Робота з ПРРО передбачає наявність електронного підпису у кожного касира. Електронний підпис потрібен для відкриття та закриття зміни, а також для реєстрації чеків у ДПС. У цьому матеріалі ми пропонуємо дізнатися більше про варіанти КЕП для ПРРО, функціонал і переваги е-підписів.
Чому КЕП потрібен вашому ПРРО?
Кваліфікований електронний підпис має багато переваг для роботи з ПРРО:
- Юридична значущість — КЕП має юридичну силу, що робить його прийнятним для використання в офіційних документах та реєстраційних операціях.
- Забезпечення конфіденційності — КЕП дозволяє шифрувати дані, що гарантує їх конфіденційність під час обробки і передачі.
- Запобігання підробці — КЕП забезпечує високий рівень захисту від підробки, адже він базується на криптографічних методах, які ускладнюють його підробку.
- Автоматизація процесів — використання електронних підписів дозволяє автоматизувати процеси підписання і обробки документів, що полегшує роботу з програмними ПРРО та іншими системами обліку. Швидкість та ефективність — застосування КЕП значно прискорює роботу з ПРРО.
- Відповідність стандартам безпеки — застосування кваліфікованого електронного підпису відповідає вимогам стандартів безпеки та нормативам щодо обробки електронної інформації.
Загалом, використання КЕП у роботі з програмними РРО сприяє покращенню безпеки, ефективності та легкості ведення розрахункових операцій.
Функції е-підписів для ПРРО
За допомогою КЕП касир може:
- відкривати та закривати зміни;
- реєструвати е-чеки на сервері ДПС;
- надсилати Z-звіт;
- формувати чек-повернення товару (видатковий чек);
- скасовувати останню розрахункову операцію — формувати чек сторнування.
Які є варіанти КЕП для програмного РРО?
КЕП для ПРРО може бути таких видів:
- підпис печатки — ним можна користуватися для роботи одразу з різними касами в програмному РРО;
- сертифікат касира (е-підпис уповноваженої особи) — цей підпис видається окремо для кожного співробітника, який працюватиме з ПРРО.
Багато підприємців звикли використовувати у роботі традиційний електронний підпис, який зберігається на токені чи флешці.
КЕП для програмного РРО можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Наприклад, у партнера ПРРО Cashalot — ЦСК «Україна». Крім того, Cashalot підтримує КЕП від майже всіх КНЕДП.
Також, зараз є чудова альтернатива традиційним підписам — хмарний захищений носій, максимально зручний і простий формат для зберігання КЕП, який дозволяє працювати з касою просто зі смартфона. Хмарний кваліфікований електронний підпис — юридично значущий електронний підпис, що зберігається не на ПК, токені або флешці, а на сервері провайдера послуги.
Одним із надійних хмарник КЕП є CloudKey від ЦСК «Україна» — захищений носій, що зберігає кваліфікований електронний підпис у хмарі. Він створений українською компанією Linkos Group, що вже понад 20 років розробляє програми, які спрощують ведення бізнесу підприємцям України. Хмарний захищений носій CloudKey — це сучасна та зручна альтернатива токенам, яка значно полегшує роботу із КЕП кожному користувачеві. Детальніше про переваги роботи з хмарним підписом для вашого ПРРО читайте у нашому матеріалі: «Хмарний підпис для ПРРО».
Обирайте найбільш зручний та доступний КЕП для ПРРО Cashalot, а якщо у вас виникнуть запитання, ви завжди можете звернутись за консультацією до наших фахівців:
+380 67 201 06 46
+380 44 201 06 46
Також вам можуть бути корисні наші покрокові інструкції: