1. Інтернет-продаж через Укрпошту, післяплата потрапляє з Укрпошти на р/р - який ставити засіб оплати?
«Укрпошту» контролери класифікують, як оператора поштового зв’язку, який самостійно здійснює доставлення товару та має ліцензію для прийняття коштів і подальшого їх переказу продавцеві.
Відповідно до умов договорів, які пропонують суб’єктам господарювання кур’єри (перевізники, оператори поштового зв’язку), застосування РРО/ПРРО продавцем товарів не є обов’язковим, оскільки кур’єр від свого імені приймає післяплату від одержувачів відправлень та видає розрахунковий документ про її приймання безпосередньо при передачі відправлення покупцю. У такому випадку продавець зобов’язаний вкласти у посилку лише видаткову накладну (інший документ), яка буде свідчити про походження товару. Також у передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення належним чином оформлений гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.
Тобто, на відділені «Укрпошти» клієнт оплачує товар, а «Укрпошта» приймає післяплату від «свого імені» та видає товар разом із фіскальним касовим чеком клієнту.
Якщо продавець все ж таки бажає сформувати покупцю фіскальний чек на товари, відправлені через Укрпошту, то у чеку може бути зазначено:
- форма оплати “Безготівкова”
- засіб оплати “Переказ через ННПП”, або “Переказ через ННФПП”
2. Інтернет-продаж, післяплата отримана готівкою на відділенні Нової або Укрпошти - який засіб оплати?
Національний банк України скасував можливість отримання готівки підприємствами за переказами коштів від громадян без відкриття рахунку. Тепер кошти, надіслані через такий переказ, спочатку повинні бути зараховані на поточний чи платіжний рахунок суб’єкта господарювання, і лише після цього їх можна отримати готівкою.
Фізичним особам-підприємцям заборонено отримувати післяплату готівкою, і перекази можуть бути виплачені тільки на картку або поточний рахунок ФОП.
Спосіб отримання коштів по післяплаті від кур’єрів, перевізників, операторів поштового зв’язку суб’єктом господарювання не впливає на дані щодо засобу оплати в чеку.
На зазначення засобу оплати в чеку впливає те, який засіб оплати фактично використає чи використав покупець при оплаті 100% суми післяплати.
Наприклад, у разі 100% оплати (післяплата) за поштове відправлення у відділенні Нової пошти, у чеку може бути зазначено:
- Форма оплати - “Безготівкова”
- Засіб оплати - Переказ через ННПП NovaPay
У разі 100% оплати (післяплата) у мобільному застосунку Нової пошти, у чеку може бути зазначено:
- Форма оплати - “Безготівкова”
- Засіб оплати - Інтернет еквайринг або Переказ через ННПП NovaPay
У разі застосування інших засобів оплати, у поточній версії ПРРО Cashalot у користувача є можливість вибору іншого засобу оплати із підключеного списку до поля “Засіб оплати”: Платіж LIQPAY, Платіж WAYFORPAY, Платіж mono checkout, Платіж Portmone, Платіж EasyPay, Інтернет еквайринг, Інтернет банкінг, Переказ з поточного рахунку, Переказ з картки, Переказ через ННПП, Переказ через ПТКС ННПП, Переказ через ПТКС банку, Переказ через ННПП NovaPay, Переказ через ННФПП.
3. Інтернет-продаж, Пром-оплата. Платник платить зараз, продавець отримає кошти потім від Прому. Це передплата чи післяплата? І який засіб оплати ставити?
У випадку використання Пром-оплати, покупець здійснює оплату під час оформлення замовлення, а продавець отримує кошти від Пром.ua після доставки товару покупцю. Це вважається передплатою.
У чеку може бути зазначено:
- форма оплати “Безготівкова”
- засіб оплати “Платіж через сервіс переказу ROZETKA Pay”, або “Переказ з картки”, “Переказ з поточного рахунку”, “Інтернет еквайринг” (тобто зазначається фактично використаний)
Засіб оплати “Платіж через сервіс переказу ROZETKA Pay” у ПРРО Cashalot буде реалізовано у найближчому оновленні.
4. ОЛХ-продаж з ОЛХ-доставкою. Там кошти можуть зайти або на приватну картку продавця, або бути отримані готівкою. Як правильно фіскалити?
Для покупців доступні кілька варіантів способів оплати через через OLX з використанням послуги OLX Доставка:
- карткою онлайн - доступна для всіх логістичних партнерів Нова пошта, Meest та Укрпошта,
- у відділенні (післяплата) - доступна лише для Нової пошти та Meest Пошта.
У разі проведення покупцем оплати карткою онлайн у чеках може зазначатися:
- форма оплати “Безготівкова”
- засіб оплати “Переказ з картки”
У разі проведення покупцем оплати у відділені логістичних партнерів (післяплата), у чеках може зазначатися:
- форма оплати “Безготівкова”
- фактично використаний засіб оплати - “Переказ через ННПП NovaPay” або “Інтернет еквайринг”; для Meest - “Інтернет еквайринг”, або “Платіж Portmone”, або “Переказ з картки”
Засіб оплати “Платіж Portmone” у ПРРО Cashalot буде реалізовано у найближчому оновленні.
Згідно внесених змін Постановою НБУ від 23 серпня 2024 року № 100, до пункту 2-1 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою ПБУ №148 від 29.12.2017 р., виплата переказів післяплати готівкою заборонена фізичним особам-підприємцям (ФОП). Перекази післяплати можуть бути виплачені лише на картку або поточний рахунок ФОП.
5. Інтернет-продаж Розетка або Закупка. Передплата приходить на ЛікПей і переводиться на р/р продавця після підтвердження ним. Але для покупця це виглядає як оплата карткою в інтернеті, тобто інтернет-еквайринг. Як фіскалити? Це платіж LiqPay чи інтернет-еквайринг?
При інтернет-продажах через платформи на кшталт Rozetka або Zakupka, де покупець здійснює передплату через LiqPay, а кошти після цього переводяться на розрахунковий рахунок продавця, важливо правильно реєструвати такі операції.
Реєстрація платежів через LiqPay: LiqPay є платіжним сервісом, що надає послуги інтернет-еквайрингу, дозволяючи покупцям оплачувати товари або послуги онлайн за допомогою банківських карток. Для продавця це виглядає як отримання коштів через платіжну систему, яка після обробки платежу переводить кошти на його розрахунковий рахунок.
При оплаті через платіжний сервіс LiqPay у чеку може зазначатись:
- форма оплати “Безготівкова”
- засіб оплати - “Платіж LiqPay”, або “Інтернет еквайринг”, або “Переказ з картки”
Також враховуючи інформацію від компанії Rozetka, у разі оплатою карткою на сайті у чеку необхідно зазначати:
- форма оплати “Безготівкова”
- засіб оплати “Платіж через сервіс переказу ROZETKA Pay”
Засіб оплати “Платіж через сервіс переказу ROZETKA Pay” у ПРРО Cashalot буде реалізовано у найближчому оновленні.