Торгуєте продукцією власного виробництва: чи зобов’язані приймати картки?

12.07.2023
445

Нагадуємо, що відповідно до ч. ч. двадцять восьмої та двадцять дев’ятої ст. 38 Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 р. № 1591-IX (далі – Закон № 1591) торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), у т. ч. за допомогою електронних платіжних засобів (далі – ЕПЗ) та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв. 

Терміни, до настання яких торговці мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у т. ч. з використанням ЕПЗ, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), визначаються Кабінетом Міністрів України. 

На виконання зазначених вимог Закону № 1591 постановою КМУ від 29.07.2022 р. № 894 (далі – Постанова № 894) установлено строки, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у т.ч. з використанням ЕПЗ, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги). 

Запровадження такого обов’язку для торгівців складається з чотирьох етапів а саме: 

  1. з 01.01.2023 р. для торговців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої групи); 
  2. з 01.01.2024 р. для торговців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб (крім ФОП-єдинників 1 групи); 
  3. з 01.01.2025 р. для торговців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб (крім ФОП-єдинників 1групи); 
  4. з 01.01.2026 р. для торговців – ФОП – єдинників 1групи, торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції. 

Враховуючи викладене вище та з урахуванням строків і вимог, встановлених пп. 4 п. 1 Постанови № 894, торговці, які здійснюють продаж лише власноручно вирощеної або відгодованої продукції зобов’язані, забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у т. ч. з використанням ЕПЗ, платіжних застосунків або платіжних пристроїв), починаючи з 01.01.2026 р

За наявності в асортименті інших товарів, крім власноручно вирощеної або відгодованої продукції – такі торгівці зобов’язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням строків і вимог, встановлених п. п. 1–3 п. 1 Постанови № 894

При цьому, передбачений Законом № 1591 обов’язок торгівців забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги) (у т. ч. з використанням ЕПЗ, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) не регулюється Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР. Водночас, приймання торгівцями до оплати ЕПЗ встановлює для них обов’язок проведення таких операцій із застосуванням РРО або ПРРО, а у окремих випадках – з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки, з додержанням встановленого порядку їх ведення. 

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.02

Про те, хто в 2023 році повинен мати pos-термінали та яка відповідальність, читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі

Інші новини

29.01.2024
Функції старшого касира у разі застосування ПРРО
На даний час при використанні ПРРО дозволяється здійснювати вхід та працювати тільки тим касирам, яких СГ зазначив у Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертиф...
Детальніше
20.12.2021
ПРРО Cashalot інтегровано до облікової системи ENOT
Лінійка інтеграційних рішень ПРРО Cashalot з обліковими системами стала ще більшою. Програмна каса Cashalot до новорічних свят приготувала подарунок усім закладам сфери PET.
Детальніше
28.07.2022
Чи штрафуватимуть ФОПів за неведення обліку товарів під час дії ВС?
Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних доку...
Детальніше
20.02.2023
Про особливості законодавства у сфері розрахункових операцій - роз'яснює ДПСУ
Податківці надали роз'яснення щодо використання РРО та обов’язку забезпечити обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари.
Детальніше
25.12.2023
Відміна транзакції відбулась одразу після оплати: що з РРО/ПРРО?
Чи необхідно СГ застосовувати РРО/ПРРО, якщо кошти за товар були сплачені через фінансового посередника, але відміна транзакції відбулась одразу після оплати і не передбачає як отр...
Детальніше
Cashälot
в ефірі