Чи є підставою для проведення перевірки неподання СГ звітності про використання РРО/ПРРО?

03.05.2023
402

Контрольно-звітна інформація - це інформація, яку необхідно подавати до органів податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв’язку, відповідно до вимог п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265).

Так, суб'єкти господарювання (далі - СГ), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо п. 7 ст. 3 Закону № 265 не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

СГ, які використовують ПРРО, повинні передавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи ПРРО фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких ПРРО.

Податковим кодексом України визначено, що фактична перевірка (перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності) може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених п. 80.2 ПКУ, зокрема, неподання СГ в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО/ПРРО, РК та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками (пп. 80.2.4 ПКУ).

Отже, неподання СГ в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО/ПРРО, РК та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками є підставою для проведення фактичної перевірки контролюючим органом.

Про це зазначили податківці у Запорізькій області.

Більше корисного контенту читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.

Інші новини

15.11.2023
Інтеграція Cashalot із «Новою поштою»
У програмному РРО Cashalot реалізовано можливість реєстрації чеків після отримання посилки покупцем на «Новій пошті». Так, завдяки інтеграції, користувачі Cashalot можуть зручно ре...
Детальніше
05.03.2021
ПРРОфіт для бізнесу — програмний РРО замість традиційних кас
ПРРОфіт для бізнесу — програмний РРО замість традиційних кас
Детальніше
25.11.2022
За порушення РРО, вчинені під час ВС, будуть штрафувати - роз'яснення від ДПС
У разі встановлення порушень використання РРО під час війни штрафні санкції будуть застосовуватись після припинення або скасування воєнного стану. Деталі - у нашому матеріалі.
Детальніше
19.09.2023
СГ здійснює діяльність у сфері надання послуг таксі: що з РРО/ПРРО?
ДПСУ надала роз’яснення СГ щодо законодавства у сфері здійснення розрахунків при надані послуг (в т.ч. послуг таксі).
Детальніше
30.05.2023
Штрафи за порушення порядку використання РРО та ПРРО планують повернути з 1 липня
З 01.07.2023 року планують відновити штрафи, в тому числі за незастосування РРО/ПРРО.
Детальніше
Cashälot
в ефірі