Що робити, коли закінчується строк служби РРО?

27.11.2023
868

Звертаємо увагу наших читачів, що на відміну від програмних РРО, звичайні касові апарати (РРО) мають строк служби. 

Так, відповідно до п. 2 Постанови Кабміну від 12.05.2004 року № 601 строк служби РРО – строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність РРО, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів. Строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник цієї продукції. 

Після закінчення строку служби апарата виробник не гарантує подальшого функціонування складових частин, а отже РРО в цілому і не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата. 

При визначенні строку служби РРО слід керуватися нормою щодо семирічного строку з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев’яти років від дати випуску, встановленою Порядком доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженим рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабміні від 30.11.1999 № 11. 

Відповідно до п. 1 гл. 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547, реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО

Для скасування реєстрації РРО,  визначені законодавством строки експлуатації якого закінчилися, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО заяву за формою № 4-РРО «Заява про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій».  

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в Центрі сервісного обслуговування, з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО. Разом із заявою про скасування реєстрації суб’єкт господарювання надає до контролюючого органу реєстраційне посвідчення.  

Про це нагадало Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП. 

До відома! У програмі M.E.Doc зручно заповнювати та подавати до контролюючих органів всю звітність, в тому числі з РРО, зокрема: 

  • J/F1313605 Ф. №4-РРО Заяву про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій. 

Нагадаємо нашим читачам, що ПРРО Cashalot - це сучасна альтернатива класичному касовому апарату. Програмні РРО не мають строку служби. Отже, використовуючи ПРРО у користувачів не буде необхідності змінювати його з причини закінчення строку служби. 

Інші новини

13.11.2023
Cashalot під’єднав інтеграцію з IBS
Програмний РРО Cashalot під’єднав нову інтеграцію – з компанією IBS (Intellectual Business Systems). Інтеграція надає змогу користувачам використовувати всі можливості ПРРО просто...
Детальніше
20.10.2021
ПРРО Cashalot інтегрований з обліковою системою “Предприниматель 4”
Інтеграційних рішень ПРРО Cashalot з іншими обліковими системами стає все більше. Cashalot інтегрований в облікову систему “Предприниматель 4”.
Детальніше
03.04.2023
До уваги платників, які здійснюють операції з реалізації алкогольних напоїв!
Відсутність реквізитів марок акцизного податку у фіскальних касових чеках, які формуються РРО та ПРРО, при продажу алкогольних напоїв призводить до формування не відповідних розрах...
Детальніше
08.02.2024
Чи ведеться журнал використання РРО з торгівлі валютними цінностями?
З 01.08.2020 суб’єкти господарювання не зобов’язані реєструвати та вести журнал використання реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Детальніше
07.06.2023
Щодо ведення обліку товарних запасів платниками єдиного податку
ФОП, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі, при продажу товарів (наданні послуг) зобов'язані вести облік товарних запасів і здійснювати продаж л...
Детальніше
Cashälot
в ефірі