Проїзд пасажирським автотранспортом: що є розрахунковим документом?

28.05.2024
106

Cуб’єкти господарювання у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту зобов’язані проводити розрахунки з дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) з обов’язковою видачею розрахункових документів встановленої форми та змісту. 

При цьому, законодавство у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту складається, зокрема, з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02.1997 р. № 176 (далі – Правила), та наказу Мінтрансзв’язку «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування» від 25.05.2006 р. № 503

На сьогодні суб’єкти господарювання при наданні послуг, приймаючи до оплати готівкові кошти та/або електронні платіжні засоби, зобов’язані проводити розрахунки за них через РРО / ПРРО та надавати споживачам послуг відповідні розрахункові документи. 

До відома! РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті (п. 4 ст. 9 Закону № 265). 

Друкарство – принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення, здійснюється в друкарні.   

Обов’язковими реквізитами зазначених документів є їх назви – «талон, квитанція, квиток» (далі – проїзні документи). 

Тільки проїзні документи, виготовлені у спосіб, передбачений п. 4 ст. 9 Закону № 265, зокрема, з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, можуть вважатися відповідними розрахунковими документами. 

Так, відповідно до Правил пасажир повинен мати проїзний документ. 

Отже, суб’єкти господарювання, які надають послуги пасажирського автомобільного перевезення, мають право не застосовувати РРО / ПРРО та розрахункові книжки лише у разі продажу проїзних документів з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті

Проїзні документи, які не відповідають вказаним вимогам, не приймаються як розрахункові, видача зазначених документів споживачам послуг є порушенням порядку проведення розрахунків. 

Про це інформує Пресслужба ДПСУ.

Інші новини

05.01.2024
Інтернет-магазин та РРО/ПРРО: штрафи за виявлені порушення
При черговій перевірці інтернет-магазину виявлено порушення законодавства щодо застосування РРО/ПРРО. Які штрафи?
Детальніше
11.10.2021
ПРРО Cashalot інтегровано до IIKO
Інтеграційних рішень стає все більше! Чудова новина для користувачів облікової системи IIKO — ПРРО Cashalot вже інтегрована в IIKO.
Детальніше
26.07.2022
Корисний функціонал Cashalot 2022: бек-офіс
В Cashalot протягом 2022 року стрімко додавалися нові можливості до кабінету користувача, які спрощують роботу та додають більше корисних фішок вашій касі. Пропонуємо розглянути д...
Детальніше
19.04.2023
Створення дубліката фіскального касового чека: чи можливо?
Щодо створення у паперовій та/або електронній формі РРО та/або ПРРО дубліката фіскального касового чека.
Детальніше
23.06.2023
Затверджено нові зразки марок акцизного податку
Постановою КМУ від 19.06.2023 р. № 618, яка набирає чинності з 01.07.2023 р., затверджено нові зразки марок акцизного податку.
Детальніше
Cashälot
в ефірі