Облік готівки у вигляді благодійних внесків: що з оприбуткуванням?

10.11.2023
329

Благодійна організація повинна оприбуткувати у касі з оформленням прибуткового касового ордеру готівкові кошти, отримані як благодійні внески, у т. ч. вилучені зі «скриньки». Крім того, необхідно, у визначені законодавством строки, здати готівку до установ банку для зарахування на рахунок. 

Готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися в день одержання готівки в повній сумі. Це передбачено вимогами пп. 2 п. 58 розд. VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі - Положення № 148).  

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їхніх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та з оформленням їхніми касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (ЗЕТ-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 Податкового кодексу України, і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками/електронними фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку розрахункових операцій (КОРО) - у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії.  

Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (ЗЕТ-звітів) у електронній формі

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням програмних РРО без ведення касової книги, є забезпечення щоденного створення засобами ПРРО у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків та подання їх до фіскального сервера контролюючого органу, а також направлення створених ПРРО електронних розрахункових документів та повідомлень для їх реєстрації і довгострокового зберігання до фіскального сервера. 

Оприбуткуванням готівки в касах суб’єктів господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням КОРО без застосування РРО, є занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах (п. 13 розд. ІІ Положення № 148). 

Приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером, підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником установи/підприємства. До прибуткових касових ордерів можуть додаватися документи, які є підставою для їхнього складання (п. 25 розд. III Положення № 148). 

Нагадаємо, що Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та ліміту каси встановлено розд. V Положення № 148

Про це повідомили податківці на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 109.15 

Про те, як здійснити оприбуткування готівки, та чи має право підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО/ПРРО, читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі

Інші новини

08.03.2023
Cashalot — програмна каса як повноцінний помічник для ведення бізнесу
Cashalot – це не просто програмний РРО, це надпотужний помічник як для підприємця, так і для малого, середнього та великого бізнесу. Пропонуємо розглянути детальніше всі переваги р...
Детальніше
09.02.2023
Як здійснити оприбуткування готівки?
Готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Як це зробити читайте у статті.
Детальніше
19.12.2022
Термін давності для застосування штрафів щодо проведення розрахунків: чи встановлено?
Чи встановлені терміни давності для застосування штрафів за порушення вимог щодо проведення розрахунків із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів?
Детальніше
26.03.2024
У фіскальних чеках РРО та ПРРО необхідно відображати код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції під час торгівлі підакцизними товарами!
Детальніше
05.03.2021
ПРРОфіт для бізнесу — програмний РРО замість традиційних кас
ПРРОфіт для бізнесу — програмний РРО замість традиційних кас
Детальніше
Cashälot
в ефірі