Строк служби - строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО), у т. ч. комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів. Строк служби РРО встановлює виробник цієї продукції. Це визначення наведено у п. 2 Постанови Кабміну «Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстратора розрахункових операцій» від 12.05.2004 р. № 601.
Якщо в експлуатаційних документах виробника РРО строк експлуатації становить більше 9 років, то РРО можна буде використовувати протягом вказаного строку без врахування обмежень встановлених абз. другим пп. 1.5 п. 1 Порядку доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженого рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабміні від 30.11.1999 № 11 (далі – Порядок).
Важливо! Після закінчення строку служби апарата виробник не гарантує подальшого функціонування складових частин, а отже РРО в цілому і не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата.
Отже, при визначенні строку служби РРО слід керуватися експлуатаційною документацією виробника РРО.
Якщо в експлуатаційній документації строк служби РРО не вказано, то він становить 7 років з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9 років від дати випуску (абз. другий п.п. 1.5 п. 1 Порядку).
Таке роз'яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 109.11.
Розробник Linkos Group пропонує сучасну альтернативу класичному касовому апарату - ПРРО Cashalot, який немає строку служби. А, отже, використовуючи ПРРО Cashalot, у користувачів не буде необхідності змінювати його з причини закінчення строку служби.