Розмінна монета: як правильно внести до РРО/ПРРО?

04.09.2023
245

Суб’єкти господарювання (далі - СГ) зобов’язані в разі отримання від споживачів у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) зношених банкнот/монет не видавати такі банкноти/монети на здачу та надалі здати їх разом із готівковою виручкою (готівкою) до обслуговуючих банків. 

Це визначено п. 22 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

СГ повинні забезпечувати наявність у касі банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі.  

Внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій.  

Зокрема, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Зет-звіту. 

Це визначено п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.  

Не проводиться через РРО видача готівки, не пов’язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Зет-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення». 

Таким чином, розмінна монета, отримана з каси підприємства, або яка зберігається на місці проведення розрахунків РРО/ПРРО з попереднього дня, має проводитися через РРО/ПРРО за допомогою формування чека «службове внесення»

Підтвердженням внесення відповідної суми до РРО/ПРРО, як розмінної монети, - є фіскальний звітний чек (Зет-звіт), у якому відображається інформація про операцію «службове внесення». 

Таке роз'яснення надали податківці ДПС в Одеській області.  

Про операції службова видача та службове внесення  у разі здійснення розрахунків тільки за безготівку читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі

Інші новини

21.12.2021
Новий застосунок Cashalot — касові операції переходять у смартфон
Новий застосунок Cashalot — касові операції переходять у смартфон
Детальніше
18.08.2022
Програмний РРО Cashalot святкує два роки
Сьогодні програмний РРО — це не просто програмка для реєстрації чеків у ДПС, це справжній помічник кожного підприємця, який дбає про свій бізнес та цінує свій час.
Детальніше
12.07.2023
Торгуєте продукцією власного виробництва: чи зобов’язані приймати картки?
Чи зобов’язані СГ (торговці) забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків, у т. ч. з використанням ЕПЗ при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва, які м...
Детальніше
10.08.2022
Розширено інформацію за QR-кодом
QR-код у фіскальних чеках ПРРО Cashalot.
Детальніше
15.06.2022
Аналізуйте дані Z-звітів легко та зручно з Cashalot
Модуль «Аналітика» у програмному РРО Cashalot створений аналізувати стан продажів, швидко приймати важливі рішення, збільшувати прибутки та безперервно дбати про своїх клієнтів
Детальніше
Cashälot
в ефірі