Докладно про зміни у формі фіскального чека

26.12.2024
3312

Як ми повідомляли, Мінфін своїми наказами вніс зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів. У наказі передбачено, що нова форма чека повинна застосовуватись  вже з 01.01.2025 року. При цьому, звертаємо увагу, що Мінфін відтермінує застосування нових форм чеків до 01.03.2025 року

Пропонуємо більш детально та на прикладах ознайомитися з нововведеннями, яких зазнає фіскальний чек. 

Отже, давайте проведемо аналіз тих змін, які будуть запроваджені у фіскальному касовому чеку на товари (послуги) (ф. №  ФКЧ-1). 

У рядку 9 бланка чека має зазначатися цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на алкогольні напої або унікальний ідентифікатор електронної марки акцизного податку, або серійний номер електронної марки акцизного податку.  

У ПРРО Cashalot та СОТА Каса наразі реалізовано цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).  

Серійний номер e-марки буде можливість зазначати, коли е-марка буде впроваджена. А це передбачено з 01.01.2026 р. Про це читайте тут.

Також додано новий рядок 10 “Кількість тютюнових виробів в одиниці товару /об’єм алкогольного напою в одиниці товару” та “вага одиниці тютюнового виробу/ міцність алкогольного напою”, який використовується магазинами безмитної торгівлі при продажу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв.  

У рядку 11 можна буде зазначати назву товару (послуги) / спрощену назву товару (послуги). Врахуйте, що спрощена назва товару зазначається ФОП-спрощенцями, які не зареєстровані платниками ПДВ, але і тут є обмеження - крім продажу підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) та наданні послуг. Врахуйте, дорогі читачі, що спрощена назва товару (послуги) повинна відображати споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікувати їх належність до товарної групи чи послуги.  

На чеках ПРРО Cashalot та СОТА Каса це виглядає наступним чином:  

Змінами додано рядок 16, який передбачає зазначати реквізити ЕПЗ у форматі, який дозволений правилами безпеки еквайра або платіжної системи, і лише при використанні електронних платіжних засобів для оплати. 

У ПРРО Cashalot та СОТА Каса це виглядає так: 

Зазнає змін звичний рядок для зазначення форм оплати (рядок 18). Передбачено позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції. Тобто, види форм оплати, крім готівки та безготівкової, буде консолідовано в “інше”. 

Рядок 18 фіскального чека повторюється відповідно до кількості різних форм оплати.  

У ПРРО Cashalot та СОТА Каса це виглядає так: 

Додано новий рядок 19, у якому необхідно буде зазначати засоби оплати (вид платіжного інструмента, талон, жетон тощо).  

Також для зручності покупців додано рядок 25, в якому зазначається – Решта, валюта (у разі здійснення оплати в готівковій формі). 

У ПРРО Cashalot та СОТА Каса така інформація відображається:

У рядку 26 відображається фіскальний номер фіскального чека / фіскальний номер електронного фіскального чека, перед яким друкується назва «ЧЕК №». 

Додано новий рядок 28, відповідно до якого чек має містити реквізити паспортного документа покупця: серія (за наявності) та номер, країна видачі паспортного документа, перед якими друкуються великі літери «РПД» (зазначаються магазинами безмитної торгівлі при продажу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв). 

Також визначено призначення QR-коду на фіскальних чеках – має містити у собі пошуковий запит до Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (рядок 29). Тобто, QR-код на чеку повинен містити посилання на Електронний кабінет ДПС у затвердженому форматі для перевірки зареєстрованого фіскального чека в реєстрі. 

У ПРРО Cashalot та СОТА Каса чеки мають саме такі QR-коди.

 

Інші новини

21.10.2022
Досвід використання ПРРО Cashalot
За цей час у Cashalot відбулось чимало трансформацій, які зробили роботу з касою значно приємнішою і легшою. Водночас, випробувати ПРРО в дії вдалося багатьом напрямкам бізнесу.
Детальніше
05.12.2024
Діяльність у сфері азартних ігор: що з РРО/ПРРО?
Чи зобов’язані СГ застосовувати РРО та/або ПРРО під час здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор?
Детальніше
09.06.2022
POS-термінали у ПРРО Cashalot
Користувачі програмного РРО Cashalot можуть здійснювати розрахунки банківською карткою з використанням різних POS-терміналів: ПриватБанк, Printec, а зараз і Ощадбанк.
Детальніше
16.10.2024
Програма «Національний кешбек» офіційно стартувала
11.10.2024 р. після етапу бета-тестування офіційно стартувала програма підтримки громадян «Національний кешбек».
Детальніше
11.01.2023
Особливості при програмуванні найменування підакцизного товару з 01.01.2023
Які особливості слід враховувати СГ з 01.01.2023 при програмуванні найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД версії 2022 р...
Детальніше
Cashälot
в ефірі