Скасування помилково проведеної суми розрахунку через РРО/ПРРО

27.02.2024
193

Нагадаємо, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані щоденно створювати у паперовій/електронній формі РРО або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. Ці вимоги передбачені п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265).  

Фіскальний звітний чек - це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) РРО/ПРРО, що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу. 

Відповідно до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабміну від 18.02.2002 р. № 199, Зет-звіт - це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам’яті та внесенням її до фіскальної пам’яті реєстратора. 

Порядок застосування РРО/ПРРО визначено відповідними порядками, затвердженими наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547

Зверніть увагу! Ні Законом № 265, ні порядками чи будь-якими іншими нормативно-правовими актами України не передбачено механізму скасування помилково проведеної через РРО/ПРРО суми розрахунку після створення щоденного Зет-звіту та закриття робочої зміни касира. 

Таке роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 109.02. 

Інші новини

09.06.2023
Які дії СГ у разі несправності ПРРО, а саме неможливо закрити зміну та сформувати ЗЕТ-звіт?
Податківці повідомили, як діяти у разі несправності програмного реєстратора розрахункових операцій.
Детальніше
15.02.2024
У ЗЕТ-звіті відсутні обов’язкові реквізити: чи буде відповідальність?
Яка передбачена відповідальність у разі роздрукування чи створення в електронному вигляді ЗЕТ-звіту, в якому відсутні обов’язкові реквізити?
Детальніше
18.04.2023
Пересувна торгівля: чи потрібен РРО/ПРРО?
Чи застосовують ФОП - єдинники 1-4 груп РРО/ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі через засоби пересувної торгівельної мережі, що розташовані за межами стаціонарних приміщень?
Детальніше
05.03.2024
Сторнування чека
Чи можливо виконати операцію «сторно» на ПРРО у зв’язку з помилково проведеною розрахунковою операцією, після якої через такий ПРРО проведені наступні розрахункові операції?
Детальніше
23.02.2023
Чи має право СГ використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю?
Суб’єкт господарювання має право використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів. Я...
Детальніше
Cashälot
в ефірі