Кожен бізнес, особливо той, що працює з реалізації товарів та послуг, стикається з поверненням товару, відмовою від послуги і, відповідно, з поверненням коштів за товар або послугу, які, з якихось причин, не задовольнили вимоги та бажання покупців.
Саме для таких випадків у кабінеті Cashalot створено розділ «Статистика по чеках повернення». Цей аналітичний розділ допоможе дізнатися всю інформацію про повернення товару та про відмови від послуг, їх причину. Цей розділ дозволить переглянути інформацію щодо кількості зареєстрованих видаткових чеків та суми повернень, даних про величину чеків повернення, відстежувати величину середнього чека повернення за обраний період. Також можна додатково аналізувати дані у розрізі ГО, ПРРО, касирів, за видами оплати та переглядати чеки повернення у вигляді реєстру.
Інтерфейс та робота з розділом «Статистика по чеках повернення» аналогічні до розділу «Статистика по чеках продажу». Складається він із трьох панелей: фільтр, за допомогою якого здійснюється відбір даних для аналізу, панель діаграм і таблиці даних (рис. 1).
Рис. 1
Інформація «Діаграми про величину чеків» допоможе оцінити кількість зареєстрованих чеків повернення у заданих діапазонах (великі, середні, малі та дрібні чеки). Ці дані наведені у відсотковому значенні із зображенням кількості таких чеків у діапазоні. Для перегляду додаткових даних наведіть курсор миші на діаграму (рис. 2).
Рис. 2
Наступна Діаграма – «Кількість чеків по днях і годинах» допоможе проаналізувати кількість чеків повернення по днях і годинах. Для детального перегляду необхідно натиснути «Всі дати».
Відсортувати дані за обраний період можна по днях або годинах (рис. 3).
Рис. 3
Для перегляду та аналізу даних у режимі Дні або Години натисніть відповідну кнопку . Під час перегляду діаграми у режимі Години можна обрати дату, за яку необхідно переглянути дані.
На стовпчиках діаграми показано кількість чеків повернення, зареєстрованих у певну дату чи годину (рис. 3.1).
Рис. 3.1
Навівши курсор на стовпчик діаграми, можна переглянути суму, на яку зареєстровано чеки повернення (рис. 3.2).
Рис. 3.2
Діаграма «Середній чек» допоможе проаналізувати середню суму коштів за чеком повернення в обраний період за конкретною господарською одиницею. Щоб переглянути діаграму за Середнім чеком, натисніть посилання Детальніше: (рис. 4)
Рис. 4
Дані по чеках повернення зображені у вигляді Таблиці даних та відповідно до параметрів, обраних на панелі Фільтрів. Таблицю даних можна аналізувати у розгорнутому вигляді, для цього натисніть кнопку (рис. 5).
Рис. 5
Натиснувши на кнопку , можна відфільтрувати дані, наприклад за сумою – від меншої до більшої і в зворотному напрямку. А, скориставшись кнопкою фільтру , можливо встановити параметри для відбору даних за певними значеннями. Для експорту Таблиці даних по чеках повернення у форматі Excel, необхідно натиснути на кнопку.
Аналізуючи дані за допомогою аналітичного розділу «Статистика по чеках повернення», ви зможете оцінювати причини повернення та відмови від товарів та послуг, на яких точках продажу та у якого касира найбільше повернень за певний період. Маючи такі показники, ви зможете відстежувати важливі процеси та приймати правильні рішення, які сприятимуть розвитку вашого бізнесу.
Про інші розділи розповімо у наших наступних матеріалах.
Будьте з нами. Ми ділимось корисними рекомендаціями, щоб задля обізнаності та ефективності роботи!