Розмінна монета: як правильно внести до РРО/ПРРО?

04.09.2023
3070

Суб’єкти господарювання (далі - СГ) зобов’язані в разі отримання від споживачів у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) зношених банкнот/монет не видавати такі банкноти/монети на здачу та надалі здати їх разом із готівковою виручкою (готівкою) до обслуговуючих банків. 

Це визначено п. 22 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

СГ повинні забезпечувати наявність у касі банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі.  

Внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій.  

Зокрема, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Зет-звіту. 

Це визначено п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.  

Не проводиться через РРО видача готівки, не пов’язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Зет-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення». 

Таким чином, розмінна монета, отримана з каси підприємства, або яка зберігається на місці проведення розрахунків РРО/ПРРО з попереднього дня, має проводитися через РРО/ПРРО за допомогою формування чека «службове внесення»

Підтвердженням внесення відповідної суми до РРО/ПРРО, як розмінної монети, - є фіскальний звітний чек (Зет-звіт), у якому відображається інформація про операцію «службове внесення». 

Таке роз'яснення надали податківці ДПС в Одеській області.  

Про операції службова видача та службове внесення  у разі здійснення розрахунків тільки за безготівку читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі

Інші новини

26.04.2023
До уваги платників податків, які у своїй діяльності використовують РРО
Чи встановлені обмеження розрахунків готівкою між фізособами та ФОП, які в своїй діяльності використовують РРО?
Детальніше
15.11.2022
Два роки ПРРО: зміни та тенденції розвитку
Якщо ще два роки тому ПРРО для більшості був маловідомою технологічною новинкою, то сьогодні це справжній надійний помічник кожного підприємця, який прагне зробити свій бізнес біль...
Детальніше
02.04.2025
У фіскальному чеку відсутні обов’язкові реквізити: яка відповідальність?
Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чека, в якому відсутні обов’язкові реквізити, в т. ч. акцизний податок?
Детальніше
19.04.2023
Створення дубліката фіскального касового чека: чи можливо?
Щодо створення у паперовій та/або електронній формі РРО та/або ПРРО дубліката фіскального касового чека.
Детальніше
08.03.2023
Про особливості визначення першого та наступного порушення при неналежному застосуванні РРО/ПРРО
На СГ покладається обов’язок застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні кожної розрахункової операції. А які особливості застосування відповідальності при виявлених порушеннях?
Детальніше
Cashälot
в ефірі