Нагадаємо, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані щоденно створювати у паперовій/електронній формі РРО або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. Ці вимоги передбачені п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265).
Фіскальний звітний чек - це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) РРО/ПРРО, що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу.
Відповідно до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабміну від 18.02.2002 р. № 199, Зет-звіт - це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам’яті та внесенням її до фіскальної пам’яті реєстратора.
Порядок застосування РРО/ПРРО визначено відповідними порядками, затвердженими наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547.
Зверніть увагу! Ні Законом № 265, ні порядками чи будь-якими іншими нормативно-правовими актами України не передбачено механізму скасування помилково проведеної через РРО/ПРРО суми розрахунку після створення щоденного Зет-звіту та закриття робочої зміни касира.
Таке роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 109.02.