Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, та/або програмні РРО з додержанням встановленого порядку їх застосування. Це передбачено п. 3 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).
При цьому, на території України у сферах, визначених Законом № 265, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті РРО вітчизняного та іноземного виробництва, що включені до Державного реєстру РРО, конструкція і програмне забезпечення яких відповідають конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника (ст. 12 Закону № 265).
Інформація щодо актуальних моделей РРО, включених до Державного реєстру РРО, затвердженого наказом ДПСУ від 21.12.2020 р. № 744, у редакції наказу ДПСУ від 10.01.2023 р. № 15, розміщена тут.
Про це повідомило Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.
Про оновлення реєстру РРО читайте читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.