Нагадаємо, що з 01.01.2022 р. суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібний продаж алкогольних напоїв, зобов'язані відображати у фіскальних касових чеках цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).
Відсутність реквізитів марок акцизного податку у фіскальних касових чеках, які формуються РРО та програмними РРО, при продажу алкогольних напоїв призводить до формування не відповідних розрахункових документів, за що до СГ можуть бути застосовані фінансові санкції відповідно до вимог п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.
Наказом ДПС від 28.07.2022 р. № 489 (далі - Наказ № 489) внесено зміни до Державного реєстру РРО. Внесені Наказом № 489 зміни:
- не змінюють сферу застосування РРО;
- не можуть стати причиною порушення права платника податків використовувати РРО, в межах сфер призначення, підтверджених випробуваннями касової техніки, навіть без врахування додаткового інформування, запровадженого Наказом № 489, як запобіжника від вчинення порушень суб’єктами господарювання прямих норм законодавства;
- не створюють умов для скасування реєстрації РРО, що вже знаходяться в експлуатації;
- не можуть стати причиною для відмови підрозділами ДПС у можливості отримання ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями платникам податків, які використовують РРО, версії програмного забезпечення яких отримали додаткові відмітки після прийняття Наказу № 489.
Разом з цим, у разі забезпечення відображення всіх необхідних реквізитів розрахункових документів, у т. ч. і серії та номеру марок акцизного податку, саме по собі використання РРО, щодо яких в Державному реєстрі РРО містяться певні застереження чи примітки, не може стати причиною нарахування штрафних (фінансових) санкцій.
Про це зазначили податківці ДПС у Дніпропетровській області.
Багато корисної інформації читайте в Блозі та на нашому Telegram-каналі Cashalot в ефірі.