Розмінна монета: як правильно внести до РРО/ПРРО?

04.09.2023
2545

Суб’єкти господарювання (далі - СГ) зобов’язані в разі отримання від споживачів у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) зношених банкнот/монет не видавати такі банкноти/монети на здачу та надалі здати їх разом із готівковою виручкою (готівкою) до обслуговуючих банків. 

Це визначено п. 22 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

СГ повинні забезпечувати наявність у касі банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі.  

Внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій.  

Зокрема, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Зет-звіту. 

Це визначено п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.  

Не проводиться через РРО видача готівки, не пов’язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Зет-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення». 

Таким чином, розмінна монета, отримана з каси підприємства, або яка зберігається на місці проведення розрахунків РРО/ПРРО з попереднього дня, має проводитися через РРО/ПРРО за допомогою формування чека «службове внесення»

Підтвердженням внесення відповідної суми до РРО/ПРРО, як розмінної монети, - є фіскальний звітний чек (Зет-звіт), у якому відображається інформація про операцію «службове внесення». 

Таке роз'яснення надали податківці ДПС в Одеській області.  

Про операції службова видача та службове внесення  у разі здійснення розрахунків тільки за безготівку читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі

Інші новини

29.11.2023
Модуль «Склад»: що нового і корисного зʼявилось для користувачів?
«Склад» — модуль у програмному РРО Cashalot, який створений для зручного обліку товарних запасів. За короткий час свого функціювання він вже встиг стати незамінним помічником для б...
Детальніше
07.03.2024
Скасування реєстрації РРО у разі переходу на ПРРО
Чи необхідно скасовувати реєстрацію РРО, у разі коли СГ планує перейти на використання ПРРО?
Детальніше
01.01.2025
Нова вартість ліцензії на ПРРО Cashalot
Як ми повідомляли раніше, з 1 січня 2025 року змінюється вартість річної ліцензії на ПРРО Cashalot.
Детальніше
07.02.2024
Інтернет-еквайринг у ПРРО Cashalot: зручне приймання онлайн-платежів
Cashalot — функціональний програмний РРО, який допомагає українським підприємцям вести облік розрахункових операцій та відповідати вимогам законодавства. Однією з корисних функцій...
Детальніше
09.07.2024
Зміна адреси ГО: чи скасовувати реєстрацію ПРРО?
Чи потрібно скасовувати реєстрацію ПРРО у разі зміни адреси господарської одиниці? У разі зміни найменування або адреси господарської одиниці, де використовується програмний реєстр...
Детальніше
Cashälot
в ефірі