Накладено фінсанкції щодо застосування РРО: чи буде адмінвідповідальність?

15.05.2023
640

Нагадуємо нашим читачам, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності як, зокрема, фінансова, адміністративна. Це передбачено п. 111.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено розд. II Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Відповідальність за порушення вимог Закону № 265 передбачена розд. V Закону № 265. Так, у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням РРО/ ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання, до суб’єктів господарювання застосовується відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірах, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265.

Разом з цим, ст. 26 Закону № 265 передбачено, що посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення (далі – КУпАП) встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 нмдг (від 34 до 85 грн.) і на посадових осіб – від 5 до 10 нмдг (від 85 грн. до 170 грн.).

За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 нмдг (від 85 грн. до 170 грн.) і на посадових осіб – від 10 до 20 нмдг (від 170 до 340 грн.).

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді) (ч. перша ст. 38 КУпАП).

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 155-1 КУпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів відповідно до ст. 221 КУпАП.

Отже, у разі застосування контролюючим органом до суб’єкта господарювання фінсанкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265, особи, які здійснюють розрахункові операції, і посадові особи такого суб’єкта господарювання притягуються до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 155-1 КУпАП.

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.

Про особливості визначення першого та наступного порушення при неналежному застосуванні РРО/ПРРО та про те, що за порушення РРО, вчинені під час ВС, будуть штрафувати, читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

29.11.2022
Відключення електроенергії та відсутність інтернет-зв’язку: що з РРО/ ПРРО та чи штрафуватимуть?
ДПС проінформувала щодо проблеми відключення електроенергії та відсутності інтернет-зв’язку та, відповідно, щодо передачі інформації про розрахункові операції до ФСКО.
Детальніше
27.12.2023
Підсумки 2023 року: Cashalot продовжує розвиватися та вдосконалюватися
2023 рік був роком великих змін для програмного РРО Cashalot. Одним із важливих досягнень стало визнання програмної каси Cashalot найкращим технологічним рішенням 2023 року. Також...
Детальніше
15.03.2024
Кого перевірять в першу чергу щодо застосування РРО?
Д. Гетманцев назвав деякі критерії потенційно ризикових платників, до кого в першу чергу прийдуть перевіряючі щодо виконання Закону про РРО.
Детальніше
02.09.2021
Як зареєструвати ПРРО?
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі.
Детальніше
25.08.2023
Про особливості відображення назви товару в розрахункових документах РРО/ПРРО
Податківці роз’яснили, в чому полягає спрощення фіскального чека та які категорії продавців його можуть застосовувати.
Детальніше
Cashälot
в ефірі