X- звіт та Z-звіт: особливості відображення форм та засобів оплати

21.03.2025
298

Зміни в чеках не могли не вплинути на Z- та X-звіти. Наша команда пропонує вам матеріал, який допоможе з цим розібратися. 

Що у нормативці? 

Для послідовного і правильного розуміння, почнемо  з нормативки. Згідно з Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199 (далі - Вимоги № 199): 

  • чек X-звіту – повинен містити, зокрема, загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати (п. 15 Вимог № 199). Всі підсумки та суми обчислюються з початку зміни до моменту формування X-звіту;
  • чек Z-звіту – повинен містити, зокрема, загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати (п. 17 Вимог № 199). Всі підсумки та суми у Z-звіті обчислюються за зміну.

Відповідно до п. 18 Вимог щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199,  у Z-звіті ПРРО дані (всі підсумки та суми)  обчислюються за зміну згідно з п. 17 Вимог №199.  

Отже, як у Z-звіті ПРРО (денний звіт з обнуленням регістрів денних підсумків), так і в X-звіті ПРРО (денний звіт без обнулення регістрів денних підсумків) одним із обов’язкових реквізитів є загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за зміну з розбивкою за формами оплати.   

Групування за формою та засобами оплати 

Нагадаємо, що затверджені форми оплати з 01.03.2025 р. – Готівка, Безготівкова та Інше. Але найчастіше використовується Готівка та Безготівкова.  

А ось засобів оплати може бути багато, і за зміну вони можуть неодноразово повторюватись: 

  • для форми оплати Готівка – Готівкові кошти;
  • для форми оплати Безготівкова – Картка, Платіж LIQPAY, Платіж WAYFORPAY, Платіж mono checkout, Платіж Portmone, Платіж EasyPay, Інтернет-еквайринг, Інтернет-банкінг, Переказ з поточного рахунку, Переказ з картки, Переказ через ННПП, Переказ через ПТКС ННПП, Переказ через ПТКС банку, Переказ через ННПП NovaPay, Переказ через ННФПП тощо.

Тому для зручності користувачів Сashalot у Х-звіті та Z-звіті реалізовано відображення форм оплати з групуванням. А саме, кожен засіб групується за формою оплати. Наприклад, «Безготівкова, Сертифікат», «Безготівкова, Платіж Mono Pay» тощо. 
Наочно Х-звіт та Z-звіт має вигляд (рис. 1 та 2, відповідно):  

Рис. 1 

Рис. 2 

Cashalot постійно вдосконалюється. З новими доопрацюваннями робота з ПРРО стає максимально комфортною. Саме тому ми згрупували всі засоби оплати, які повторювалися при використанні протягом дня за кожною формою оплати. Це робить звіти компактними та зручними для використання, а ще спрощує їхній аналіз.  

Обирайте зручність та ефективність разом із ПРРО Cashalot.

Інші новини

09.12.2022
Реєстрація ПРРО на відокремлений підрозділ: куди подавати заяву за ф. № 1-ПРРО?
Куди подавати реєстраційну заяву за ф. № 1-ПРРО СГ для реєстрації ПРРО на відокремлений підрозділ (філію)?
Детальніше
11.10.2021
ПРРО Cashalot інтегровано до IIKO
Інтеграційних рішень стає все більше! Чудова новина для користувачів облікової системи IIKO — ПРРО Cashalot вже інтегрована в IIKO.
Детальніше
03.10.2023
Роздрібна торгівля алкоголем та тютюном у безготівковій формі: застосування РРО/ПРРО
Суб’єкт господарювання може здійснювати роздрібний продаж таких товарів у безготівковій формі за умови застосування РРО та/або ПРРО.
Детальніше
06.12.2022
Оплата за товар кредитними коштами: що з РРО/ПРРО?
Чи застосовується РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій за товари, оплата за які відбувається запозиченими (кредитними) коштами, отриманими внаслідок оформлення кредиту в...
Детальніше
Cashälot
в ефірі