Накладено фінсанкції щодо застосування РРО: чи буде адмінвідповідальність?

15.05.2023
935

Нагадуємо нашим читачам, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності як, зокрема, фінансова, адміністративна. Це передбачено п. 111.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено розд. II Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Відповідальність за порушення вимог Закону № 265 передбачена розд. V Закону № 265. Так, у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням РРО/ ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання, до суб’єктів господарювання застосовується відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірах, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265.

Разом з цим, ст. 26 Закону № 265 передбачено, що посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення (далі – КУпАП) встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 нмдг (від 34 до 85 грн.) і на посадових осіб – від 5 до 10 нмдг (від 85 грн. до 170 грн.).

За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 нмдг (від 85 грн. до 170 грн.) і на посадових осіб – від 10 до 20 нмдг (від 170 до 340 грн.).

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді) (ч. перша ст. 38 КУпАП).

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 155-1 КУпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів відповідно до ст. 221 КУпАП.

Отже, у разі застосування контролюючим органом до суб’єкта господарювання фінсанкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265, особи, які здійснюють розрахункові операції, і посадові особи такого суб’єкта господарювання притягуються до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 155-1 КУпАП.

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.

Про особливості визначення першого та наступного порушення при неналежному застосуванні РРО/ПРРО та про те, що за порушення РРО, вчинені під час ВС, будуть штрафувати, читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

07.03.2024
Видаткова накладна: хто та коли використовує?
Видаткова накладна є первинним документом, який видається постачальником та підтверджує передачу ТМЦ покупцю.
Детальніше
03.10.2023
Роздрібна торгівля алкоголем та тютюном у безготівковій формі: застосування РРО/ПРРО
Суб’єкт господарювання може здійснювати роздрібний продаж таких товарів у безготівковій формі за умови застосування РРО та/або ПРРО.
Детальніше
11.09.2023
Чи має право підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО та/або ПРРО?
Якщо підприємство не має можливості зберігати всю суму готівкових коштів у ящику РРО та/або окремих моделей ПРРО, то частину готівки можна зберігати в сейфі, але за певних умов.
Детальніше
12.01.2024
«Аналітика» у Cashalot — надійний помічник у веденні бізнесу
Річна аналітика бізнесу — це важливий процес, за допомогою якого підприємці оцінюють свій бізнес за минулий рік. Вона містить аналіз фінансових показників: продажі, витрати та приб...
Детальніше
Cashälot
в ефірі