Змінено назву міста чи вулиці: які дії платника податків?

10.03.2023
226

Наша країна у процесі дерусифікації та декомунізації поступово позбувається назв вулиць, пов’язаних з країною – агресоркою. У зв’язку з цим, у платників доволі часто виникає питання необхідності подання до контролюючих органів відповідних документів.

Зупинимося більш детально на цьому питанні.

По - перше

У разі перейменування назви міста чи вулиці, що відповідає місцезнаходженню суб’єкта господарювання – платники податків, відомості про яких включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), повідомляють про зміну зазначених даних лише державного реєстратора та не подають заяву за ф.№ 1-ОПП до контролюючого органу.

По - друге

Платники, які не включаються до ЄДР (а це постійні представництва, договори управління майном, договори про спільну діяльність тощо), повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або № 1-ОПН з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 10 календарних днів.

По - третє

Потреба у поданні документів та будь-якої інформації про перереєстрацію платником ПДВ – відсутня!

І - останнє!

У разі зміни назви вулиці чи населеного пункту, де розміщений об’єкт оподаткування, платник податків з метою уникнення розбіжностей між відомостями щодо місцезнаходження цієї господарської одиниці надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, де у розділі 3 зазначається нове місцезнаходження такого об’єкта.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (реєстратори розрахункових операцій) та програмні РРО відповідно до законодавства, у разі, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщено об’єкт оподаткування (господарську одиницю), в якому застосовується РРО та/або ПРРО, подають до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО та ПРРО заяву про реєстрацію з позначкою «Перереєстрація».

Платники податків можуть подати повідомлення за ф. № 20-ОПП та заяву за ф.1-РРО/1-ПРРО засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

Роз’яснення розміщено на сайті Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.

Інші новини

06.09.2023
Для кого зменшені штрафи за порушення застосування РРО та ПРРО?
З 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року зменшені штрафи за порушення РРО та ПРРО для ФОП, але не для всіх.
Детальніше
13.09.2022
Застосування РРО/ПРРО в період воєнного стану
В умовах воєнного стану суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю товарами/послугами, як і раніше, повинні застосовувати РРО/ПРРО.
Детальніше
11.10.2022
Cashalot у смартфоні — ваш найзручніший ПРРО
Мобільний застосунок ПРРО Cashalot — це сучасне, зручне та легке рішення для фіскалізації розрахункових операції, що стане оптимальним варіантом для використання пересувними касами...
Детальніше
12.06.2023
Як отримати інформацію про «Реєстраційний номер екземпляра РРО»?
Де СГ може отримати інформацію про «Реєстраційний номер екземпляра РРО», якщо в період дії воєнного стану обмежено доступ до публічних електронних реєстрів?
Детальніше
13.07.2023
Застосування РРО у разі реалізації пального - роз'яснює ДПСУ
СГ, які зареєстровані платниками ПДВ та здійснюють реалізацію пального із застосуванням РРО, необхідно безумовно додержуватися вимог чинного законодавства в частині відображення у...
Детальніше
Cashälot
в ефірі