Кваліфіковані електронні підписи для ПРРО Cashalot: детальний огляд

22.02.2024
214

Робота з ПРРО передбачає наявність електронного підпису у кожного касира. Електронний підпис потрібен для відкриття та закриття зміни, а також для реєстрації чеків у ДПС. У цьому матеріалі ми пропонуємо дізнатися більше про варіанти КЕП для ПРРО, функціонал і переваги е-підписів.

Чому КЕП потрібен вашому ПРРО?

Кваліфікований електронний підпис має багато переваг для роботи з ПРРО:

 • Юридична значущість — КЕП має юридичну силу, що робить його прийнятним для використання в офіційних документах та реєстраційних операціях.
 • Забезпечення конфіденційності — КЕП дозволяє шифрувати дані, що гарантує їх конфіденційність під час обробки і передачі.
 • Запобігання підробці — КЕП забезпечує високий рівень захисту від підробки, адже він базується на криптографічних методах, які ускладнюють його підробку.
 • Автоматизація процесів — використання електронних підписів дозволяє автоматизувати процеси підписання і обробки документів, що полегшує роботу з програмними ПРРО та іншими системами обліку. Швидкість та ефективність — застосування КЕП значно прискорює роботу з ПРРО.
 • Відповідність стандартам безпеки — застосування кваліфікованого електронного підпису відповідає вимогам стандартів безпеки та нормативам щодо обробки електронної інформації.

Загалом, використання КЕП у роботі з програмними РРО сприяє покращенню безпеки, ефективності та легкості ведення розрахункових операцій.

Функції е-підписів для ПРРО

За допомогою КЕП касир може:

 • відкривати та закривати зміни;
 • реєструвати е-чеки на сервері ДПС;
 • надсилати Z-звіт;
 • формувати чек-повернення товару (видатковий чек);
 • скасовувати останню розрахункову операцію — формувати чек сторнування.

Які є варіанти КЕП для програмного РРО?

КЕП для ПРРО може бути таких видів: 

 • підпис печатки — ним можна користуватися для роботи одразу з різними касами в програмному РРО;
 • сертифікат касира (е-підпис уповноваженої особи) — цей підпис видається окремо для кожного співробітника, який працюватиме з ПРРО.

Багато підприємців звикли використовувати у роботі традиційний електронний підпис, який зберігається на токені чи флешці. 

КЕП для програмного РРО можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Наприклад, у партнера ПРРО Cashalot — ЦСК «Україна». Крім того, Cashalot підтримує КЕП від майже всіх КНЕДП.

Також, зараз є чудова альтернатива традиційним підписам — хмарний захищений носій, максимально зручний і простий формат для зберігання КЕП, який дозволяє працювати з касою просто зі смартфона. Хмарний кваліфікований електронний підпис — юридично значущий електронний підпис, що зберігається не на ПК, токені або флешці, а на сервері провайдера послуги. 

Одним із надійних хмарник КЕП є CloudKey від ЦСК «Україна» — захищений носій, що зберігає кваліфікований електронний підпис у хмарі. Він створений українською компанією Linkos Group, що вже понад 20 років розробляє програми, які спрощують ведення бізнесу підприємцям України. Хмарний захищений носій CloudKey — це сучасна та зручна альтернатива токенам, яка значно полегшує роботу із КЕП кожному користувачеві. Детальніше про переваги роботи з хмарним підписом для вашого ПРРО читайте у нашому матеріалі: «Хмарний підпис для ПРРО».

Обирайте найбільш зручний та доступний КЕП для ПРРО Cashalot, а якщо у вас виникнуть запитання, ви завжди можете звернутись за консультацією до наших фахівців:

+380 67 201 06 46
+380 44 201 06 46

Також вам можуть бути корисні наші покрокові інструкції:

Інші новини

17.11.2022
Продаж товарів з доставкою через служби доставки: що з фіскальним чеком?
У якому випадку треба видавати фіскальний чек РРО/ПРРО, а коли можна і без нього при продажу товарів із доставкою?
Детальніше
27.10.2022
Як працювати з ПРРО у випадку відсутності електроенергії?
Що робити під час роботи на РРО/ПРРО у разі відключення світла? Чи є особливості протягом дії воєнного стану?
Детальніше
16.01.2023
Оновлено Держреєстр РРО
10.01.2023 року опубліковано оновлений Держреєстр РРО
Детальніше
07.09.2023
Торгівля в мережі Інтернет: коли формувати та видавати фіскальний касовий чек?
Щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет – роз’яснює ДПСУ.
Детальніше
20.02.2023
Про особливості законодавства у сфері розрахункових операцій - роз'яснює ДПСУ
Податківці надали роз'яснення щодо використання РРО та обов’язку забезпечити обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари.
Детальніше
Cashälot
в ефірі