Облік товарних запасів у ПРРО Cashalot — це легко!

20.12.2021
2551

З 26.11.21 відбулися зміни у веденні обліку товарних запасів.

З 01.01.22 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі при продажу товарів чи наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг повинні вести облік товарних запасів.

Відповідна форма обліку товарних запасів вже розроблена у ПРРО Cashalot.

Вести облік товарних запасів згідно зі встановленою законодавством електронною формою повинні:

  • ФОПи на загальній системі оподаткування;
  • ФОПи-єдинники, що є платниками ПДВ (єдинники ІІІ-ї групи, ставка ЄП 3%);
  • ФОПи-єдинники, які не є платниками ПДВ, але реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, лікарські засоби та вироби медпризначення, ювелірні та побутові вироби з дорогметалів, дорогкаміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У ПРРО Cashalot з'явився новий розділ “Склад”, який дає можливість вести спрощену форму обліку товарних запасів.

В розділі “Склад” реалізовано один із передбачених способів ведення товарних запасів — це форма обліку товарних запасів, затверджена наказом №496.

При виборі спрощеного режиму облік товарних запасів здійснюється користувачем шляхом постійного внесення вручну до “Форми інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів”.

Крок 1. Внесення інформації в таблицю форми інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів.

Після вибору спрощеного режиму обліку з'явиться таблиця даних, яку необхідно заповнити (рис. 1).

рис. 1

У разі потреби внесення нового запису натисніть

 

При цьому в табличній частині з'явиться додаткове поле для заповнення (рис. 2). Таке поле буде візуально відрізнятися від вже збережених записів.

рис. 2

Крок 2. Особливості заповнення табличних даних

Зазначимо, що “Дата внесення інформації” та “Дата документа” будуть заповнені автоматично поточною датою, яку, за потреби, можна буде змінити на іншу.

При додаванні нового запису на початку рядка з'являться дві іконки

 

При натисканні на внесені дані будуть збережені,

а при натисканні на — видалені

У полі “Вид документа” користувач може обрати один із видів документів (рис. 3). У разі, якщо необхідний документ відсутній у переліку, користувач може внести самостійно довільний вид документа, який буде збережено під час наступного вибору.

рис. 3

При внесенні даних щодо постачальників/отримувачів у разі додавання П.І.Б. нового контрагента (це стосується ФОПів) у Форму, раніше внесені П.І.Б. контрагентів, будуть збережені та їх можливо буде вибрати зі списку.

З'явилася можливість додати у Форму скановану копію документа. Це можна зробити за допомогою кнопки

Окрім того, для тих СГ, які ведуть облік по декільком господарським одиницям, Форму обліку можна вести для кожної ГО окремо. Для перегляду даних, внесених на певну ГО, доданий фільтр для вибору ГО (рис. 4).

рис. 4

Крок 3. Формування форми обліку

На основі внесених даних, користувач може сформувати “Форми ведення обліку” товарних запасів. Для цього необхідно натиснути кнопку (рис. 5)..

рис. 5

Після цього сформується Форма обліку товарних запасів, затверджена наказом №496, по господарській одиниці (рис. 6). У разі необхідності, інформацію про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів — дану форму можна роздрукувати

рис. 6

Електронний формат ведення Форми, — зручний, простий та доцільний. Ви завжди можете його переглянути на своєму ПК або роздрукувати для перевіряльників.

Bести облік товарних запасів у Cashalot легко!

Інші новини

26.08.2022
Зберігання коштів у сейфі поруч з РРО та/або ПРРО: чи можливе?
Чи можна частину готівки зберігати у сейфі, якщо немає можливості всю суму тримати в ящику РРО або ПРРО?
Детальніше
31.05.2021
Де взяти КЕП для програмних РРО та як їх зареєструвати у ДПС?
КЕП для програмного РРО можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Наприклад, у партнера ПРРО Cashalot — ЦСК «Україна».
Детальніше
10.03.2023
Змінено назву міста чи вулиці: які дії платника податків?
Які дії платників податків у разі перейменування назви міста чи вулиці?
Детальніше
13.09.2021
Як підготуватися ФОПам 2–4 групи до ведення свого бізнесу в 2022 році
З 1.01.2022 року ФОП 2–4 групи мають використовувати у своїй підприємницькій діяльності касові апарати або ПРРО. А чи всі зараз готові, що потрібно зробити, куди звернутися та яка...
Детальніше
13.09.2022
Застосування РРО/ПРРО в період воєнного стану
В умовах воєнного стану суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю товарами/послугами, як і раніше, повинні застосовувати РРО/ПРРО.
Детальніше
Cashälot
в ефірі