Податківці вкотре звертають увагу на те, як діяти продавцю при продажу товарів з оплатою декількома платежами.
Так, при продажу товарів з оплатою декількома платежами (передплата і післяплата; часткова оплата з подальшим розстроченням платежу тощо) продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний касовий чек на кожну частину розрахунку за умови прийняття готівки чи платіжних карток від покупця.
За умови оплати покупцем коштів на поточний рахунок продавця (за реквізитами у форматі IBAN) реєстратор розрахункових операцій/програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) може не застосовуватись.
У разі здійснення оплати у різний спосіб, наприклад, один платіж на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN, а інший – готівкою, обов’язковою є видача фіскального касового чека саме на приймання готівки (при цьому чек має включати в себе раніше отриману суму оплати).
Про це проінформувало ГУ ДПС у Харківській області.
Попередні роз’яснення на цю тему читайте у наших матеріалах:
- РРО/ПРРО: продаж товарів з доставкою та оплата за товари з розстрочкою платежу;
- Товар продається покупцю на умовах післяплати із використанням служб доставки: що з РРО/ПРРО?
- Безготівкові розрахунки: чи потрібен РРО/ПРРО?
До відома наших користувачів, у ПРРО Cashalot реалізовано всі кейси для розрахунків. Це стосується, зокрема, і здійснення оплати частинами. Про це дивіться на нашому YouTube-каналі. Також читайте про післяплату в ПРРО Cashalot тут.