейти в кореневу частину встановленої програми Cashalot, відкрити папку install\drivers\DriverPOSTerminalDrv та обрати архів CashalotPOSTerminal.zip. Після вибору інформація про параметри драйвера обладнання буде заповнена автоматично. Натиснути на кнопку «Записати та закрити».

Створення обладнання еквайрингового терміналу

Після додавання драйвера POS-термінала до конфігурації BAS для можливості проводити оплату під час проведення операцій з продажу/повернення в РМК, необхідно створити обладнання еквайрингово терміналу. В розділі «Обладнання для підключення» оберіть розділ «Еквайрингові термінали - Створити». У вікні, що було відкрито, з випадаючого списку оберіть драйвер обладнання - CashalotPOSTerminalDrv та натисніть «Записати та закрити».

Вкажіть шлях до встановленої програми Cashalot та, за необхідності. встановіть позначку «Режим емулятора». 

Особливості роботи з драйвером POS-термінала в BAS ERP (Enterprise resource planning),  BAS Управління торгівлею (Trade management), BAS Комплексне управління підприємством (Integrated enterprise management).

Перед початком роботи з драйвером POS-термінала в зазначених конфігураціях слід виконати налаштування фіскального та еквайрингового обладнання, встановивши необхідний режим роботи драйвера - Емулятор або режим, коли транзакція на терміналі відбувається окремо від операції реєстрації фіскального чека .

В розділі «НДІ і адміністрування - РМК та обладнання - Настройки РМК для поточного робочого місця» необхідно обрати вкладку «Еквайрингові термінали» та обрати обладнання CashalotPOSTerminalDrv.

Приклад роботи в режимі Емулятор в наведених вище конфігураціях BAS

На робочому місці касира, після заповнення чека необхідними товарними позиціями, необхідно обрати оплату карткою та натиснути «Виконати операцію».