Чи штрафують продавця за відсутність розмінної монети?

18.01.2024
324

Нагадаємо нашим читачам, що відповідно до п. 22 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 29.12.2017 р. № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання повинні забезпечувати наявність у касі банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі (за винятком тих номіналів монет (банкнот), карбування та випуск в обіг/додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком України) з урахуванням бонусних програм лояльності та/або наявності пристроїв для приймання монет. 

Підпунктом 4 п. 58 розд. VI Положення № 148 визначено, що контролюючий орган під час проведення перевірки перевіряє обов’язковість забезпечення постійної наявності в касах підприємств у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що перевіряються, монет для видачі здачі. 

При цьому, на даний час у органів Державної податкової служби України відсутні законодавчі підстави для застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання за невидачу та/або не забезпечення видачі споживачу розмінної монети, оскільки, у зв’язку з набранням чинності Указом Президента України від 20.06.2019 р. № 418/2019 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України», втратив чинність Указ Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», яким були передбачені фінансові санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки. 

Водночас податківці пропонують суб’єктам господарювання звернутися до Національного банку України, як до розробника Положення № 148, для отримання більш детального роз’яснення з порушеного питання. 

Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.19. 

Інші новини

28.03.2023
СГ перейшов на ставку 2% єдиного податку: чи треба здійснювати перереєстрацію РРО/ПРРО?
Чи потрібно здійснювати перереєстрацію РРО та/або ПРРО з метою виключення інформації, щодо індивідуального податкового номеру в фіскальному чеку, якщо СГ включений до реєстру платн...
Детальніше
30.08.2023
Щодо реєстрації чеків без зазначення даних про товар чи послугу
На практиці зустрічаються випадки, коли касир формує фіскальний чек без зазначення даних про товар чи послугу, так званий «нульовий» чек. Чи правомірно це, та чи буде зареєстровано...
Детальніше
31.05.2022
Статистика по чеках повернення: аналізуємо разом із Cashalot
Продовжуємо знайомити користувачів Cashalot з функціоналом та інструментами модуля «Аналітика». Цього разу ділимось інформацією про розділ «Статистика по чеках повернення».
Детальніше
18.04.2024
Розрахунки за товари подарунковим сертифікатом
Яким чином СГ повинен проводити розрахунки через РРО та/або ПРРО за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, без...
Детальніше
13.10.2022
Створення звіту про реалізовані товари в Cashаlot
В ПРРО Cashӓlot можна створювати звіт про реалізовані товари. Для чого він потрібен та як його сформувати - розкажемо у статті.
Детальніше
Cashälot
в ефірі