Нагадаємо нашим користувачам, починаючи з 01.01.2022, припинили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), встановлені п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
На сьогодні СГ при наданні послуг зобов’язані проводити розрахунки через РРО та надавати таким споживачам послуг розрахункові документи встановленої форми та змісту.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 р. № 3219-IX (далі - Закон № 3219) передбачено, що СГ, які не здійснювали діяльності з продажу підакцизних товарів, купівлі/продажу іноземної валюти чи у сфері організації та проведення азартних ігор, звільнено від відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року.
Також Законом № 3219 для ФОП єдиного податку та тих, які не зареєстровані платниками ПДВ, передбачено ряд пом’якшень, зокрема, зменшено розміри штрафних (фінансових) санкцій із 100 – 150 % до 25 – 50 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), відповідно, надано право у розрахункових документах зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.
Докладніше про те, для кого зменшені штрафи за порушення застосування РРО та ПРРО, ми писали тут.
Зверніть увагу! З 01.10.2023 р. до СГ, які надають послуги таксі та приймають до оплати готівкові кошти та/або електронні платіжні засоби без проведення таких операцій через РРО, можуть застосовуватись штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону № 265.
Таке роз'яснення надано ДПСУ.