Оплата за товар надходить через Інтернет-банкінг: чи потрібен РРО/ПРРО?

20.12.2024
556

Нагадуємо, правові засади застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06.07.1995 р. 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями. 

Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. 

Банківський сервіс «інтернет-банкінг» – це сучасний програмний комплекс, що дає змогу контролювати стан своїх рахунків та здійснювати банківські операції без відвідування установи банку в режимі 24 години на добу з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет. 

Інтернет-банкінг, на відміну від застосунку, робить тільки пряме перерахування коштів з поточного рахунку платника на поточний рахунок отримувача на основі розпоряджень, які клієнт передає банку на відстані, і для цього клієнт самостійно повинен обрати в інтерфейсі Інтернет-банкінгу свій поточний рахунок, з якого він бажає сплатити, та вказати платіжні реквізити отримувача – код отримувача та реквізити поточного рахунку суб’єкта господарювання у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010. 

Отже, згідно з роз’ясненням в ІДР “ЗІР”, на момент публікації цього матеріалу, СГ не застосовує РРО/ПРРО при продажі товарів (послуг), оплата за які здійснюється за допомогою сервісу «Інтернет-банкінг» із використанням реквізитів його поточного рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010. 

Але рекомендуємо звернутися до контролюючого органу та отримати ІПК, в якій буде надано чітку відповідь з даного питання виключно для вас, щоб в подальшому уникнути непорозумінь, штрафів тощо.  

Інші новини

28.02.2024
E-картка при реалізації продукції власного виробництва: чи потрібен РРО/ПРРО?
Чи потрібно застосовувати РРО/ПРРО при реалізації продукції власного виробництва та розрахунків у касі підприємства за допомогою e-карток чи інших платіжних засобів з використанням...
Детальніше
15.08.2022
Коментар до останніх змін до Держреєстру РРО – від ДПС
Чи можуть використовуватися РРО, які не забезпечують відображення реквізитів марок акцизного податку в розрахункових документах, при продажу будь-яких товарів та послуг, зокрема, а...
Детальніше
20.05.2024
Що робити, якщо сформований Зет-звіт некоректно відображається в Е-кабінеті?
Які дії СГ, який направляв Зет-звіти сформовані РРО/ПРРО до фіскального сервера, однак в е-кабінеті інформація щодо таких звітів відображається не в повному обсязі?
Детальніше
05.12.2024
Діяльність у сфері азартних ігор: що з РРО/ПРРО?
Чи зобов’язані СГ застосовувати РРО та/або ПРРО під час здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор?
Детальніше
09.02.2023
Як здійснити оприбуткування готівки?
Готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Як це зробити читайте у статті.
Детальніше
Cashälot
в ефірі