Опис та призначення Cashalot API Provider
Cashalot API Provider - це застосунок, що виконує роль емулятора класичного РРО, з можливістю підтримки роботи за протоколом Марія-304. За допомогою цього застосунку можливо здійснити налаштування інтеграції Cashalot з обліково-розрахунковою системою користувача, яка до цього працювала з класичним РРО моделі Марія-304. Таким чином, здійснивши перелік необхідних налаштувань емулятора Cashalot API Provider, користувач, який працював з класичним РРО моделей Марія-304, зможе перейти до використання ПРРО Cashalot без додаткових змін в програмному коді своєї системи.
Використання Сashalot API Provider надає користувачам можливість, безпосередньо з обліково-розрахункової системи, скористатися наступним функціоналом програмного забезпечення Cashalot:
- Створення та реєстрація чеків продажу;
- Підтримка та опрацювання податкових ставок та їх літерного позначення;
- Створення видаткового чека на основі чека продажу та його реєстрація;
- Створення та реєстрація службових чеків внесення або видачі;
- Формування X-звіту за даними ПРРО;
- Формування Z-звіту за даними фіскального сервера контролюючого органу (ФСКО) та формування операції закриття зміни;
- Можливість роботи в режимі офлайн;
- Друк зареєстрованого чека;
- Формування періодичних звітів;
- Формування звіту про реалізовані товари(послуги);
- Відправка зареєстрованого чека покупцю за допомогою сервісів доставки Viber, SMS або E-mail.
- Використання платіжних POS-терміналів в Cashalot для проведення безготівкової оплати перед реєстрацією фіскального чека;
- Використання додаткових параметрів для роботи ПРРО по використанню автоматизованого друку на принтер.
Налаштування використання протоколу Марія-304 в Cashalot API Provider
Перш ніж налаштувати інтеграцію Cashalot за протоколом Марія-304 переконайтесь, що ви оновили програму Сashalot до версії 01.00.080. Далі запустіть програму, щоб завантажити з кабінету користувача Cashalot (бек-офісу) інформацію про ПРРО та їх налаштування.
Щоб налаштувати емулятор, запустіть відповідальний файл CashalotApiProvider.exe в кореневій частині програми Cashalot. Ви можете переглянути відображення запущеного емулятора в треї операційної системи. Щоб відкрити вікно застосунку, натисніть на його ярлик правою кнопкою миші та оберіть пункт «Налаштування».
Застосунок складається з двох основних розділів для налаштування:
- Загальні налаштування - призначений для вибору необхідного ФН ПРРО та налаштування додаткових параметрів роботи емулятора.
- Протокол «Марія-304» - безпосередньо відповідає за налаштування роботи протоколу. Користувачу надається можливість обрати для себе зручний варіант взаємодії обліково-розрахункової системи та емулятора за допомогою COM (RS232) або TCP, а також встановити та обрати потрібний порядок податкових груп.
Функціональність розділу «Загальні налаштування»
У розділі «Загальні налаштування» оберіть ПРРО, з яким буде відбуватись робота. У переліку ПРРО відображаються тільки ті фіскальні номери програмних кас, які мають ліцензію на Cashalot
За потреби ви можете встановити додаткові параметри емулятора для роботи з ПРРО:
- Назва принтеру, для друку чеків - дозволяє автоматично передавати фіскальні чеки для друку на принтері, зазначеному в налаштуваннях.
- Друк чеків одразу на принтер - дозволяє автоматично передавати фіскальні чеки на друк, без попереднього вибору користувачем опції «Друк».
- Використовувати POS-термінал Cashalot - виконує взаємодію з підключеним платіжним POS-терміналом в Cashalot під час реєстрації фіскального чека. Налаштування терміналу виконуються в програмі Cashalot в розділі «Налаштування - Додаткове обладнання - POS-термінал».
Функціональність розділу «Протокол Марія-304»
Розділ містить налаштування, що безпосередньо відповідають за роботу протоколу Марія-304.
Вам необхідно встановити ознаку використання протоколу й обрати варіант взаємодії між обліковою системою та емулятором CashalotApiProvider.exe - TCP або COM(RS232) з’єднання.
Налаштування TCP
В полі «Хост» зазначте адресу розміщення емулятора CashalotApiProvider.exe (за стандартом вказується 127.0.0.1).
В полі «Порт» зазначте порт, по якому відбувається взаємодія між обліковою системою та емулятором. Такі ж параметри слід прописати в налаштуваннях фіскального реєстратора Марія в обліково-розрахунковій системі. (рис.1)
рис.1. Ілюстративне зображення розділу налаштувань облікової системи
*Зверніть увагу! Cashalot API Provider не є багатокористувацьким та клієнт-серверним рішенням.
ПРРО Cashalot та емулятор Cashalot API Provider має бути встановлено на ПК, де розміщено клієнтську частину облікової системи та драйвер, котрий забезпечує її сумісність з фізичними пристроями РРО.
Налаштування COM(RS232)
В полі «Назва порта» зазначте COM порт, що слугуватиме для роботи емулятора CashalotApiProvider.exe. В свою чергу, в обліково-розрахунковій системі потрібно вказати інший порт, відмінний від значення, яке було введене в налаштуваннях емулятора.
*Наприклад, для роботи емулятора використовується порт COM16, тоді як для облікової системи необхідно використовувати COM15 або інший. Варто зауважити, що для емуляції та взаємодії між COM портами обов’язково необхідно використовувати емулятор COM портів.
В полі «Швидкість передачі» вкажіть швидкість передачі даних при взаємодії через COM порт. Рекомендовано вказувати те саме значення, що ви обрали в обліковій системі.
Розділ з налаштуваннями протоколу містить блок для налаштування пріоритетів податків для емуляції, що призначений для введення порядку податкових ставок, та який застосовується в обліково-розрахунковій системі. Під пріоритетом мається на увазі певна послідовність застосування податкових груп зі ставками, яка має співпадати з порядком, зазначеним в обліково-розрахунковій програмі користувача.
*Наприклад, якщо в програмі користувача задано, що першою ставкою є 20%, а другою 7%, то відповідно і в налаштуваннях CashalotApiProvider необхідно вказати ідентичний порядок. Якщо порядок буде неправильним, то можлива ситуація, коли ставки з програми до CashalotApiProvider не будуть надходити при формуванні чеку, або будуть надходити некорректно.
Можливість протоколу Марія-304 дозволяє застосовувати та передавати для cтавок ПДВ наступні літерні позначення - А, Б, В, Г, Д, Е, Ж та З. Обмеження в кількості літер як в цілому кількість податкових груп це виключно обмеження самого протоколу. Для їх використання та відображення в фіскальному чеку необхідно щоб літери відповідали порядковому номеру податкової групи. Таким чином можна вважати, що літерний порядок відповідає нумерації податкових груп. Відповідно для застосування ставці податку літери А, необхідно виконати її розміщення в першій податковій групі. (напр. 1 = А, 2 = Б, 3 = В, 4 = Г і т.п). Для налаштування потрібної літери для ставки акцизного податку, необхідно встановити позначку підакцизний та обрати потрібну вільну літеру зі списку.
За стандартом, користувачу пропонується використовувати встановлений порядок ставок в емуляторі, але за потреби цей порядок можна відкоригувати. Натиснувши кнопку «вверх» або «вниз», ви можете перемістити ставку в таблиці та за необхідності змінити в цілому відсоток ставки. Щоб повернути початковий порядок податкових ставок, натисніть кнопку «Відновити порядок ставок».